Рішення від 14.01.2021 по справі 420/4421/20

Справа № 420/4421/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2021 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Лементовського О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України, Державної фіскальної служби про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду та просить суд визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України від 28.04.2020 року № 1542711/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 13.05.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542710/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 5 від 12.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542708/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542704/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 31.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542699/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1242924/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 22 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1242923/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 23 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542705/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542706/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 18 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542709/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542702/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167276/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 11 від 19.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167285/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 12 від 19.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167283/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 15 від 28.02.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167291/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 22 від 31.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1243040/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 30.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1243043/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 31.05.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1243034/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542707/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542696/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 30.11.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати складені товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" податкові накладні № 2 від 13.05.2019 року, № 5 від 12.06.2019 року, № 3 від 31.07.2019 року, № 3 від 31.08.2019 року, № 6 від 30.09.2019 року, № 22 від 30.06.2019 року, № 23 від 30.06.2019 року, № 17 від 31.07.2019 року, № 18 від 31.07.2019 року, № 6 від 30.06.2019 року, № 13 від 30.09.2019 року, № 11 від 19.04.2019 року, № 12 від 19.04.2019 року, № 15 від 28.02.2019 року, № 22 від 31.03.2019 року, № 17 від 30.04.2019 року, № 14 від 31.05.2019 року, № 17 від 30.06.2019 року, № 16 від 31.07.2019 року, № 13 від 30.11.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що зупиняючи податкові накладні, виписані ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" податковий орган зазначив у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку, проте вказаний підпункт містить 7 підстав. Разом з тим,відповідачем не конретизовано до якого критерію ризиковості відносяться подані на реєстрацію податкові накладні. Тобто відповідачем не зазначено чіткого критерію оцінки ступеня ризиків, достатнього для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, на підставі якого зупинено реєстрацію податкових накладних. Також, з оскаржуваних рішень не вбачається, яких саме документів, передбачених пп. 4 п. 13 Порядку № 117 не було надано для реєстрації накладних, оскільки жоден з перелічених документів не підкреслено. При цьому, у самій формі рішення зазначається, що документи, які не надано, необхідно підкреслити. Отже, оскаржувані рішення прийняті всупереч вимогам законодавства. В свою чергу, позивачем виконано обов'язок щодо надіслання відповідачу документів та пояснень, а подані ним документи є достатніми для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних та згідно з вимогами чинного законодавства.

Від представника відповідачів надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник відповідача вказує, що що в оскаржуваних рішеннях комісії чітко зазначено, які саме документ не були надані позивачем - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи. Таким чином, документи, які надані позивачем після їх аналізу були недостатніми, а тому рішення комісії є повністю обґрунтованими, а в задоволенні позову слід відмовити.

Ухвалою від 15 червня 2020 року відкрито провадження по справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 29 липня 2020 року, занесеною до протоколу судового засідання, продовжено строк підготовчого провадження на 30 днів.

Ухвалою суду від 10 вересня 2020 року, занесеною до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою суду від 01 жовтня 2020 року витребувано від Головного управління ДПС в Одеській області інформацію та належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких прийнято оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, зокрема належним чином завірені копії поданих ТОВ ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ повідомлень про подання пояснень, та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, разом з доданими до них копіями документів, а також інформацію та належним чином завірені копії документів щодо того чи оскаржувались ТОВ ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в адміністративному (досудовому) порядку до комісії центрального рівня, та зупинено провадження по справі.

Ухвалою суду від 14 січня 2021 року, занесеною до протоколу судового засідання, поновлено провадження по справі.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позовну заяву в повному обсязі.

Представник відповідача Головного управління ДПС в Одеській області проти задоволення позовних вимог заперечував, просив суд відмовити в задоволенні позовної заяви в повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 15.10.2015 року проведено державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (код ЄДРПОУ 40067799), за № 15561020000056285 (а.с. 35 т. 1).

Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (код ЄДРПОУ 40067799) є платником податку на додану вартість (а.с. 41 т. 1).

