Справа № 372/192/21
Провадження № 3-102/21
іменем України
22 січня 2021 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Проць Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Обухівського відділу Національної поліції ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - суду не відомо.
по ст.174 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Обухівського районного суду Київської області начальником Обухівського ВП ГУ НП в Київській області направлено протокол про адміністративне правопорушення серії ГР №204636 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 174 КУпАП, згідно якого 16.01.21 близько 13.00 гр. ОСОБА_1 перебуваючи на полюванні поблизу с. Жуківці здійснював постріли з мисливської гладко ствольної рушниці TOЗ - 34Р № НОМЕР_1 .
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що справа підлягає поверненню на дооформлення з огляду на наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог п. 2 ст. 278 КУпАП при підготовці справи до розгляду перевіряється, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Стаття 174 КУпАП передбачає відповідальність за стрільбу з вогнепальної чи холодної метальної зброї, пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії або пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду в населених пунктах і в не відведених для цього місцях, а також у відведених місцях з порушенням установленого порядку, проте протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, додані до нього не містить посилання на відповідні характеристики вилученої зброї.
З аналізу даної норми та протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що вони не узгоджується між собою, тобто суть правопорушення не узгоджується з диспозицією ст.174 КУПАП.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що у ОСОБА_1 вилучено для тимчасового зберігання мисливську гладко ствольну рушницю TOЗ - 34Р № НОМЕР_1 , проте відповідних доказів вилучення із зазначенням місця знаходження зброї після вилучення не надано.
Вказані вище обставини свідчать про істотну невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону, що унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення, а тому без усунення зазначених недоліків розгляд справи є неможливим.
Суддя не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, адже діючи таким чином суддя неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, про що зазначено в рішеннях ЄСПЛ по справах «Лучанінова проти України» (рішення від 09 червня 2011 року, заява № 16347/02), «Малофєєва проти Росії» («Malofeyeva v. Russia», заява № 36673/04), «Карелін проти Росії» («Karelin V. Russia», заява № 926/08, рішення від 20 вересня 2016 року).
Верховним судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14).
Оглянувши матеріали адміністративної справи, вважаю, що справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 174 КУпАП відносно ОСОБА_1 , слід повернути до Обухівського ВП ГУ НП в Київській області, для дооформлення.
Керуючись ст. 268 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 174 КУпАП повернути в Обухівського ВП ГУ НП в Київській області, для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Проць