Справа № 420/11026/20
25 січня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді ТанцюриК.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛІГА-50” до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛІГА-50” до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС Одеській області №1706719/32165920 та №1706718/32165920 від 07.07.2020р.; визнання протиправними та скасування рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Державної податкової служби України №36597/32165920/2 та №36559/32165920/2 від 22.07.2020р.; зобов'язання Головне управління ДПС в Одеській області зареєструвати податкові накладні №1 від 11.06.2020 року, №2 від 16.06.2020р.
Ухвалою суду від 11.11.2020р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
В обґрунтування позовних вимог позивач у позовній заяві зазначив, що між позивачем та ТОВ «ДМД СИДС» укладено договір купівлі-продажу сільськогосподарської продукції від 11.06.2020р. та договір купівлі -продажу сільськогосподарської продукції від 15.06.2020р., на виконання умов яких ТОВ «ДМД СИДС» перерахувало 300 000,00грн. на рахунок ТОВ “ЛІГА-50” 300 000,00грн. передплату за ячмінь згідно договору від 11.06.2020р. та 300 000,00грн. передплату за пшеницю згідно договору від 15.06.2020р. В свою чергу, як зазначив позивач, 11.06.2020р. та 16.06.2020р. позивачем відповідно до приписів Податкового кодексу складено відповідні податкові накладні №1, №2, реєстрація яких була зупинена. Позивач вказав, що на пропозицію контролюючого органу ним було направлено пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, заззначеної в ПН, однак рішеннями комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС Одеській області №1706719/32165920 та №1706718/32165920 від 07.07.2020р. відмовлено у реєстрації податкових накладних. Позивач, посилаючись на положення Порядку №1165, а також те, що оскаржувані у даній справі рішення не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії та породжують їх неоднозначне трактування, що, у свою чергу, впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку позивача виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень, просить суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
26.11.2020р. до суду від представника відповідача Головного управління ДПС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач зазначав, що не погоджуються з доводами позивача та просить суд відмовити у їх задоволенні у повному обсязі. Відповідач вважає, що ним правомірно відмовлено у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та у задоволенні скарг, з підстав «ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити)».
27.11.2020р. до суду від позивача надійшов відзив на позовну заяву у якому товариство вказало, що відповідачем не наведено жодних фактів та аргументів на користь правомірності блокування податкових накладних, поданих на реєстрацію позивачем, дотримання процедури блокування вказаних накладних, неупередженості та дотримання фіскальним органом вимог законодавства при розгляді наданих позивачем пояснень, документів та скарг.
Відповідач ДПС України повідомлялася про розгляд вказаної справи, відзив на позовну заяву до суду не надходив.
Дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.
Згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань до видів діяльності ТОВ «ЛІГА-50» відносяться: 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (основний); 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві; 01.63 Післяурожайна діяльність; 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами; 47.81 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках харчовими продуктами, напоями та тютюновими виробами; 47.89 Роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами; 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.
11.06.2020р. між ТОВ «ДМД СИДС» та ТОВ «ЛІГА-50» укладено догові купівлі - продажу, згідно положень п.1,2 якого продавець зобов'язується поставити та передати у власність покупця сільськогосподарську продукцію, зазначену в п.1.1. (ячмінь 2020 року врожаю) на умовах, передбачених цим договором, а покупець зобов'язується прийняти товар, який за якістю та кількістю відповідає умовам, визначеним цим договором, у продавця та оплатити його вартість (а.с.14-15).
Згідно із п.7.1 вказаного договору від 11.06.2020р. сплата коштів здійснюється в національній валюті України шляхом переведення коштів на банківський рахунок отримувача відповідно до реквізітів, зазначених у відповідному рахунку, виданому отримувачем коштів. Цим договором передумовлено передплату у сумі 300 000,00грн., яка перераховується протягом 3-х банківських днів з моменту підписання цього договору.
15.06.2020р. між ТОВ «ДМД СИДС» та ТОВ «ЛІГА-50» укладено договір купівлі - продажу, згідно положень п.1,2 якого продавець зобов'язується поставити та передати у власність покупця сільськогосподарську продукцію, зазначену в п.1.1. (пшениця 2020 року врожаю) на умовах, передбачених цим договором, а покупець зобов'язується прийняти товар, який за якістю та кількістю відповідає умовам, визначеним цим договором, у продавця та оплатити його вартість (а.с.16-17).