05 серпня 2018 року між підприємством з іноземною інвестицією "Імперіал Тобако Юкрейн" (замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (виконавець) укладено договір № Ю-ТК-181283, згідно якого виконавець: надає замовнику регулярну щомісячну інформацію щодо обсягів продажу тютюнових виробів виробництва "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" та інших тютюнових виробів в торгових точках виконавця, перелік яких наведений в додатку № 1 до договору (торгові точки), у вигляді звіту за формою визначеною додатком № 3 до договору. Такий звіт має бути скріплений печаткою та підписом виконавця. Звіт повинен бути наданий протягом 5 робочих днів після закінчення звітного місяця і також відправлений на електронну адресу замовника; зобов'язується протягом дії договору забезпечити місце для розміщення сигарет в торгових точках згідно планограми, що становить не менше 10 % від загальної площі відведеної для розміщення сигарет; зобов'язується протягом дії договору забезпечити запас кожної марки в кожній торговій точці на рівні, достатньому для забезпечення безперебійної торгівлі ними протягом період між двома найближчими поставками сигарет в цю торгову точку, але не менше 40 пачок кожного виду у кожній ячейці одиниці обладнання та (або) меблів, призначених для розміщення тютюнових виробів (а.с. 147-148 т. 1).

На підтвердження виконання договору № Н0118ПЧУ від 01.09.2018 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору (а.с. 147-148 т. 1), актів надання послуг (а.с. 157, 163 т. 1), виписку про рахунку (а.с. 164 т. 1).

Також, товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору оренди торгових точок та акту приймання-передачі (а.с. 52-26 т. 1)

19 квітня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача підприємство з іноземною інвестицією "Імперіал Тобако Юкрейн" виписано податку податкову накладну № 11 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 152 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 22.04.2019 року податкова накладна № 11 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 19.04.2019 № 11 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 63.99.10,82.99.19 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 153 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 13.05.2019 року № 3, що якого додано копії документів (а.с. 154-155 т. 1).

21 травня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1167276/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 11 від 19.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (а.с. 156 т. 1).

19 квітня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача підприємство з іноземною інвестицією "Імперіал Тобако Юкрейн" виписано податку податкову накладну № 12 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 158 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 22.04.2019 року податкова накладна № 12 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 19.04.2019 № 12 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 63.99.10,82.99.19 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 159 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 13.05.2019 року № 4, що якого додано копії документів (а.с. 160-161 т. 1).

21 травня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1167285/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 12 від 19.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (а.с. 162 т. 1).

01 вересня 2018 року між товариством з обмеженою відповідальністю "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг" (замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (виконавець) укладено договір № Н0118ПЧУ, згідно якого виконавець надає замовнику послуги щодо представництва інтересів замовника перед суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю тютюновими виробами в місцях продажу, що розташовані на території Одеській та Харківській, а замовник оплачує надані послуги в порядку, передбаченому договором. Вартість послуг виконавця за договором узгоджується сторонами у додаткових угодах до договору (за формою, наведеною у додатку № 2 до договору), та зазначається у актах наданих послуг (за формою, наведеною у додатку № 1 до договору). Оплата вартості послуг виконавця здійснюється на підставі наданого виконавцем рахунку та підписаного обома сторонами акту наданих послуг протягом 30 календарних днів з дати його підписання сторонами (а.с. 93 т. 1).

На підтвердження виконання договору № Н0118ПЧУ від 01.09.2018 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору (а.с. 93 т. 1), договору про надання послуг (а.с. 94 т. 1), акті наданих послуг (а.с. 103, 109, 115, 122 т. 1), додатків до договору (а.с. 116 т.1), зведеної картки аудиту (а.с. 122 з.б. - 124 т. 1), виписку по рахунку (а.с. 125-126 т. 1).

30 червня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариство з обмеженою відповідальністю "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг" виписано податку податкову накладну № 22 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 98 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 11.07.2019 року податкова накладна № 22 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.06.2019 № 22 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.20 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 99 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 26.06.2019 року № 7, що якого додано копії документів (а.с. 100-101 т. 1).

02 серпня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1242924/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 22 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (а.с. 102 т. 1).

30 червня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг" виписано податку податкову накладну № 23 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 104 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 11.07.2019 року податкова накладна № 23 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.06.2019 № 23 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.20 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 105 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 26.06.2019 року № 8, що якого додано копії документів (а.с. 106-107 т. 1).

02 серпня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1242923/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 23 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (а.с. 108 т. 1).

