про залишення апеляційної скарги без руху
25 січня 2021 року м. Дніпросправа № 179/1272/20 (2-а/179/16/20)
Суддя Третього апеляційного адміністративного суду Чумак С.Ю., перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради на рішення Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 28.10.2020 у № 179/1272/20 (2-а/179/16/20) за позовом ОСОБА_1 до головного спеціаліста-інспектора з паркуванням Дніпропетровської міської ради Онищенко Дмитра Івановича про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу,
третя особа: Інспекція з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради,-
Рішенням Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 28 жовтня 2020 року позов задоволений.
Не погодившись з таким судовим рішенням, Інспекція з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради звернувся до суду із апеляційною скаргою у цій справі.
При перевірці на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради встановлено, що вона підлягає залишенню без руху за таких підстав.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Однак, скаржником документу про сплату судового збору не надано.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до статті 2 Закону України “Про судовий збір” платники судового збору громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
При цьому, у п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції чинній на момент подання апеляційної скарги) встановлено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у сумі 255 грн, якою останнього притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102 грн.
Таким чином, 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 840,8 грн (0,4*2102=840,8).
Отже, розмір судового збору, який підлягав сплаті за подання позову з вимогою про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності складав 840,8 грн.
Оскільки при поданні адміністративного позову в частині оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 840,8 грн, то при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1261,2 грн (840,8*150%=1261,2).
Тобто, заявнику апеляційної скарги необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1261,2 грн.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/Шев.р/ 22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37988155;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Код банку отримувача (МФО): 899998;
Рахунок отримувача: UA668999980313161206081004628;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу:
*;101;__________(код клієнта:
· ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8),
· реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);
Cудовий збір, за позовом ___________ (ПІБ особи чи назва установи, організації, яка подає апеляційну скаргу), __________ (Дата оскарження справи) по справі_______, Третій апеляційний адміністративний суд.
Разом з цим, частиною 2 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність).
З наведеного вбачається, що учасник справи, який володіє адміністративною процесуальною дієздатністю, може особисто брати участь в розгляді адміністративної справи або доручати ведення справи представникові.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч. 1 ст. 57 КАС України).
Відповідно до ч. 4-6 ст. 59 повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" .
Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді.
Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Як встановлено з апеляційної скарги, остання підписана представником Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Бессоновою Н.П., як представником за довіреністю.
До апеляційної скарги додано копію довіреності від 13.07.2020 року №14/03-39, виданої Начальником інспекції В.П. Бацун, відповідно до якої Бессонову Н.П. уповноважено представляти інтереси Довірителя, зокрема в судах.
Разом з тим, до апеляційної скарги не надано документу, що Бессонова Н.П. має статус адвоката.
Одночасно до апеляційної скарги не надано й документів, які підтверджують, що Бессонова Н.П. може здійснювати самопредставництво суб'єкта владних повноважень відповідно до частини 4 статті 55 КАС України.
Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VII) до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
З огляду на викладене вище, суд зобов'язує апелянта не пізніше 10-денного строку з дня отримання копії ухвали, усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме надати суду:
- оригінал документу про сплату судового збору;
- надати докази на підтвердження повноважень Бессонової Н.П. для підписання та подання апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169, 296, 298, 325, 328, суд
Апеляційну скаргу Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради на рішення Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області від 28.10.2020 у справі № 179/1272/20 (2-а/179/16/20) залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії ухвали, для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає чинності з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.Ю. Чумак