Згідно із п.7.1 вказаного договору від 15.06.2020р. сплата коштів здійснюється в національній валюті України шляхом переведення коштів на банківський рахунок отримувача відповідно до реквізітів, зазначених у відповідному рахунку, виданому отримувачем коштів. Цим договором передумовлено передплату у сумі 300 000,00грн., яка перераховується протягом 3-х банківських днів з моменту підписання цього договору.
На виконання вимог договору від 11.06.2020р. ТОВ «ДМД СИДС» перерахувало передплату у розмірі 300 000,00грн., згідно платіжного доручення №493 від 11.06.2020р. (а.с.18)
На виконання вимог договору від 15.06.2020р. ТОВ «ДМД СИДС» перерахувало передплату у розмірі 300 000,00грн., згідно платіжного доручення №501 від 16.06.2020р. (а.с.19)
ТОВ «ЛІГА-50» склало податкову накладну від 11.06.2020р. №1 на загальну суму 300 000,00грн. та направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних(а.с.20).
ТОВ «ЛІГА-50» склало податкову накладну від 16.06.2020р. №2 на загальну суму 300 000,00грн. та направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних (а.с.21).
За результатами обробки податкової накладної від 11.06.2020р. №1 документ доставлено до ДПС України, реєстрація зупинена із зазначенням підстави «коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1003, відсутні таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постіній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (а.с. 22).
За результатами обробки податкової накладної від 16.06.2020р. №2 документ доставлено до ДПС України, реєстрація зупинена із зазначенням підстави «коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1001, відсутні таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постіній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (а.с. 23).
Так, на пропозицію відповідача ТОВ «ЛІГА-50» подало до контролюючого органу лист №60 від 30.06.2020р. із поясненням щодо видів діяльності товариства, а також наявності основних засобів ( тік, склади, слюсарка та інші приміщення); наявності земельних ділянок (1172,6808 га ріллі), штату товариства (14 осіб станом на 01.05.2020р.). Поряд з цим, ТОВ «ЛІГА-50» наголосило, що основними видами продукції, реалізацією яких займається товариство є пшениця, ячмінь, соняшник, ріпак, кукурудза, гречка та інші (а.с.24).
Зазначене підтверджується звітом про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2020 року (а.с.42-44); звітом про реалізацію продукції сільського господарства (а.с.48-49); податковою декларацією платника єдиного податку четвертої групи (а.с.51-53); відомостями про наявність земельних ділянок від 18.02.2020р. (а.с.54); податковим розрахунком сум доходу, нарахованого(сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (а.с.56); звітом про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду станом на 01.12.2019р. (а.с.58-64)
Рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №1706719/32165920 від 07.07.2020р. відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 11.06.2020р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ««ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити)» (а.с.25).
Рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН №1706718/32165920 від 07.07.2020р. відмовлено у реєстрації податкової накладної №2 від 16.06.2020р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав «ненадання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити)» (а.с.26).
Позивач, не погоджуючись із прийняттям вказаних рішень оскаржив їх до ДФС України.
Рішенням голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.07.2020р. №36597/32165920/2 залишено скаргу ТОВ «ЛІГА-50» без задоволення (а.с.29)
Рішенням голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 22.07.2020р. №36559/32165920/2 залишено скаргу ТОВ «ЛІГА-50» без задоволення (а.с.30)
Положеннями п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п. 201.7 ст. 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). У разі якщо частка товарів/послуг, послуг не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів/послуг зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, та враховується при визначенні загальних податкових зобов'язань.
Згідно п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначений Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165.
Згідно із п.5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2). Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).
Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року № 520.
Так, п.11 Порядку №520 визначено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
В свою чергу п.5 Порядку №520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати
Як вбачається з квитанції про зупинення реєстрації спірних податкових накладних підставою для їх зупинення стало те, що коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 1003, 1001, відсутні таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постіній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та зппропонновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
Так, на пропозицію відповідача ТОВ «ЛІГА-50» подало до контролюючого органу лист №60 від 30.06.2020р. із поясненням щодо видів діяльності товариства, а також наявності основних засобів ( тік, склади, слюсарка та інші приміщення); наявності земельних ділянок (1172,6808 га ріллі), штату товариства (14 осіб станом на 01.05.2020р.). Поряд з цим, ТОВ «ЛІГА-50» наголосило, що основними видами продукції, реалізацією яких займається товариство є пшениця, ячмінь, соняшник, ріпак, кукурудза, гречка та інші (а.с.24).