31 липня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг" виписано податку податкову накладну № 17 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 110 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 09.08.2019 року податкова накладна № 17 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.07.2019 № 17 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.20 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 111 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 2, що якого додано копії документів (а.с. 112-113 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542705/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 17 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 114 т. 1).

31 липня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг" виписано податку податкову накладну № 18 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 117 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 09.08.2019 року податкова накладна № 18 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.07.2019 № 18 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.20 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 118 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 3, що якого додано копії документів (а.с. 119-120 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542706/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 18 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 121 т. 1).

01 листопада 2018 року між приватним акціонерним товариством "Монделіс Україна" (замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (виконавець) укладено договір № МС 1800-8198, згідно якого замовник замовляє та оплачує, а виконавець зобов'язується надати комплекс послуг, пов'язаних з просуванням товарів торгових марок замовника Корона, Milka, Люкс, Барні, Tuk, Dior, Picnic, Halls, OREO, Belvita. Найменування кожної з послуг, строк, протягом якого надається кожна з послуг та вартість послуг, зазначаються у додатках до договору, які за умови їх підписання уповноваженими представниками сторін, є невід'ємною частиною договору. Загальні вартість послуг виконавця, що можуть бути надані за цим договором, складається з вартості послуг, зазначених у окремих додатках до договору, і не може перевищувати 2276000,00 грн. з ПДВ протягом строку дії договору. Оплата за послуги здійснюється на 21 календарний день з підписання замовником акта приймання наданих послуг за умови надання виконавцем правильно оформлених оригіналів рахунку-фактури та за умови реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 165-166 т. 1).

На підтвердження виконання договору № МС 1800-8198 від 01.11.2018 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору з додатками (а.с. 165-168, 177-178, 186-187, 196-197, 205-206, 214-215, 223-224, 232-233 т. 1), актів приймання-передачі послуг (а.с. 178 з.б. - 179, 187 з.б. - 188, 197 з.б. - 198, 206 з.б. - 207, 215 з.б. - 216, 224 з.б. - 225, 233 з.б. - 234 т. 1), рахунків на оплату (а.с. 180, 189, 199, 208, 217, 226, 235 т.1), виписку по рахунку (а.с. 236-241 т. 1).

Також, товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору оренди торгових точок та акту приймання-передачі (а.с. 52-26 т. 1)

28 лютого 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 15 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 172 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 05.03.2019 року податкова накладна № 15 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 28.02.2019 № 15 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 173 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 13.05.2019 року № 1, що якого додано копії документів (а.с. 174-175 т. 1).

21 травня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1167283/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 15 від 28.02.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (а.с. 176 т. 1).

31 березня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 22 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 181 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 04.04.2019 року податкова накладна № 22 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.03.2019 № 22 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 182 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 13.05.2019 року № 2, що якого додано копії документів (а.с. 183-184 т. 1).

21 травня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1167291/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 22 від 31.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (а.с. 185 т. 1).

30 квітня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 17 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 190 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 08.05.2019 року податкова накладна № 17 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.04.2019 № 17 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 191-192 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 29.06.2019 року № 17, що якого додано копії документів (а.с. 193-194 т. 1).

02 серпня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1243040/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 17 від 30.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с. 195 т. 1).

31 травня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 14 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 200 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 11.06.2019 року податкова накладна № 14 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.05.2019 № 14 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 201 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 29.06.2019 року № 18, що якого додано копії документів (а.с. 202-203 т. 1).

02 серпня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1243043/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 14 від 31.05.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с. 204 т. 1).

30 червня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 17 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 209 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 08.07.2019 року податкова накладна № 17 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.06.2019 № 17 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 210 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 29.06.2019 року № 19, що якого додано копії документів (а.с. 211-212 т. 1).

02 серпня 2019 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1243034/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 17 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с. 213 т. 1).

31 липня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 16 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 218 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 07.08.2019 року податкова накладна № 16 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.07.2019 № 16 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 219 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 6, що якого додано копії документів (а.с. 220-221 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542707/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 16 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с. 222 т. 1).

30 листопада 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Монделіс Україна" виписано податку податкову накладну № 13 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 227 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 06.12.2019 року податкова накладна № 13 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.11.2019 № 13 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 228 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 7, що якого додано копії документів (а.с. 229-230 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542696/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 13 від 30.11.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (а.с. 231 т. 1).

