Справа № 127/27980/20
Провадження № 3/127/584/21
"22" січня 2021 р.м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Каленяк Р.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Вінницького міського суду Вінницької області матеріали, які надійшли з відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 за ч.7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Вінницького міського суду Вінницької області 21 січня 2021 року повторно надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР 18 №008864 від 06.12.2020, ОСОБА_1 в м. Вінниці по вул. Келецька, 89 керував транспортним засобом без державного номерного знаку, чим порушив п. 2.9 «в» ПДР.
Постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 14 грудня 2020 року дані матеріали справи про адміністративне правопорушення уже поверталися до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для доопрацювання. Однак не усунувши недоліки та не привівши адміністративний матеріал у відповідність з вимогами КУпАП, начальник відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України повторно направив до суду справу, приєднавши рапорт інспектора взводу №1 роти №3 БУПП у Вінницькій області ДПП Андрія Чорногуза, який є суду незрозумілим та таким що недоліки зазначені в постанові не усуває.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Суд, перевіривши згідно ст. 278 КУпАП, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку, що протокол з додатками слід повторно повернути до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для дооформлення, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За ч. 7 ст. 121 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті.
Частиною 6 статті 121 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Разом з тим, суду не надано належних доказів повторного вчинення правопорушення, а саме постанови суду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 6 чи ч. 7 ст. 121 КУпАП.
За таких обставин суд позбавлений можливості розглянути справу по суті, справа підлягає поверненню до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для доопрацювання, оскільки наявність зазначених вище недоліків суперечить вимогам ст. 256 КУпАП щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення та перешкоджає суду відповідно до ст.245 КУпАП України розглянути справу своєчасно, всебічно, повно, об'єктивно та з'ясувати усі обставини справи.
Окрім того, як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, у ньому не зазначено яким транспортним засобом керував ОСОБА_1 , відсутні його пояснення та відсутні посилання на його відмову від дачі пояснень.
Водночас, в матеріалах справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 відсутні паспортні дані та ідентифікаційного коду, що підтверджує яким чином встановлювалась особа, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначаються ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності).
Вказані вище недоліки унеможливлюють об'єктивний розгляд справи по суті, а тому матеріал підлягає поверненню органу, який склав протокол, для доопрацювання.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14). Позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду, для належного оформлення.
Керуючись ст. ст., 121, 256, 276, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
Повторно повернути справу про адміністративне правопорушення №127/27980/20 відносно ОСОБА_1 за ч.7 ст. 121 КУпАП до відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для доопрацювання протоколу про адміністративне правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: