Ухвала від 21.01.2021 по справі 140/6549/20

УХВАЛА

21 січня 2021 року

м. Київ

справа № 140/6549/20

адміністративне провадження № К/9901/716/21

Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Гончарової І.А.,

суддів: Юрченко В.П., Ханової Р.Ф.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15.07.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020 у справі №140/6549/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

УСТАНОВИВ:

06.01.2021 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15.07.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» звернулося до Волинського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 03.02.2020 №0001510504, №0001530504, №0001540504, №0001600504.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 15.07.2020, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020, позов задоволено.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що 09.01.2020 Головним управлінням ДПС у Волинській області проведена фактична перевірка господарської одиниці АЗС з магазином, розташованої за адресою: вул. Відродження, буд. 40, с. Липини, Луцький район, Волинська область, в якій здійснює підприємницьку діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ».

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки від 09.01.2020 №108/03-20-05/4266349, на підставі зазначеного акту Головним управлінням ДПС у Волинській області складено податкове повідомлення-рішення від 03.02.2020 №0001530504 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 грн.

Також, 09.01.2020 відповідачем проведена фактична перевірка господарської одиниці АЗС з магазином, розташованої за адресою: вул. Конякіна, буд. 22/А, м. Луцьк, Волинська область, в якій здійснює діяльність позивач.

За результатами проведеної перевірки складено акт фактичної перевірки від 09.01.2020 №106/03-20-05/42663493.

На підставі акта перевірки Головним управлінням ДПС у Волинській області складено податкове повідомлення-рішення від 03.02.2020 №0001540504 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 171 грн, у тому числі 1 грн за нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, 170 грн. за неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку, в разі обов'язковості її подання.

09.01.2020 контролюючим органом проведена фактична перевірка господарської одиниці АЗС з магазином, розташованої за адресою: вул. Рівненська, буд. 120-А, с. Струмівка, Луцький р-н, Волинська область, в якій здійснює господарську діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ».

За результатами проведеної перевірки складено акт від 09.01.2020 №109/03-20-05/42663493 та прийнято податкове повідомлення-рішення від 03.02.2020 №0001510504 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 грн.

Крім того, 09.01.2020 Головним управлінням ДПС у Волинській області проведена фактична перевірка господарської одиниці АЗС з магазином, розташованої за адресою: пр-т. Соборності, буд. 45, м. Луцьк, Волинська область, в якій здійснює діяльність Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ».

За результатами перевірки складено акт фактичної перевірки від 09.01.2020 №238/03-20-05/42663493 та складено податкове повідомлення-рішення від 03.02.2020 №0001600504 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 грн.

Вирішуючи спір по суті, суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що прийняті Головним управлінням ДПС у Волинській області податкові повідомлення-рішення від 03.02.2020: №0001530504 у розмірі 170,00 грн, № 0001540504 у розмірі 171 грн, №0001510504 у розмірі 170 грн та №0001600504 у розмірі 170 грн є протиправними та підлягають скасуванню.

Головне управління ДПС у Волинській області не погодившись з судовими рішеннями, звернулося до Верховного суду з касаційною скаргою, в якій просить рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15.07.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020 у справі №140/6549/20 скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, Суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.

Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.

Аналіз змісту наведених норм дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Відповідно до частини третьої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно з пунктом 2 частиною п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

У касаційній скарзі відповідач зазначив, що скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики.

Проте, якщо касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики, то у ній мають зазначатися, щонайменше, новітні, проблемні, засадничі, раніше ґрунтовно не досліджуванні питання права, відповідь касаційного суду на які мала б надати нового уніфікованого розуміння та застосування права як для сторін спору, так і для невизначеного, але широкого кола суб'єктів правовідносин.

Аналіз доводів касаційної скарги в сукупності з відображеними в судових рішеннях судів першої та апеляційної інстанцій обставинами справи не дають підстав для висновку про наявність у даному випадку обставин, наведених у підпункті "а" пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пунктом 24 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Станом на 01.01.2020 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102 гривень (стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 № 294-IX).

Враховуючи викладене, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 210200 грн, відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України).

З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що скаржник звертається до Суду з матеріальною вимогою, предметом позову є визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень від 03.02.2020: №0001530504 у розмірі 170,00 грн, № 0001540504 у розмірі 171 грн, №0001510504 у розмірі 170 грн та №0001600504 у розмірі 170 грн.

За таких обставин, з огляду на положення пункту 6 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15.07.2020 та постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020 у справі №140/6549/20 не підлягають касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, Суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДПС у Волинській області на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 15.07.2020 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020 у справі №140/6549/20 відмовити.

Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

СуддіІ.А. Гончарова В.П. Юрченко Р.Ф. Ханова