18 березня 2019 року між приватним акціонерним товариством "Джей Ті Інтернешил Компані Україна" (замовник) та товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (виконавець) укладено договір про надання послуг № 1-000003742, згідно якого виконавець зобов'язується надати замовнику послуги з постійного забезпечення в наявності в торгових точках виконавця зазначених в п. 1 додатку № 1 до договору продукції групи компаній JTI згідно з переліком, передбаченим у п. 2 додатку № 1 до договору, реалізація якої в Україні забезпечується замовником, відповідно до рекомендованого оптимального підтримання запасу продукції та погоджених умов щодо кількості пачко-місць і розміщення продукції, передбаченими у п. 3 додатку № 1 до договору. Замовник у свою чергу зобов'язується прийняти послуги та оплатити їх в порядку та на умовах, передбачених договором. На виконання положень договору сторони узгодили можливість встановлення обладнання замовника в торгових точках. Послуги приймаються замовником шляхом підписання акту приймання-передачі послуг, наданого виконавцем. Оплата наданих послуг здійснюється протягом 2 місяців після закінчення відповідного періоду надання послуг, але не раніше ніж через 25 календарних днів після підписання сторонами відповідного акту, та за умови надання документів. Підставою для здійснення оплати є акт, підписаний замовником та виконавцем до проведення чергового платежу та скріплений печатками сторін. Акт оформляється останнім днем періоду надання послуг; надіслана виконавцем замовнику в електронному вигляді податкова накладна, належним чином зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, оформлена останнім днем періоду надання послуг (а.с. 127-129 т. 1).

На підтвердження виконання договору надання послуг № 1-000003742 від 18.03.2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору з додатками (а.с. 127-129 т. 1), актів приймання-передачі послуг (а.с. 138, 144 т. 1), виписку по рахунку (а.с. 145-146).

Також, товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору оренди торгових точок та акту приймання-передачі (а.с. 52-26 т. 1)

30 червня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Джей Ті Інтернешил Компані Україна" виписано податку податкову накладну № 6 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.133 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 08.07.2019 року податкова накладна № 6 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.06.2019 № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 82.99.19-00.00 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 134 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 4, що якого додано копії документів (а.с. 135-136 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542709/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 6 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 137 т. 1).

30 вересня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача приватного акціонерного товариства "Джей Ті Інтернешил Компані Україна" виписано податку податкову накладну № 13 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.139 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 30.09.2019 року податкова накладна № 13 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.06.2019 № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 82.99.19-00.00 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 140 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 5, що якого додано копії документів (а.с. 141-142 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542702/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 13 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 143 т. 1).

01 квітня 2019 року між товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" та товариством з обмеженою відповідальністю "БІО-ПАРК" (рекламодавець) укладено договір рекламного обслуговування № 26/19-ра, згідно якого рекламодавець доручає, а прес-служба зобов'язується виконати роботу по розміщенню візуальної поліграфічної реклами - афіш, плакатів формату А-1 (рекламні матеріали) на секціях рекламних тумб, що належать прес-службі на праві власності та на умовах, передбачених договором. Кількість рекламних місць, на яких розміщуються рекламні матеріали рекламодавця і терміни розміщення вказуються у специфікаціях. Робота вважається виконаною з моменту виконання сторонами своїх обов'язків по договору і підписання представниками обох сторін акта виконаних робіт. Рекламодавець оплачує суму договору на умовах предоплати, впродовж трьох банківських днів з моменту підписання специфікації до договору і виставлення рахунку-фактури (а.с.57-58 т. 1).

На підтвердження виконання договору рекламного обслуговування № 26/19-ра від 01.04.2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" надано копію договору (а.с.57-58 т. 1), актів надання послуг (а.с. 67, 73, 79, 85, 91 т. 1), виписку по рахунку (а.с. 92 т. 1).

13 травня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "БІО-ПАРК" виписано податку податкову накладну № 2 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.62 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 29.05.2019 року податкова накладна № 2 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 13.05.2019 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 63 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 8, що якого додано копії документів (а.с. 64-65 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542711/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 2 від 13.05.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 66 т. 1).

