Постанова від 26.01.2021 по справі 200/5655/20-а

ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 січня 2021 року справа №200/5655/20-а

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів: Блохіна А.А.

Сіваченка І.В.

за участю секретаря судового засідання Кобець О.А.

за участю сторін по справі:

позивач: не прибув

відповідач: Помалюк І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державного підприємства "Шахта ім.М.С.Сургая" на рішення Донецького окружного адміністративного суду (суддя - Голуб В.А.) від 30 вересня 2020 року (повний текст складено 09 жовтня 2020 року у м.Слов'янську) по справі №200/5655/20-а за позовом Державного підприємства "Шахта ім. М.С.Сургая" до Головного управління ДПС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 24.05.2019 року № 0052724903 в розмірі 164, 89 грн, від 24.05.2019 року № 0052714903 в розмірі 7 636 987, 84 грн та від 24.05.2019 року № 0052754903 в розмірі 1 283 188, 76 грн, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 24.05.2019 року № 0052724903 в розмірі 164, 89 грн, від 24.05.2019 року № 0052714903 в розмірі 7 636 987, 84 грн та від 24.05.2019 року № 0052754903 в розмірі 1 283 188, 54 грн..

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2020 року у задоволені позову відмовлено в повному обсязі.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги позивач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Позивач вважає, що спірні податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем із порушенням норм Податкового кодексу України, оскільки він звільняється від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України за порушення термінів реєстрації спірних податкових накладних. Судом першої інстанції не було враховано, що у спірних правовідносинах позивачем в ЄРПН реєструвались саме зведені податкові накладні, складені за спеціальною процедурою, визначеною п. 11 Порядку заповнення податкової накладної, затв. наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307, в яких проставлений тип причини 09 - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість. Окрім того, відповідно до приписів Закону України від 02.09.2014 року № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» позивач звільнений від нарахування штрафних санкцій.

Позивач на адресу суду апеляційної інстанції надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач під час судового розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що рішення суду є законним та обґрунтованим, ухвалено судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з'ясування обставин в адміністративній справі.

Позивач, у судове засідання не прибув, був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.

Апеляційний суд, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, додаткові пояснення, дійшов висновку про те, що апеляційна скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом першої інстанції та під час апеляційного провадження встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні ДПС у Донецькій області; є платником податку на додану вартість. Основним видом діяльності позивача є добування кам'яного вугілля (код КВЕД 05.10), про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.185-187).

Відповідачем на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 розділу І, у порядку підпункту 75.1.1 пункту 75.1 статті 75, статті 76 розділу II Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010р. зі змінами та доповненнями проведена камеральна перевірка позивача з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) із періодом складання січень 2017 року -березень 2019 року, за результатами якої складено акт від 25.04.2019 року № 325/05-99-49-03/40695853 (а.с.30-31), яким встановлено порушення позивачем пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу в частині порушення термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування у ЄРПН, а саме:

- реєстрація податкової накладної, складеної у вересні 2018 року на суму ПДВ 233 356, 58 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.58);

- реєстрація податкової накладної, складеної у липні 2018 року на суму ПДВ 39 777, 51 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.59);

- реєстрація податкової накладної, складеної у червні 2018 року на суму ПДВ 486 297, 31 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.60);

- реєстрація податкової накладної, складеної у жовтні 2017 року на суму ПДВ 32 058, 52 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.62);

- реєстрація податкової накладної, складеної у вересні 2017 року на суму ПДВ 45 000, 00 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.64);

- реєстрація податкової накладної, складеної у жовтні 2018 року на суму ПДВ 31 107, 74 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.65);

- реєстрація розрахунку коригування, складеного у жовтні 2018 року на суму ПДВ 64, 60 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.52);

- реєстрація податкової накладної, складеної у листопаді 2018 року на суму ПДВ 0, 22 грн із затримкою до 15 календарних днів;

- реєстрація податкової накладної, складеної у листопаді 2018 року на суму ПДВ 108 292, 71 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.67);

- реєстрація податкової накладної, складеної у грудні 2018 року на суму ПДВ 12 354, 40 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.68);

- реєстрація податкової накладної, складеної у грудні 2018 року на суму ПДВ 940 984, 91 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.69);

- реєстрація податкової накладної, складеної у березні 2019 року на суму ПДВ 710 155, 43 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.70);

- реєстрація податкової накладної, складеної у січні 2019 року на суму ПДВ 1 132 431, 53 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.71-72);

- реєстрація податкової накладної, складеної у січні 2019 року на суму ПДВ 321 163, 94 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.73);

- реєстрація податкової накладної, складеної у січні 2019 року на суму ПДВ 590 299, 20 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.74);

- реєстрація розрахунку коригування, складеного у березні 2019 року на суму ПДВ 833, 40 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.54);

- реєстрація податкової накладної, складеної у лютому 2019 року на суму ПДВ 417 152, 22 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.75);

- реєстрація розрахунку коригування, складеного у лютому 2019 року на суму ПДВ 32, 20 грн із затримкою до 15 календарних днів (а.с.55);

