Постанова від 24.03.2010 по справі 1019/10/2070

Копія< >

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

"24" березня 2010 р. Справа № 2а-1019/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Мельникова Р.В.

за участю:

секретаря судового засідання - Вороніної І.О. ,

прокурора - Цедік С.Д.,

представника позивача - Литвинової Н.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс" про стягнення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс" , в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс" у доход держбюджету штраф у сумі 510 грн. за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису про усунення виявлених порушень, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, який допустив порушення чинного законодавства, у встановлений строк та в повному обсязі не сплатив суму штрафу.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі та пояснили, що станом на день розгляду справи сума штрафу відповідачем не сплачена.

Відповідач, належним чином повідомлений про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, у судове засідання не прибув, про причини неявки, всупереч вимогам ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив, заперечень проти позову не надсилав.

З огляду на зазначене, суд вважає, що, оскільки відповідач повідомлений належним чином, неприбуття представника відповідача в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Під час перевірки відокремленим підрозділом «Держенергонагляд у Північному регіоні» за дотриманням чинного законодавства встановлено, що в період з 12 по 20 травня 2009 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено захід (планове обстеження) з Державного енергетичного нагляду на енергетичних об'єктах товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс", про що було складено акт № 07/11-0173 від 20 травня 2009 року (а.с.5-8). За результатами обстеження відповідачеві було видано обов'язковий до виконання припис № 07/11-0173 від 20 травня 2009 року (а.с.9-10) про усунення виявлених порушень, який відповідач у встановлений термін не виконав у повному обсязі, про що свідчить Акт перевірки (протокол) № 07/11-0029 від 16.10.2009 (а.с.11-12).

З актом обстеження 07/11-0173 від 20 травня 2009 року, приписом № 07/11-0173 від 20 травня 2009 року та Актом перевірки (протоколом) № 07/11-0029 від 16.10.2009 ознайомлений і отримав керівник товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс", що підтверджується його підписом.

Відносини, що виникають у зв'язку з безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії регулюються Законом України «Про електроенергетику» від 16 жовтня 1997 року N 575/97-ВР (далі - Закон), про що зазначено у ст.2 цього Закону.

Відповідно до ст.9 Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Частиною 5 ст.9 Закону передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право, зокрема, давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст.27 Закону суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Старшим державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області за погодженням з радою інспекції Держенергонагляду в Харківській області за порушення законодавства про електроенергетику та за ухилення від виконання пунктів припису № 07/11-0173 від 20 травня 2009 року на відповідача згідно зі ст.27 Закону та Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, було накладено штраф у розмірі 510 грн., про що було винесено постанову № 7/10-0151 від 20.10.2009 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання (а.с.13).

Зазначена постанова була надіслана відповідачу поштою та отримана ним відповідно до копії повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.14).

Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на загальних засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, доказів щодо спростування позовних вимог суду не надав.

Таким чином, судом встановлено, що заборгованість відповідача зі сплати штрафу станом на день розгляду справи залишається не сплаченою і складає 510 грн., що підтверджується матеріалами справи та поясненнями прокурора і представника позивача, тому суд вважає, що вимоги прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" щодо стягнення з відповідача вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2, 9, 27 Закону України «Про електроенергетику», п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, ст.ст. 4, 7, 11, 69-71, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Червонозаводського району міста Харкова в інтересах держави (Міністерство палива та енергетики України) в особі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс" про стягнення штрафу - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Спецпожсервіс" (місцезнаходження: вул.Свободи, 6, м. Лозова, Харківська обл., 64600; р/р 26009199854800 в АКИБ "Укрсиббанк" м.Лозова, МФО 351005, код ОКПО 30652792, інд. нал. № 306527920274) у доход держбюджету штраф у сумі 510 грн. (п'ятсот десять грн.). Одержувач: р/р 31115106700015 відкритий на відділення УДК у Лозівському районі, м.Лозова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134414, код платежу до держбюджету 21081100.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

У повному обсязі постанову складено 29.03.2010.

Суддя (підпис)< > Р.В. Мельников

З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >

Суддя< > Р.В. Мельников< >

Секретар< > І.О. Вороніна< >