12 червня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "БІО-ПАРК" виписано податку податкову накладну № 5 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.68 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 20.06.2019 року податкова накладна № 5 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 12.06.2019 № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 69 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 9, що якого додано копії документів (а.с. 670-71 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542710/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 5 від 12.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 72 т. 1).

31 липня 2019 року 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "БІО-ПАРК" виписано податку податкову накладну № 3 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 74 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 07.08.2019 року податкова накладна № 3 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.07.2019 № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 75 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 10, що якого додано копії документів (а.с. 76-77 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542708/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 3 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 78 т. 1).

31 серпня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "БІО-ПАРК" виписано податку податкову накладну № 3 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.80 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 06.09.2019 року податкова накладна № 3 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 31.08.2019 № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 81 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 11, що якого додано копії документів (а.с. 82-83 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542704/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 3 від 31.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 84 т. 1).

30 вересня 2019 року товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" на адресу отримувача товариства з обмеженою відповідальністю "БІО-ПАРК" виписано податку податкову накладну № 6 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 86 т. 1).

Як вбачається з квитанції № 1 від 30.09.2019 року податкова накладна № 6 прийнята, проте реєстрація зупинена. Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 30.09.2019 № 6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11 перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам пп. 2.1 п. 2 "Критерії ризиковості здійснення операцій". ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 87 т. 1).

Позивачем направлено повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 27.04.2020 року № 12, що якого додано копії документів (а.с. 88-89 т. 1).

28 квітня 2020 року комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації прийнято рішення № 1542699/40067799, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної № 6 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстав ненадання платником податку копій документів - первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (а.с. 90 т. 1).

Відповідно до положень п. 185.1 статті 185 ПК України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Згідно п. 201.1 ст. 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата складання податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу); д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку;ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК УКраїни передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання вказаних норм законодавства позивач сформував податкові накладні та надіслав їх до Єдиного реєстру податкових накладних, проте, реєстрація податковихї накладнтх була зупинена.

Відповідно до вимог п. 74.2 ст. 72 ПК України, в ЄРНП забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРНП.

Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” від 07.12.2017 року № 2245-VIII пункт 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України був викладений у новій редакції, та з 1 січня 2018 року передбачає, що реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Процедура зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРНП з наступним прийняттям рішення про їх реєстрацію/відмову у реєстрації регулюється ПК України № 2755-VІ від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями), Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних” (далі Порядок № 117), Наказом Державної фіскальної служби України від 16.03.2018 року № 137 “Про затвердження Порядку роботи Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації” (зі змінами та доповненнями), Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних” № 1246 від 29 грудня 2010 р. із змінами (чинного на момент зупинення податкової накладної)

Згідно п. 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених п. 192.1 ст. 192 та п. 201.10 ст. 201 ПК України; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до п. 201.1 ст. 201 ПК України; наявності суми податку на додану вартість відповідно до п.п. 201.3 та 201.9 ст. 201 ПК України, для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 01.07.2015; наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується, факту реєстрації/зупинення реєстрації/ відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до п. 201.16 ст.201 ПК України; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п. 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Пунктом 14 Порядку № 1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 5 Порядку № 117 податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Пунктом 6 Порядку № 17 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Згідно п. 7 Порядку № 117, у разі коли за результатами моніторингу податкова накладна /розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Пунктом 10 Порядку № 117 передбачено, що критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Відповідно до пунктів 12, 13 Порядку № 117, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП, платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД/послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.

3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 14 цього Порядку встановлено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

1) договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них: - договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

2) первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси. акти приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні: - розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; - документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Згідно п. 16 Порядку № 117 письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС) (п. 19 Порядку № 117).

Зазначені комісії приймають рішення про: - реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі; - відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (п. 20 Порядку).

Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: - ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; - ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; - надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (п. 21 Порядку).

Відповідно до п. 23 Порядку № 117 комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку: - щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу; - щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.

Згідно п. 28 Порядку № 117 податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання, зокрема, такої події: - прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; - набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пп. 1.6. п. 1 Критеріїв ризиковості платника податку та критерів ризиковості здійснення операцій, зареєстрованих в ДФС за № 1962/99-99-29-01-01 від 07.08.2019 року комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: керівник платника податку та/або головний бухгалтер, та/або особа, що має право підпису, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстровані (перереєстровані) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс); в органах ДФС наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.