- реєстрація розрахунку коригування, складеного у січні 2019 року на суму ПДВ 18, 21 грн із затримкою від 15 календарних днів (а.с.56);

- реєстрація податкової накладної, складеної у грудні 2017 року на суму ПДВ 89 020, 20 грн із затримкою від 61 до 365 календарних днів (а.с.61);

- реєстрація податкової накладної, складеної у жовтні 2017 року на суму ПДВ 30 800, 00 грн із затримкою від 61 до 365 календарних днів (а.с.63);

- реєстрація податкової накладної, складеної у серпні 2018 року на суму ПДВ 1 813 043, 65 грн із затримкою від 61 до 365 календарних днів (а.с.66);

- реєстрація розрахунку коригування, складеного у квітні 2018 року на суму ПДВ 175, 12 грн із затримкою від 61 до 365 календарних днів (а.с.53);

- реєстрація податкової накладної, складеної у червні 2017 року на суму ПДВ 1 262 321, 77 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.45-46);

- реєстрація податкової накладної, складеної у лютому 2017 року на суму ПДВ 759 638, 16 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.37-39);

- реєстрація податкової накладної, складеної у січні 2017 року на суму ПДВ 261 617, 15 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.40);

- реєстрація податкової накладної, складеної у березні 2017 року на суму ПДВ 2 690 316, 71 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.41-42);

- реєстрація податкової накладної, складеної у квітні 2017 року на суму ПДВ 2 560 622, 85 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.43-44);

- реєстрація податкової накладної, складеної у грудні 2017 року на суму ПДВ 1 303 424, 36 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.47-48);

- реєстрація податкової накладної, складеної у липні 2017 року на суму ПДВ 3 465 636, 28 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.49);

- реєстрація податкової накладної, складеної у вересні 2017 року на суму ПДВ 1 462 577, 61 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.50);

- реєстрація податкової накладної, складеної у листопаді 2017 року на суму ПДВ 1 507 820, 73 грн із затримкою на 366 і більше календарних днів (а.с.51).

На акт перевірки позивачем подані заперечення від 14.05.2019 року № 680 (а.с.33-35), які залишені без задоволення.

На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 24.05.2019 року:

-форми «Н» № 0052754903, яким згідно з пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 вказаного Кодексу, та на підставі п. 120-1.1 ст.120-1 Кодексу за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на суму ПДВ 5 100 432, 22 грн на 15 і менше календарних днів до платника застосовано штраф у загальному розмірі - 1 283 188, 76 грн (а.с.8-9);

-форми «Н» № 0052724903, яким згідно з пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених п. 201.10 ст. 201 вказаного Кодексу, та на підставі п. 120-1.1 ст.120-1 Податкового Кодексу за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних до платника застосовано штраф у розмірі 164, 89 грн (а.с.10-11);

-форми «ПС» № 0052714903, яким згідно з пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, п.120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 7 636 987, 84 грн за платежем «податок на додану вартість» (а.с.7).

Позивач скористався правом на адміністративне оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень, подавши скаргу на адресу Державної фіскальної служби України № 888 від 11.06.2019 року (а.с.36).

Рішенням Державної фіскальної служби України № 38708/6/99-99-11-06-01-25 від 22.08.2019 року спірні податкові повідомлення-рішення від 24.05.2019 року залишені без змін, а скарга позивача без задоволення.

Наведені обставини сторонами не оспорюються.

Пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України встановлено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (в редакції, чинної у спірний період) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про те, що системний аналіз положень пункту 120-1.1 статті 120-1, статті 201 Податкового кодексу України дає підстави для висновку, що порушення платником податку на додану вартість граничного строку реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є підставою для застосування до такого платника штрафу, за виключенням випадку порушення строку реєстрації податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю) та складена на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою.

Відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися: б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу).

Згідно з п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового Кодексу тимчасово, до 1 січня 2022 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Отже, якщо платник податку на додану вартість починає використовувати товари/послуги/необоротні активи, які були попередньо придбані з податком на додану вартість, в операціях, що не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість, то він повинен нарахувати податкові зобов'язання з податку на додану вартість виходячи із бази оподаткування визначеної в порядку передбаченому пунктом 189.1 статті 189 Податкового кодексу України.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, основним видом діяльності позивача є добування кам'яного вугілля і позивач використовує пільгу з ПДВ при постачанні вугільної продукції згідно з п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а тому при придбанні товарів, робіт, послуг, які використовуються для видобутку вугільної продукції застосовуються положення п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 11 Порядку заповнення податкової накладної, затв. наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 2015 року № 1307 ,у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі Порядок №1307), у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися: 1) в операціях, що не є об'єктом оподаткування; 2) в операціях, звільнених від оподаткування; 3) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; 4) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У разі складання зведеної податкової накладної в графі "Зведена податкова накладна" робиться помітка "X".

