Справа №: 272/91/21
Провадження № 3/272/78/21
20 січня 2021 року
Суддя Андрушівського районного суду Житомирської області Карповець В.В. розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
працюючого вантажником в ПП “Імпак”,
зареєстрованого за адресою:
АДРЕСА_1 , проживаючого за
адресою:
АДРЕСА_2 ,
за ст.44-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Андрушівського районного суду Житомирської області з відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №081061 вбачається, що 14.01.2021 об 11 годині 30 хвилин в АДРЕСА_3 , громадянин ОСОБА_1 перебував без документів, що посвідчують особу, чим порушив п.п.2 п.2 постанови КМУ №1236 від 09.12.2020.
Під час перевірки матеріалів справи та підготовки її до розгляду у порядку, передбаченому ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 складений з порушенням вимог ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим справа підлягає поверненню на доопрацювання, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно п.12 постанови №11 Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення»: Норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів вбачається, що дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 кваліфіковані за ст.44-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Частина 1 статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно - гігієнічних, санітарно - протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма закону є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті адміністративного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно - правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи. Формулювання суті правопорушення не може обмежуватися посиланням на нормативний акт, а повинно також містити відомості про вчинене правопорушення згідно з диспозицією ст.44-3 ч.1 КУпАП з конкретизацією суті порушення у відповідності до Закону.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №081061 та доданих до нього матеріалів вбачається, що вимоги закону в даному випадку не дотримані, зокрема в протоколі про адміністративне правопорушення в формулюванні суті порушення допущеного ОСОБА_1 відсутнє посилання на конкретну норму Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» чи рішення відповідного органу місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Крім того, з поданого протоколу не зрозуміло чи притягувався раніше ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності чи не притягувався.
Вказані обставини та зазначені недоліки при оформленні та передачі матеріалів справи до суду для розгляду унеможливлюють подальший судовий розгляд справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та прийняття законного і обґрунтованого рішення, оскільки вказані обставини перешкоджають встановленню дійсних обставин справи.
Враховуючи вищезазначене, вважаю за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути вказані вище недоліки.
Керуючись ст.ст.256, 268, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення №272/91/21 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до відділу поліцейської діяльності №1 Бердичівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:В. В. Карповець