Справа № 2а-3396/09/1770
21 квітня 2010 року 12год. 10хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник Литвин О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Приватного підприємця ОСОБА_1
до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області
про визнання дій неправомірними та постанов протиправними та нечинними
Позивач -приватний підприємець ОСОБА_1 звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області про визнання дій неправомірними та постанов протиправними та нечинними.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовувала тим, що про наявність винесених постанов їй стало відомо лише після того, як вона звернулася до відповідача з заявою про бажання брати участь у тендері на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на регулярних маршрутах. Вказує, що з винесеними щодо неї постановами про застосування фінансових санкцій не погоджується, оскільки нею не було отримано ніяких приписів органу контролю щодо усунення порушень автомобільного законодавства (тим більше рекомендованим листом з повідомленням), чим порушено вимоги Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567.
На підставі наведеного, просить визнати неправомірними дії відповідача по винесенню постанов за № 0716 від 30.05.2008 року, за № 0717 від 30.05.2008 року, за № 1000 від 09.07.2008 року, за № 0880 від 19.06.2008 року, за № 0721 від 30.05.2008 року, за № 0728 від 30.05.2008 року, за № 0725 від 30.05.2008 року, за №0724 від 30.05.2008 року та за № 0731 від 30.05.2008 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансових санкцій за невиконання припису та визнати протиправними та нечинними постанови за № 0716 від 30.05.2008 року, за № 0717 від 30.05.2008 року, за № 1000 від 09.07.2008 року, за № 0880 від 19.06.2008 року, за № 0721 від 30.05.2008 року, за № 0728 від 30.05.2008 року, за № 0725 від 30.05.2008 року, за № 0724 від 30.05.2008 року та за № 0731 від 30.05.2008 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 фінансових санкцій за невиконання припису.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечила. В заперечення позовних вимог зазначила, що оскаржувані постанови відповідачем винесено за невиконання приписів щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт. Вказані постанови направлялися позивачу. Просила відмовити у задоволенні позову повністю.
До початку судового засідання на адресу суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності позивача та його представника.
Суд вважає, що справа може бути розглянута без участі позивача та його представника на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши подані сторонами письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.
Суд виходив з такого.
Постановами № 0716 від 30.05.2008 року, № 0717 від 30.05.2008 року, № 1000 від 09.07.2008 року, № 0880 від 19.06.2008 року, № 0721 від 30.05.2008 року, № 0728 від 30.05.2008 року, № 0725 від 30.05.2008 року, № 0724 від 30.05.2008 року та № 0731 від 30.05.2008 року Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області застосовано до позивача фінансові санкції за невиконання перевізником припису органу державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства.
Пунктом 31 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі по тексту постанови -Порядок) передбачано, що за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю. Припис складається за формою згідно з додатком 6 даного Порядку у двох примірниках, один з яких видається уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2009 року відповідача було зобов'язано подати до суду належним чином посвідчені копії приписів, за невиконання яких приватного підприємця ОСОБА_1 було притягнуто постановами за № 0716 від 30.05.2008 року, за № 0717 від 30.05.2008 року, за № 1000 від 09.07.2008 року, за № 0880 від 19.06.2008 року, за № 0721 від 30.05.2008 року, за № 0728 від 30.05.2008 року, за № 0725 від 30.05.2008 року, за № 0724 від 30.05.2008 року та за № 0731 від 30.05.2008 року до відповідальності за част. 1 абзац. 12 ст. 60 З.У. “Про автомобільний транспорт”, а саме за невиконання припису органу контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства; належним чином посвідчені копії доказів про направлення вказаних приписів приватному підприємцю ОСОБА_1 та отримання їх останньою; належним чином засвідчені копії доказів про повідомлення приватного підприємця ОСОБА_1 про час та місце розгляду справ про порушення автомобільного законодавства за результатами розгляду яких винесено постанови за № 0716 від 30.05.2008 року, за № 0717 від 30.05.2008 року, за № 1000 від 09.07.2008 року, за № 0880 від 19.06.2008 року, за № 0721 від 30.05.2008 року, за № 0728 від 30.05.2008 року, за № 0725 від 30.05.2008 року; належним чином посвідчені копії доказів про направлення приватному підприємцю ОСОБА_1 Оксані Іванівні копій постанов за № 0716 від 30.05.2008 року, за № 0717 від 30.05.2008 року, за № 1000 від 09.07.2008 року, за № 0880 від 19.06.2008 року, за №0721 від 30.05.2008 року, за № 0728 від 30.05.2008 року, за № 0725 від 30.05.2008 року, за № 0724 від 30.05.2008 року та за № 0731 від 30.05.2008 року.
Відповідачем на вимогу суду було подано ряд документів, а саме: приписи Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, винесених щодо суб'єкта господарювання -ОСОБА_1, за № 016845 за результатами перевірки, проведеної 26 квітня 2007 року, № 016913 за результатами перевірки, проведеної 07 серпня 2007 року, № 027347 за результатами перевірки, проведеної 18 квітня 2008 року та докази про направлення вказаних приписів рекомендованими листами із повідомленнями.
Однак, із квитанцій про направлення вищевказаних по тексу судової постанови приписів вбачається, що вони були адресовані особі ОСОБА_1 без зазначення імені та по-батькові особи в м. Костопіль.
Відповідно до ст. 60 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до п.1, п.4 ст.70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Суд приходить до висновку, що квитанції про направлення рекомендованими листами із повідомленнями приписів № 016845, № 016913 та № 027347 не обґрунтовують заперечення представника відповідача, оскільки з них не можна зробити висновок, що дані приписи були надіслані саме позивачу у справі - суб'єкту господарювання ОСОБА_1 в АДРЕСА_1.
Крім того, в провадженні Рівненського окружного адміністративного суду наявні спори про визнання дій неправомірними та постанов протиправними та нечинними за позовами ОСОБА_2, який також проживає в АДРЕСА_1 (справи №№ 2а-3390/09/1770, 2а-3391/09/1770, 2а-3392/09/1770, 2а-3393/09/1770).
Таким чином, суд встановив, що квитанції про направлення рекомендованими листами з повідомленнями приписів № 016845, № 016913 та № 027347 не є належними доказами у справі.
Доказів про направлення позивачу решти приписів Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненькій області, щодо яких до суб'єкта господарювання - ОСОБА_1 було застосовано фінансові санкції відповідач на вимогу суду не надав.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суд приходить до висновку, що відповідач не довів правомірність дій по винесенню спірних постанов.
За таких обставин, позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України, судові витрати присуджуються позивачу відповідно до задоволених вимог.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати неправомірними дії відповідача - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області по винесенню постанов про застосування фінансових санкцій від 30.05.2008 року №№0716, 0717, 0721, 0724, 0725, 0728, 0731, від 19.06.2008 року №0880, від 09.07.2008 року №1000.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0716, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0717, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0721, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0724, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0725, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0728, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0731, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 30.05.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №0880, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 19.06.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Визнати протиправною та нечинною постанову про застосування фінансових санкцій №1000, прийняту Територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 09.07.2008 року - в повному обсязі з моменту її прийняття.
Присудити на користь позивача Приватний підприємець ОСОБА_1 із Державного бюджету судовий збір у розмірі 3,40грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Юрчук М.І.
Постанова складена в повному обсязі 29.04.2010 року.