Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
"18" січня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/819/20
Господарський суд Житомирської області у складі: судді Прядко О.В.,
розглядаючи справу за позовом:
Фізичної особи-підприємця Сотник Інни Сергіївни
до Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод"
про стягнення 143107,96 грн
за участю представників сторін:
від позивача: Дударчук В.В. - адвокат, ордер серія ЧН №113758 від 09.09.2020;
від відповідача: Торгонський Д.В. - довіреність №05-16 від 01.10.2021.
Фізична особа-підприємець Сотник Інна Сергіївна звернулась до суду із вимогою про стягнення з Державного підприємства "Житомирський лікеро-горілчаний завод" 143107,96 грн заборгованості за договором субсуборенди №16/09/01 від 16.09.2019, з яких: 136038,00 грн основного боргу та 7069,10 грн пені.
В судовому засіданні 17.12.2020 оголошено перерву до 18.01.2021 о 10:30, продовжено строк підготовчого провадження.
29.12.2020 до суду від позивача надійшли додаткові письмові пояснення з додатками.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав клопотання про призначення почеркознавчої експертизи.
Представник позивача в судовому засіданні заперечив проти призначення експертизи.
З метою всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне викликати в судове засідання колишнього генерального директора ДП "Житомирський лікеро-горілчаний завод" ОСОБА_1.
Представник відповідача в судовому засіданні надав заяву з даними ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.3 ст. 177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до п. 3 ч.2 ст.183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ГПК України розумність строків розгляду справи судом належить до основних засад (принципів) господарського судочинства.
Положеннями ч. 4 ст. 11 ГПК України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, ратифікованої Законом від 17.07.1997 №475/97-ВР, гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
З огляду на викладене, враховуючи положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та оскільки розгляд та вирішення спору відбувається на підставі зібраних у підготовчому засіданні доказів, керуючись приписами статей 177, 182, 183 ГПК України, для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті, господарський суд, продовжує строк підготовчого провадження та відкладає підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 15, 81, 114, 119, 169, 177, 182, 183, 195, ч.2 ст.232, 233-235 ГПК України, господарський суд,-
1. Продовжити строк підготовчого провадження до 11.02.2021, на підставі ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
2. Відкласти підготовче судове засідання на "11" лютого 2021 р. о 14:00 в приміщенні Господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 619.
3. Запропонувати відповідачу:
- надати суду вільні зразки підпису та почерку ОСОБА_1, роз'яснивши, що вільні зразки повинні відповідати об'єкту, який досліджується, за часом виконання, за видом матеріалів письма (папір, олівець, кулькова ручка тощо), за формою документа (накладні, відомості тощо), за його змістом та цільовим призначенням. Вільні зразки підпису надаються у кількості не менше ніж на 15 документах.
- забезпечити явку в судове засідання 11.02.2021 ОСОБА_1 для виконання ним в разі задоволення клопотання експериментальних зразків підпису.
4. Викликати в судове засідання колишнього генерального директора ДП "Житомирський лікеро-горілчаний завод" ОСОБА_1.
5. Повідомити сторони про підготовче засідання.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Прядко О.В.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1 - в справу
2 - позивачу - ФОП Сотник І.С. ( АДРЕСА_1 )- рек.
3 - відповідачу- ДП"Житомирський лікеро-горілчаний завод" ( 10008,м.Житомир, вул.Святослава Ріхтера, буд.38) - рек.
zlgz@lgz.com.ua
4- ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) - рек.