Постанова від 25.01.2021 по справі 338/36/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 338/36/21

Провадження № 3/338/22/21

25 січня 2021 року селище Богородчани

Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Рибка Л.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Богородчанського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, який працює водієм у ФОП ОСОБА_2 ,

за ч. 1 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР №216665 від 05 січня 2021 року, цього числа о 07 год 14 хв водій ОСОБА_1 на автодорозі Мукачево-Львів, 287 км + 300 м, здійснював перевезення пасажирів за маршрутом "Кричка - Івано-Франківськ" автобусом марки "Mercedes Sprinter", н.з. НОМЕР_1 , в кількості 26 пасажирів, що перевищує кількість місць для сидіння, які передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, - 20 місць, чим порушив вимоги підпункту 9 пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2020 року №641 зі змінами від 09 грудня 2020 року №1236, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав та пояснив, що працює водієм у ФОП ОСОБА_2 , здійснюючи внутрішні перевезення пасажирів. Зазначив, що 05 січня 2021 року перевозив пасажирів понад кількість сидячих місць, оскільки це був перший рейс до Івано-Франківська, надворі йшов дощ і жителі села не мали можливості в інший спосіб доїхати на роботу без запізнення. Запевнив, що всі були у масках і дотримувалися необхідної дистанції. Просив закрити провадження у справі у зв'язку з малозначністю діяння.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами. При цьому суд приймає вмотивовану постанову тільки в межах викладених уповноваженою посадовою особою у протоколі про адміністративне правопорушення та обсягу доказів, наявних в матеріалах справи.

Частина 1 статті 44-3 КУпАП відноситься до бланкетних норм права, тобто її диспозиція не встановлює певних правил поведінки, а передбачає відповідальність за порушення правил поведінки та заборон, що встановлюються іншими нормативно-правовими актами, в даному випадку Постановою КМУ "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 22 липня 2020 року № 641 зі змінами та доповненнями.

Відповідно до пп. 9 п. 10 Постанови КМУ від 22 липня 2020 року № 641 на території України на період дії карантину заборонялось здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

В той же час вказана норма втратила чинність згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", яка набрала чинності 12 грудня 2020 року.

Стаття 8 КУпАП передбачає, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Таким чином на час складання щодо ОСОБА_1 протоколу про вчинення адміністративного правопорушення - 05 січня 2021 року - пп. 9 п. 10 постанови КМУ від 22 липня 2020 № 641, порушення якого ставиться у вину ОСОБА_1 , втратив чинність.

Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що провадження у справі щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Керуючись ч. 1 ст. 44-3, ст. 247, 256, 280 КУпАП України,

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання через Богородчанський районний суд Івано-Франківської області апеляційної скарги.

Суддя Л.Я. Рибка