Відповідність платника податку Критеріям ризиковості платників податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Якщо платник податків, якого внесено до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв, такого платника податків виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання в день отримання/виявлення такої інформації.

У разі якщо платник податків, внесений до переліку ризикових суб'єктів господарювання, перестав відповідати критеріям ризиковості, що визначені у пункті 1.6 цих Критеріїв, платника виключають з переліку ризикових суб'єктів господарювання за рішенням комісій головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС.

Інформація про внесення/виключення платника податку до/з переліку ризикових платників податків, відповідно до пунктів 1.1-1.6 цих Критеріїв, стає доступною платнику в Електронному кабінеті.

Як вбачається з квитанцій № 1 податкові накладні, виписані ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" та направлені на реєстрацію, прийняті, проте реєстрація зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критерії ризиковості платника податку». Пропонується надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 63, 69, 75, 81, 87, 99, 105, 111, 118, 134, 140, 153, 159, 173, 182, 191-192, 201, 210, 219, 228 т. 1).

В той же час, у квитанціях № 1 зазначено лише посилання на відповідність критеріїв ризиковості здійснення операцій, визначених пп. 1.6 п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, проте п. 13 Порядку № 117 чітко визначено, обов'язковість зазначення контролюючим органом розрахованого показника за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

При цьому, можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, що прямо впливає на можливість надання платником податку в подальшому відповідних документів, перелік яких міститься у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.

Таким чином, зупинення податкових накладних, виписаних ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" не відповідає умовам критеріїв ризиковості платника податку та контролюючим органом, порушено вимоги Порядку № 117.

Також, згідно приписів п. 7 Порядку № 117 у разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. В той же час, відповідачем, суб'єктом владних повноважень, не надано будь-яких доказів на підтвердження негативної податкової історії ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ".

Крім того, Верховний Суд в постанові від 21 травня 2020 року по справі № 560/391/19 зазначив, що акти, які затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов'язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством. Листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, не є джерелом права відповідно до статті 7 КАС України. Отже, зупинення реєстрації податкових накладних на підставі критеріїв ризиковості, встановлених листом ДФС, порушує принцип правової визначеності та передбачуваності, а, відтак, є неправомірним.

Аналогічні правові висновки Верховного Суду викладено, зокрема, у постанові від 02 квітня 2019 року по справі № 822/1878/18, постанові від 21 травня 2019 року по справі № 815/2791/18, постанові від 09 липня 2019 року по справі № 140/2093/18.

01 лютого 2020 року набув чинності Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів Українивід 11 грудня 2019 року № 1165.

Відповідно до ч. п. 25, 26, 27 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

Згідно п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Відповідно до п. 2, 3, 4, 5, 6 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній / розрахунку коригування. Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності ( УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Відповідно до п. 9, 10, 11 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Згідно додатку до Порядку № 520 в рішенні про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов'язково підкреслюються документи, які не надано.

Як вбачається з матеріалів справи в оскаржуваних рішеннях комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації від 28.04.2020 року № 1542711/40067799, від 28.04.2020 року № 1542710/40067799, від 28.04.2020 року № 1542708/40067799, від 28.04.2020 року № 1542704/40067799, від 28.04.2020 року № 1542699/40067799, від 28.04.2020 року № 1542705/40067799, від 28.04.2020 року № 1542706/40067799, від 28.04.2020 року № 1542709/40067799, від 28.04.2020 року № 1542702/40067799, від 02.08.2019 року № 1243040/40067799, від 02.08.2019 року № 1243043/40067799, від 02.08.2019 року № 1243034/40067799, від 28.04.2020 року № 1542707/40067799, від 28.04.2020 року № 1542696/40067799 зазначено, що підставою для відмови у реєстрації розрахунків коригування стало ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; в рішеннях комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації від 21.05.2019 року № 1167276/40067799, від 21.05.2019 року № 1167285/40067799, від 21.05.2019 року № 1167283/40067799, від 21.05.2019 року № 1167291/40067799 вказано, що підставою для відмови у реєстрації розрахунків коригування стало ненадання платником податку розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків; а в рішеннях комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації від 02.08.2019 року № 1242924/40067799, від 02.08.2019 року № 1242923/40067799 зазначено, що підставою для відмови у реєстрації розрахунків коригування стало ненадання платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні, а також розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.

