73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
28 квітня 2010 р. Справа № 2-а-2196/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Морська Г.М., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродукт-Херсон" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні про визнання незаконними дії посадович осіб,
встановив:
Позивач звернувся до суду із позовом до Державної податкової інспекції у м.Херсоні у якому просив визнати відсутність компетенції співробітників ДПІ м Херсоні щодо визнання у висновках перевірки даних, зазначених у податковій декларації недійсними, а також визнання протиправними дій працівників ДПІ у м. Херсоні щодо привласнення прав, не передбачених ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" щодо визнання угод недійсними.
Дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на наступні обставини.
Як вбачається із позовної заяви, у ній оскаржуються висновки ревізорів ДПІ у м. Херсоні, викладені у акті "Про результати документальної невиїзної перевірки ТОВ "Агропродукт-Херсон" щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ПП "Фінансова Універсальна Компанія" за період з 01.06.2009р. по 30.06.2009р." від 18.02.2010р. № 686/23-2/33590624.
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 10.08.2005р. № 327 акт - це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
Акти перевірки не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, не спричиняють виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, а отже, не породжують правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Відповідно до ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи із наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
За результатами акту перевірки, дії відповідача щодо якого оскаржуються, позивачу не були донараховані податкові зобов'язання або застосовані штрафні санкції, тобто між ТОВ "Агропродукт-Херсон" та ДПІ у м. Херсоні не виникли правовідносини, а відповідно - даний спір не підпадає під судову юрисдикцію.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства
Керуючись ч.1 ст.109 КАС України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродукт-Херсон" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні про визнання незаконними дії посадових осіб.
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 5 днів з дня її отримання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з подальшим поданням апеляційної скарги протягом 10 днів через Херсонський окружний адміністративний суд з подачею копії апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя Морська Г.М.