Зазначене підтверджується звітом про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2020 року (а.с.42-44); звітом про реалізацію продукції сільського господарства (а.с.48-49); податковою декларацією платника єдиного податку четвертої групи (а.с.51-53); відомостями про наявність земельних ділянок від 18.02.2020р. (а.с.54); податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (а.с.56); звітом про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду станом на 01.12.2019р. (а.с.58-64)
Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до акту індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Вживання податковим органом загального посилання на ненадання первинних документів без конкретизації, не може вважатись обгрунтованим.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Разом з тим, суд зазначає, що комісія Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН приймаючи рішення №1706719/32165920 та №1706718/32165920 від 07.07.2020р. про відмову у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з огляду на те, що позивач не надав копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання, транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків- фактури інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано підкреслити), не зазначила (не підкреслила), яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.
Натомість, ТОВ «ЛІГА-50» на спростування обставин, зазначених у квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 11.06.2020р. та №2 від 16.06.2020р. надало пояснення та відповідні первинні документи.
Враховуючи викладене та надані на пропозицію комісії позивачем відповідні пояснення з додатками, суд приходить до висновку про необгрунтованість прийняття оскарженого рішення комісії Головного управління ДПС в Одеській області про відмову в реєстрації податкових накладних №1706719/32165920 та №1706718/32165920 від 07.07.2020 р. та наявності підстав для їх скасування.
Надані позивачем до суду первинні документи та види діяльності позивача, доводять відсутність підстав для відмови у реєстрації податкових накладних № 1 від 11.06.2020р. та №2 від 16.06.2020р.
Поряд з цим, оскільки суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відмови у реєстрації податкових накладних№ 1 від 11.06.2020р. та №2 від 16.06.2020р., суд вважає, що рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Державної податкової служби України №36597/32165920/2 та №36559/32165920/2 від 22.07.2020р., якими залишено без задоволення скарги позивача відповідно є протиправними та підлягають скасуванню.
Враховуючи вищевикладене та те, що реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється ДПС України відповідно до вимог Податкового кодексу України та Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року N 1246, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача шляхом зобов'язання ДПС України зареєструвати податкові накладні №1 від 11.06.2020р., №2 від 16.06.2020р.
Згідно ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ЛІГА-50” підлягає задоволенню.
Частиною 1 ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з платіжних доручень №774, 775, 776 від 04.11.2020р. №757 від 20.10.2020р. позивачем сплачено судовий збір за подання вказаного адміністративного позову у загальному розмірі 8408,00грн.
Враховуючи те, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача, суд вважає, що наявні підстави для стягнення солідарно з Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України на користь позивача 8408,00грн. сплаченого судового збору.
Враховуючи те, що справа прийнята до провадження Одеським окружним адміністративним судом 11 листопада 2020 року, строки розгляду даної справи визначені КАС України, у зв'язку з перебуванням у відпустці головуючого судді Танцюри К.О. у період з 11.01.2021р. по 22.01.2021р. включно, в силу положень ст.120 КАС України, рішення суду складено 25.01.2021р.(перший робочий день).
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295,382 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ ЛІГА-50” -задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС Одеській області №1706719/32165920 та №1706718/32165920 від 07.07.2020 р.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Державної податкової служби України №36597/32165920/2 та №36559/32165920/2 від 22.07.2020 р.
Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні № 1 від 11.06.2020 р., № 2 від 16.06.2020 р.
Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370, вул. Семінарська, 5 м.Одеса) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ ЛІГА-50” (код ЄДРПОУ 32165920, Одеська обл., Миколаївський р-н., смт. Миколаївка, вул.Калініна, 45) судовий збір у розмірі 4204,00 грн. (чотири тисячі двісті чотири гривні).
Стягнути з Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, Львівська площа 9, м.Київ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ ЛІГА-50” (код ЄДРПОУ 32165920, Одеська обл., Миколаївський р-н., смт. Миколаївка, вул.Калініна, 45) судовий збір у розмірі 4204,00 грн. (чотири тисячі двісті чотири гривні).
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.О. Танцюра
.