Ухвала від 25.01.2021 по справі 356/1166/17

БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07541, вул. Шевченків шлях, 32, м. Березань, Київська обл.

№ провадження 1-р/356/1/21

Справа № 356/1166/17

УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї НИ

25.01.2021 року Березанський міський суд Київської області в складі:

Головуючого судді Лялик Р.М.

З участю секретаря Настич Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Березанського міського суду Київської області заяву начальника Державної установи «Райківська виправна колонія (№ 73)» про роз'яснення рішення суду,

ВСТАНОВИВ:

До Березанського міського суду Київської області надійшла заява начальника ДУ «Райківська виправна колонія (№ 73)» про роз'яснення рішення суду мотивована тим, що 16.07.2018 року Березанським міським судом Київської області було засуджено ОСОБА_1 за ч. 3 ст.185, ст. 75,76 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки. Вироком Апеляційного суду Київської області від 18.09.2018 року вирок суду від 16.07.2018 року змінено в частині покарання, ОСОБА_1 засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі. Начальник Державної установи «Райківська виправна колонія (№ 73)» просить уточнити початок строку покарання засудженому ОСОБА_1 згідно п. 2 ч. 4 ст. 374 КПК України, оскільки така інформація у вироку не зазначена.

Представник Державної установи «Райківська виправна колонія (№ 73)» та прокурор в судове засідання не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, клопотань про відкладення від них не надходило.

Засуджений ОСОБА_1 належним чином повідомлений про час та місце розгляду заяви. Від нього не надходило заяв чи клопотань щодо суті справи чи щодо відкладення розгляду заяви.

Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши матеріали заяви, суд приходить до наступних висновків.

У відповідності до ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.

Суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів з повідомленням особи, яка звернулася із заявою про роз'яснення судового рішення, та учасників судового провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про роз'яснення рішення.

Копія ухвали про роз'яснення судового рішення не пізніше наступного дня після її постановлення надсилається особі, яка звернулася із заявою про роз'яснення судового рішення, учасникам судового повадження які не були присутні у судовому засіданні.

Ухвалу про роз'яснення судового рішення або відмову у його роз'ясненні може бути оскаржено в апеляційному порядку особою, яка звернулася із заявою про роз'яснення судового рішення, та учасниками судового повадження.

Так, судом встановлено, що вироком Березанського міського суду Київської області від 16.07.2018 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України та призначено йому покарання за ч. 3 ст. 185 КК України у вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування покарання з випробуванням, встановлено іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки. На підставі ст. 76 КК України зобов'язано ОСОБА_1 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.

18.09.2018 року вироком Апеляційного суду Київської області вирок Березанського міського суду Київської області від 16 липня 2018 року щодо ОСОБА_2 та ОСОБА_1 скасовано в частині призначеного покарання та ухвалено в цій частині новий вирок, яким визнано ОСОБА_1 винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, та призначено йому покарання у виді 4 років позбавлення волі. В решті вирок залишено без змін.

Зважаючи на те, що вирок Березанського міського суду від 16 липня 2018 року був скасований в частині призначеного покарання судом апеляційної інстанції шляхом ухвалення нового вироку, яким засудженому ОСОБА_1 призначено покарання у виді позбавлення волі, Березанський міський суд Київської області, виходячи з діючих норм кримінального процесуального законодавства, не може визначити початок строку відбування покарання ОСОБА_1 за вироком Апеляційного суду Київської області.

Таким чином, у Березанського міського суду Київської області відсутні підстави для прийняття рішення про відрахування початку строку покарання за п. 14 ч.1 ст. 537 КПК України та за п. 4 ч. 2 ст. 539 КПК України.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 380 КПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви начальника Державної установи «Райківська виправна колонія (№ 73)» про роз'яснення рішення суду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя: Р. М. Лялик

Попередній документ
94359380
Наступний документ
94359382
Інформація про рішення:
№ рішення: 94359381
№ справи: 356/1166/17
Дата рішення: 25.01.2021
Дата публікації: 30.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Березанський міський суд Київської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про роз’яснення судового рішення
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (17.01.2019)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 28.12.2018
Розклад засідань:
25.01.2021 08:30 Березанський міський суд Київської області