Справа № 2а- 3604/10/2070
Україна
про відмову у відкритті провадження
31 березня 2010 р. м. Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Первомайському районі Харківської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни" ,-
встановив:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Первомайському районі Харківської області, в якому просить відновити пропущений строк для звернення до суду та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу недоплачену щомісячну державну допомогу відповідно до Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за 2006-2007роки.
Вирішуючи питання в порядку ст..107 КАС України суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 ст.2, ст. 6 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена Кодексом адміністративного судочинства України.
Законом України від 18.02.2010 року № 1691-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами", який набув чинності з 10.03.2010 року виключено п. 3 ч.1 ст. 18 КАС України, відповідно до якого усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень щодо соціальних виплат були віднесені до підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Після набуття чинності Законом України від 18.02.2010 року № 1691-VI з 10.03.2010 року справи зазначеної категорії віднесені до компетенції цивільного судочинства, так п.2 ч.1 ст. 15 ЦПК України визначено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Як вбачається із змісту позовної заяви та її резолютивної частини позивач просить суд зобов'язати відповідача вчинити певні дії у сфері відносин, що виникли у площині соціальних виплат.
З огляду на наведений характер правовідносин у зазначеній справі, суд приходить до висновку, що вирішення наявного у справі спору не належить до юрисдикції адміністративних судів, що виключає розгляд справи в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2,6, 17,18, 107, п.1 ч.1 ст.109, 160, 165, 186 КАС України, суд, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду в Первомайському районі Харківської області про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни"
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження, а далі - протягом наступних 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя підпис< Текст > Зоркіна Ю.В.