26.01.2021
Справа № 664/3022/20
Провадження № 3/664/35/21
26 січня 2021 року м. Олешки
Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Яценко О.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , водія ВТВ «Рембуттехнік»,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП № 204764 від 04.11.2020 року ОСОБА_1 04.11.2020 року близько 08:00 год. на 233 км а/д Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, керуючи транспортним засобом марки «СПВ 17 Рута», д.н.з. « НОМЕР_2 », перевозив пасажирів з м. Херсон до м. Олешки, при цьому троє з пасажирів були без засобів індивідуального захисту (респіратора чи маски), що закриває ніс та рот особи, чим порушив п.10.1 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року.
ОСОБА_1 у судовому засідання свою провину не визнав, пояснив, що дійсно працює водієм та здійснював перевезення пасажирів. Усі пасажири заходили до автобусу з індивідуальними засобами захисту, які прикривали рот та ніс. Проте під час зупинки транспортного засобу працівником поліції троє з пасажирів, які сиділи в автобусі, були без маски, які прикривали ніс та рот, яких йому не було видно, оскільки він огороджений стіною. Крім того, пояснив, що він не є перевізником, а відтак суб'єктом адміністративного правопорушення, тому просить провадження закрити у зв'язку із відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
Поліцейський СРПП Олешківського ВП ГУНП в Херсонській області Іванов А.А. на виклик суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Крім того, докази вчинення адміністративного правопорушення на запит суду не надано.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, перевіривши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення.
Так, ст. 44-3 КУпАП в ред.. до 21.11.2020 року передбачала адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Зазначена норма є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення даних щодо вчинення правопорушення особою, яка несе відповідальність за порушення правил карантину, а також зазначення про діяльність, яку здійснює особа, та яка є забороненою із посиланням на положення відповідного нормативно-правового акту.
Відповідно до п. 10.1 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року на території України на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Відповідно до п. 11 Постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 року перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
Згідно з п. 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженого наказом Міністерства транспорту України, за № 363 від 14.10.1997 року, перевізник - фізична або юридична особа - суб'єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.
З наданих матеріалів справи суддею встановлено, що вони не містять належних доказів того, що ОСОБА_1 є перевізником, а відтак особою, яка несе відповідальність за використання засобів індивідуального захисту пасажирами під час перевезення.
Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Цюрупинський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М.Яценко