19 січня 2021 року №320/172/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М. розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження заяву ДФС України про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ “Лінкойл” до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернулося ДФС України із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Заява обґрунтовується тим, що Державною податковою службою України прийнято наказ від 28.08.2019 №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", згідно з яким розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 17.05.2019 внесено запис до Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію Державної податкової служби України як юридичної особи на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200.
До судового засідання представники сторін не прибули, про причини неявки суд не повідомили, з клопотаннями про відкладення засідання до суду не звертались.
На підставі ч. 9 ст. 205, 379 КАС України судом прийнято рішення про розгляд заяви за відсутності сторін у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ТОВ “Лінкойл” до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 19.03.2019 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправними та скасовано рішення Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 14.11.2018 №988271/41751028, №988272/41751028 та від 03.12.2018 №1010244/41751028, №1010245/41751028, №1010246/41751028, №1010247/41751028, №1010248/41751028, №1010249/41751028, №1010250/41751028.
Зобов'язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні ТОВ “Лінкойл”:
від 04.07.2018 № 208 на суму з урахуванням податку на додану вартість 5 895 707,16 грн.;
від 04.07.2018 № 214 на суму з урахуванням податку на додану вартість 5 884 566,74грн.;
від 17.07.2018 № 107 на суму з урахуванням податку на додану вартість 64 793,96 грн.;
від 02.07.2018 № 193 на суму з урахуванням податку на додану вартість 64 793,95 грн.;
від 04.07.2018 № 194 на суму з урахуванням податку на додану вартість 43 195,97 грн.;
від 04.07.2018 № 207 на суму з урахуванням податку на додану вартість 3 530 598,41грн.;
від 05.07.2018 № 7 на суму з урахуванням податку на додану вартість 6 672,85 грн.;
від 13.07.2018 № 106 на суму з урахуванням податку на додану вартість 551 064,36 грн.;
від 11.07.2018 № 59 на суму з урахуванням податку на додану вартість 825 371,10 грн.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 39292197) на користь ТОВ “Лінкойл” (08132, Київська обл., Києво-Святошинський район, м. Вишневе, вул. Жовтнева, буд.31А, код ЄДРПОУ 41751028) судовий збір у розмірі 17 289 (сімнадцять тисяч двісті вісімдесят дев'ять) грн. 00 коп.
Київським окружним адміністративним судом 05.07.2019 видано виконавчі листи №320/172/19.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 затверджено положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України.
Кабінетом Міністрів України 21.08.2019 прийняте розпорядження №682-р "Питання Державної податкової служби", згідно з яким погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Державною податковою службою України 28.08.2019 прийнято наказ №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", згідно з яким розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ДПС України є правонаступником ДФС України, а отже, має певне коло прав та обов'язків останньої, а тому заява про заміну боржника у виконавчому провадженні по даній адміністративній справі підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 205, 379 КАС України, суд,-
Заяву про заміну сторони виконавчого провадження у даній адміністративній справі задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження за виконавчими листами, виданими Київським окружним адміністративним судом 05.07.2019 у справі № 320/172/19, а саме боржника - "ДФС України " на його правонаступника - "ДПС України".
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.