В той же час, жодний із зазначених документів контролюючим органом не підкреслено, що свідчить про недотримання порядку прийняття та форми оскаржуваного рішення.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача в оскаржуваних рішення на ненадання копій документів, оскільки відповідно до п. 6 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

При цьому, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної не вказано конкретних строків подання позивачем пояснень та/або документів та не визначений їх чіткий перелік.

Разом з тим, матеріалами справи підтверджено надання ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" до контролюючого органу повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, зокрема первинні документи щодо придбання товарів (послуг), та їх подальшу реалізації (а.с. 177-253 т. 2,1-74 т. 3).

При цьому, вказані копії документів надавались ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" до податкового органу та з них можливо встановити зміст і обсяг господарських операцій, по яким позивач подав для реєстрації податкові накладні (а.с. 82-92 т. 2).

Таким чином, факт зупинення реєстрації податкової накладної у ЄРПН не спростовує здійснення платником податків господарських операцій та наявності дати виникнення події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна.

Крім того, суд не приймає до уваги посилання відповідача в оскаржуваних рішеннях та у відзиві на позовну заяву на неподання ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, оскільки до наданих до суду повідомленнях про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, додано копії договорів, актів виконаних робіт, виписок з рахунків, які безпідставно не взяті до уваги під час прийняття оскаржуваних рішень.

Також, вважає необґрунтованими посилання відповідача в оскаржуваних рішеннях на ненадання позивачем копій документів, зокрема щодо зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), оскільки в наявності у відповідача були копії договорів, з яких вбачається, що послуги, які надавались ТОВ "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" контрагентам не передбачають складання таких документів.

Таким чином, доводи представника відповідачів щодо того, що рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі накладних або відмову у такій реєстрації є повністю обґрунтованими, спростовуються зібраними по справі доказами.

При цьому, суд не приймає до уваги посилання представника відповідачів на те, що позивачем пропущено строк звернення до суду, оскільки пунктом 56.18 ст. 56 Податкового кодексу України визначено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Згідно п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Таким чином, ПК України встановлено спеціальний строк (1095 днів) у податкових правовідносинах, протягом якого за загальним правилом платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу.

Водночас, пунктом 56.19 статті 56 ПК України, за умови використання платником податків досудового порядку вирішення спору, яким вважається адміністративне оскарження відповідного рішення контролюючого органу, встановлено скорочений строк звернення до суду.

Відповідно до пункту 56.19 статті 56 ПК України у разі, коли до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 цієї статті.

Разом з тим, будь-яких доказів на підтвердження проведення до звернення до суду процедури адміністративного оскарження відповідачем суду не надано.

При цьому, Верховним Судом в постанові від 11 жовтня 2019 року по справі № 640/20468/18 зазначено, що спеціальні строки для звернення до суду з позовом про скасування рішень контролюючих органів, що не пов'язані з нарахуванням грошових зобов'язань, зокрема рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН та зобов'язання її зареєструвати, після проведення процедури адміністративного оскарження та отримання рішення про залишення скарги без задоволення, нормами ПК України не визначені, тобто не врегульовують спірне питання. Таким чином, судова палата відступила від висновку про застосування норми права у подібних правовідносинах у частині того, що положення пункту 56.18 статті 56 ПК України є спеціальними щодо приписів статті 122 КАС України, а тому незалежно від використання платником податків права на адміністративне оскарження строк звернення до суду з адміністративним позовом про оскарження рішення контролюючого органу про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН становить 1095 днів, викладеного в постановах Верховного Суду від 17 липня 2019 року (справа № 640/46/19), від 14 лютого 2019 року (справа № 813/4921/17).

