Ухвала від 18.01.2021 по справі 682/6/21

Справа № 682/6/21

Провадження № 1-в/682/4/2021

УХВАЛА

18 січня 2021 року суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши матеріали подання, які надійшли від Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , жителя АДРЕСА_1 , який не працевлаштований, не одружений, раніше судимий:

30.11.2007 Славутським міськрайонним судом за ч. 3 ст. 187 КК України до 4 років позбавлення волі, звільненого умовно-достроково на один рік, 2 місяці 16 днів;

19.08.2011 Славутським міськрайонним судом за ч. 3 ст. 185 до 4 років позбавлення волі, звільненого 13.10.2015 року;

10.06.2019 Славутським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року обмеження волі, звільненого 28.10.2020 року з Крижопільського ВЦ № 113 по відбуттю строку покарання,

встановив:

Тво. наачальника Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області майр поліції ОСОБА_4 звернувся в суд з поданням про встановлення ОСОБА_3 адміністративного нагляду, посилаючись на те, що ОСОБА_3 після відбуття покарання на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, скоює адміністративні правопорушення, за які неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 16.11.2020 за ч. 1 ст. 178 КУпАП, 24.12.2020 за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 26.12.2020 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, та тричі йому було винесено застереження про припинення антигромадського способу життя.

Вислухавши пояснення представника Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_5 , який просить встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд, пояснення ОСОБА_3 , який не заперечує щодо встановлення йому адміністративного нагляду, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Згідно ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).

Відповідно до ст. 3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб:

- засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства;

- засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;

- засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів;

- засуджених до позбавлення волі за злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Отже, проаналізувавши вказані норми права слід дійти висновків, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених саме до позбавлення волі за вчинення ними злочинів відповідно до критеріїв за приписами ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та не може бути встановлений за положеннями цього Закону до осіб засуджених до обмеження волі, які відбули вказане покарання.

За матеріалами подання ОСОБА_3 востаннє, а саме, 10.06.2019 року був засуджений Славутським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 185 КК України до 1 року обмеження волі та звільнений 28.10.2020 року з Крижопільського ВЦ № 113 по відбуттю строку покарання, а отже, встановлення щодо нього адміністративного нагляду за приписами Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» не є обгрунтованим, тому приходжу до висновку, що в задоволення подання слід відмовити.

Керуючись ст. 1, 3, 4, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-

ухвалив:

В задоволенні подання тво. начальника Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області майра поліції ОСОБА_6 про встановлення адміністративного нагляду гр. ОСОБА_3 відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Славутський міськрайонний суд.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1