У таких зведених податкових накладних у графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "600000000000", а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини відповідно до пункту 8 цього Порядку (04 - Складена на постачання у межах балансу для невиробничого використання; 08 - Складена на постачання для операцій, які не є об'єктом оподаткування податком на додану вартість; 09 - Складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість; 13 - Складена у зв'язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності).

Дослідженням спірних податкових накладних встановлено, що у верхньому лівому кутку наявна відмітка, що вказані податкові накладні є зведеними, не підлягають наданню отримувачу (покупцю) та зазначено тип причини «09» (складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість), відмітка про їх складання на операції, звільнені від оподаткування, - відсутня. Також зі змісту вказаних податкових накладних слідує, що їх складено на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість, за основною ставкою код ставки 20.

Відповідно до пункту 16 Порядку №1307 до розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі опису (номенклатури) постачання товарів/послуг.

У разі складання зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, у цій графі платником зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов'язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України.

У графі 10 зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, вказується вартість (частина вартості) товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується податок відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Кодексу, згідно з основною ставкою податку та ставкою податку 7 відсотків, які застосовуються при нарахуванні податкових зобов'язань.

Згідно підпункту 9 пункту 16 Порядку №1307 у податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, графи 3.1, 3.2, 3.3, 5 - 9, 11 не заповнюються.

Абзацом п'ятим підпункту 10 пункту 16 Порядку №1307 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2018 р. N 763) також визначено, що у податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, графи 3.1, 3.2, 3.3, 5 - 9, 12 не заповнюються.

За приписами пункту 16 Порядку №1307 до розділу А податкової накладної (рядки I-X) вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які складається така податкова накладна, а саме:

у рядку I зазначається загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість;

у рядках II-IV зазначаються суми податку на додану вартість, нараховані виходячи з обсягів постачання, зазначених у рядках V та VI;

у рядках V-IX зазначаються загальні обсяги постачання товарів/послуг в розрізі кодів ставок, зазначених у графі 8 нижньої табличної частини податкової накладної.

У податкових накладних, особливості заповнення яких викладені у пункті 11 цього Порядку, рядки VII-IX не заповнюються.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивачем в ЄРПН реєструвались саме зведені податкові накладні, складені за спеціальною процедурою визначеною п. 11 Порядку№1307, в яких проставлений тип причини 09 - складена на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування податком на додану вартість.

Отже код ставки податку на додану вартість « 20», який зазначений в рядку V розділу А податкової накладної не свідчить про те, що податкові накладні складені на постачання товарів/послуг для операцій, що оподатковуються податком на додану вартість, а є умовними податковими накладними, де код ставки ПДВ « 20» переноситься з податкових накладних контрагентів, на підставі яких складаються зведені податкові накладні.

Таким чином, позивач при складенні зведених податкових накладних не міг всупереч правил заповнення, встановлених Порядком №1307, заповнювати рядки VII-IX.

Аналогічний правовий висновок був викладений Верховним судом у постанові 20 травня 2020 року у справі №240/3888/19.

З урахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про те, позивач звільняється від відповідальності, передбаченої пунктом 120-1.1 статті 120-1 ПК України за порушення термінів реєстрації спірних податкових накладних, а тому відповідачем безпідставно було прийнято спірні податкові повідомлення-рішення.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції при постановленні оскаржуваного рішення допустив порушення норм матеріального права, у зв'язку з чим апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення місцевого суду - скасуванню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем за подання адміністративного позову було сплачено судовий збір у розмірі 21 020,00 грн. та за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у розмірі 31 530,00 грн.

Керуючись статтями 23, 33, 292, 308, 310, 315, 317, 139, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державного підприємства "Шахта ім. М.С.Сургая" на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2020 року по справі №200/5655/20-а - задовольнити.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2020 року по справі №200/5655/20-а - скасувати.

Позов Державного підприємства "Шахта ім. М.С.Сургая" до Головного управління ДПС у Донецькій області про скасування податкових повідомлень-рішень від 24.05.2019 року №0052724903 в розмірі 164, 89 грн., від 24.05.2019 року № 0052714903 в розмірі 7 636 987, 84грн. та від 24.05.2019 року № 0052754903 в розмірі 1 283 188, 54 грн.. - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 24.05.2019 року №0052724903 в розмірі 164, 89 грн.,

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 24.05.2019 року № 0052714903 в розмірі 7 636 987, 84 грн..

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Донецькій області від 24.05.2019 року № 0052754903 в розмірі 1 283 188, 54 грн..

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м.Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826) на користь Державного підприємства "Шахта ім. М.С.Сургая" (85670, Донецька область, м.Вугледар, код ЄДРПОУ 40695853) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 52 550 (п'ятдесят дві тисячі п'ятсот п'ятдесят гривень 00 коп.).

Вступна та резолютивна частина постанови прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 26 січня 2021 року.

Постанова у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 27 січня 2021 року.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з 26 січня 2021 року та підлягає касаційному оскарженню крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий: Т.Г. Гаврищук

Судді: А.А. Блохін

І.В. Сіваченко