За таких підстав, суд дійшов висновку, що рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.04.2020 року № 1542711/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 13.05.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542710/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 5 від 12.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542708/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542704/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 3 від 31.08.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542699/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1242924/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 22 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1242923/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 23 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542705/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542706/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 18 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542709/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542702/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 30.09.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167276/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 11 від 19.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167285/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 12 від 19.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167283/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 15 від 28.02.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 21.05.2019 року № 1167291/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 22 від 31.03.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1243040/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 30.04.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1243043/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 14 від 31.05.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 02.08.2019 року № 1243034/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 17 від 30.06.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542707/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 16 від 31.07.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 28.04.2020 року № 1542696/40067799 про відмову в реєстрації податкової накладної № 13 від 30.11.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийнято з порушенням чинного законодавства та без наявності підстав визначених чинним податковим законодавством України, а тому вказані рішення є протиправними та підлягаю скасуванню.

Відповідно до п. 19 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно п. 20 Порядку № 1246 у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

За таких підстав, суд дійшов висновку, що порушені права позивача підлягають поновленню шляхом зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати складені товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" податкові накладні № 2 від 13.05.2019 року, № 5 від 12.06.2019 року, № 3 від 31.07.2019 року, № 3 від 31.08.2019 року, № 6 від 30.09.2019 року, № 22 від 30.06.2019 року, № 23 від 30.06.2019 року, № 17 від 31.07.2019 року, № 18 від 31.07.2019 року, № 6 від 30.06.2019 року, № 13 від 30.09.2019 року, № 11 від 19.04.2019 року, № 12 від 19.04.2019 року, № 15 від 28.02.2019 року, № 22 від 31.03.2019 року, № 17 від 30.04.2019 року, № 14 від 31.05.2019 року, № 17 від 30.06.2019 року, № 16 від 31.07.2019 року, № 13 від 30.11.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх фактичного отримання.

Згідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

На підставі вищевикладеного, розглянувши справу на підставі наданих доказів, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При розподілі судових витрат суд враховує, що позивачем сплачено судовий збір у розмірі 42040,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 2383 від 21.05.2020 року, № 2425 від 05.06.2020 року (а.с. 3-4 т. 2).

Таким чином, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" слід стягнути сплачений судовий збір у розмірі 42040,00 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (код ЄДРПОУ 40067799, адреса місцезнаходження: 65091, м. Одеса, вул. Картамишевська, 9Д) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5), Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, адреса місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8), Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197, адреса місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 28.04.2020 року № 1542711/40067799; від 28.04.2020 року № 1542710/40067799; від 28.04.2020 року № 1542708/40067799; від 28.04.2020 року № 1542704/40067799; від 28.04.2020 року № 1542699/40067799; від 02.08.2019 року № 1242924/40067799; від 02.08.2019 року № 1242923/40067799; від 28.04.2020 року № 1542705/40067799; від 28.04.2020 року № 1542706/40067799; від 28.04.2020 року № 1542709/40067799; від 28.04.2020 року № 1542702/40067799; від 21.05.2019 року № 1167276/40067799; від 21.05.2019 року № 1167285/40067799; від 21.05.2019 року № 1167283/40067799; від 21.05.2019 року № 1167291/40067799; від 02.08.2019 року № 1243040/40067799; від 02.08.2019 року № 1243043/40067799; від 02.08.2019 року № 1243034/40067799; від 28.04.2020 року № 1542707/40067799; від 28.04.2020 року № 1542696/40067799.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати складені товариством з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" податкові накладні № 2 від 13.05.2019 року, № 5 від 12.06.2019 року, № 3 від 31.07.2019 року, № 3 від 31.08.2019 року, № 6 від 30.09.2019 року, № 22 від 30.06.2019 року, № 23 від 30.06.2019 року, № 17 від 31.07.2019 року, № 18 від 31.07.2019 року, № 6 від 30.06.2019 року, № 13 від 30.09.2019 року, № 11 від 19.04.2019 року, № 12 від 19.04.2019 року, № 15 від 28.02.2019 року, № 22 від 31.03.2019 року, № 17 від 30.04.2019 року, № 14 від 31.05.2019 року, № 17 від 30.06.2019 року, № 16 від 31.07.2019 року, № 13 від 30.11.2019 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою їх фактичного отримання.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, адреса місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕС-СЛУЖБА ОДЕСИ" (код ЄДРПОУ 40067799, адреса місцезнаходження: 65091, м. Одеса, вул. Картамишевська, 9Д) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 42040,00 грн. (сорок дві тисячі сорок гривень 00 копійок).

Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 25 січня 2021 року.

Суддя О.А. Левчук

.