Постанова від 12.04.2010 по справі 2а-1080/10/1670

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2010 року < ЧАС >м. ПолтаваСправа № 2а-1080/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Чеснокової А.О.,

при секретарі - Лисенко М.С.,

за участю:

представника позивача - Марцинишина Я.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач Кременчуцька ОДПІ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості в сумі 1424,80 грн., посилаючись на те, що інспекцією була проведена перевірка СПДФО ОСОБА_3 щодо дотримання суб"єктами господарювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, якою встановлені порушення відповідачем норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". За результатами перевірки був складений акт № 00008825/1342/16/03/23/НОМЕР_1 від 15.09.2009 року, на підставі якого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій № 0009452303/1652 від 09.10.2009 року на суму 1424,80 грн. та № 0000542303/1653 від 09.10.2009 року на суму 80,00 грн. Вказані рішення в адміністративному та судовому порядку відповідачем не оскаржувалися та відповідно є узгодженими.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, був повідомлений належним чином, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове корінець-повідомлення, заперечення на адміністративний позов не надав.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа - підприємець розпорядженням Виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 15.05.2006 року (свідоцтво серії В02 № 296016).

15.09.2009 інспекторами позивача було проведено перевірку господарської одиниці відповідача - магазину, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

За наслідками перевірки складений акт № 00008825/1342/16/03/23/НОМЕР_1 від 15.09.2009, яким зафіксовані порушення відповідачем:

- п. 6 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: не здійснювалося зберігання фіскального звітного чеку в КОРО - санкція на суму 340,00 грн.

- п.10 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме: реалізація товарів, як не обліковані у встановленому порядку - санкція на суму 170,00 грн.

- п.13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО (Z-звіті), або загальній сумі продажу за РК виданими з початку робочого дня- санкція на суму 659,80 грн. (131,96 х 5 = 659,80 грн.).

- п.11 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування (найменування, ціна товару, облік його кількості) - санкція на суму 85,00 грн.

- п.12 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме невиконання друку контрольної стрічки, незберігання контрольної стрічки протягом встановленого терміну - санкція на суму 170,00 грн.

- ч.1 ст.7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", а саме порушення порядку використання торгового патенту - санкція на суму 80,00 грн.

На підставі акту перевірки Кременчуцькою ОДПІ прийняті:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0009452303/1652 від 09.10.2009 року на загальну суму 1424,80 грн.

- рішення про застосування фінансових санкцій № 0000542303/1653 від 09.10.2009 року на суму 80,00 грн.

Фінансові санкції, застосовані за рішенням № 0000542303/1653 від 09.10.2009 року на суму 80,00 грн., сплачені відповідачем в повному обсязі.

Доказів про оскарження рішення № 0009452303/1652 від 09.10.2009 року на загальну суму 1424,80 грн. в адміністративному та судовому порядку відповідачем не надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно із п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні": органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ”, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення, друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг), забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст.17 “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

- у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.);

- у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну - десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн);

- у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості - п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.);

Відповідно до ст. ст. 20, 21“Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та до тих, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Згідно зі ст. 22 вищезазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (131,96 х 5 = 659,80 грн.).

На час розгляду справи фінансові санкції в сумі 1424,80 грн. в добровільному порядку відповідачем не сплачені, і тому підлягають стягненню.

За таких обставин, із врахуванням вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги Кременчуцької ОДПІ до СПД ФО ОСОБА_3 про стягнення заборгованості є обґрунтованими та позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 8-14, 71, 159, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

< ТЕКСТ ПОСТАНОВИ >

Позовні вимоги Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції в Полтавській області до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 про стягнення заборгованості в сумі 1424,80 грн. -задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_3 (АДРЕСА_2, Ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків та інших обов"язкових платежів НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_2, виданий Автозаводським РВ КМУ УМВС України в Полтавській області) на користь Державного бюджету (р/р № 31111104700008, код платежу 21080900, одержувач: Державний бюджет код 34698579. Банк одержувача: ГУДК України в Полтавській області, МФО 831019) заборгованість в розмірі 1424 (одна тисяча чотириста двадцять чотири) гривні 80 (вісімдесят) копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративному суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України -з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 16 квітня 2010 року.

Суддя А.О. Чеснокова