Справа № 344/16939/20
Провадження № 3/344/859/21
25 січня 2021 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Лазарів О.Б., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого виконробом ТОВ "О.І.Груп",
за ч.2 ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 042560 від 10.11.2020 року вбачається, що 27.10.2020 року, близько 22-30 год. виконроб ОСОБА_1 у АДРЕСА_2 , не припинив роботу по зведенню будинку, чим порушив вимоги законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму, чи правил додержання тиші в населених пунктах.
ОСОБА_1 на виклик суду не з'явився, однак належним чином повідомлявся про дату і місце розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно нього.
Оцінивши всі зібрані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, з врахуванням всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходжу до висновку, що провадження в справі відповідно до п.1 ст.247 КУпАП підлягає закриттю виходячи з наступного.
Відповідно до змісту вимог ст.245 КУпАП, завданням судді при розгляді справи про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КупАП та не може бути перекладено на суд.
Відповідно до ч.2 ст.182 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Як встановлено судом, під час складання адміністративних матеріалів про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , працівником поліції було порушено вимоги щодо зібрання достатніх доказів, які б підтверджували вину останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.182 КУпАП.
Зокрема в матеріалах справи про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 182 КУпАП відносно ОСОБА_1 відсутня належним чином завірена копія постанови уповноважених органів (посадових осіб) про притягнення протягом року до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення , передбачене ч. 1 ст. 182 КУпАП. Суд звертає увагу, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 182 КУпАП постановою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 23 листопада 2020 року направлялися для належного оформлення та усунення вищевказаних недоліків. Однак 08.12.2020 року матеріали справи повторно надійшли до суду та недоліки, які були вказані в вищезгаданій постанові суду усунені не були. Тому суд позбавлений можливості прийняти законне та обгрунтоване рішення в справі.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Таким чином, під час судового розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , законних доказів на підтвердження винуватості останнього у пред'явленому обвинуваченні за ч. 2 ст. 182 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 042560 від 10.11.2020 року - здобуто не було.
Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися та припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не доведено згідно з законом.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, ст.ст.247, 283-287, 294 КУпАП, суд, -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 182 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд.
Суддя О.Б. Лазарів