Справа 682/2275/20
Провадження № 3/682/46/2021
20 січня 2021 року Суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Зеленська В.І., з участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від СБДР УПП у Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянки України, уроджеця та жителя АДРЕСА_1 , водія автобусного маршруту регулярних перевезень міського сполучення, протягом року не притягувався до адмінвідповідальності, - за ч.1 ст. 44-3 КУпАП ,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА 189170 від 02.11.2020 р вбачається, що 02.11.2020 р о 07 год. 00 хв. в м. Славута Хмельницької області по вул. Кн.Сангушків водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом РАZ 3205, д.н.з НОМЕР_1 , що використовується для надання послуг з перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті№411, здійснював регулярні перевезення пасажирів у міському сполучені, чим порушив вимоги п. 15 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 р "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" та протоколу №40 ТЕБ та НС від 30.10.20, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
На час вчинення дій ОСОБА_1 , пунктом 15 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020 р "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" передбачалося: "на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, застосовуються за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначені цим пунктом обмеження (одне, декілька або усі), згідно з якими додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки, забороняються: 1) регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні, крім перевезення: без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше ніж за два дні органи Національної поліції; 1-1) посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення.
11.11.2020 р до Постанови Кабінету Міністрів №641 від 22.07.2020 р "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" внесені зміни та п. 15 викладений в такій редакції: "Додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється:
1) приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
2) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
4) приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв'язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
5) діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи суб'єктів господарювання, пов'язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно. Діяльність суб'єктів господарювання, пов'язана з виробництвом аудіовізуальних творів, не є масовим заходом;
6) приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.
Разом з тим, підпунктом 9 пункту 10 цієї постанови визначено, що на території України на період дії карантину забороняється: здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
Таким чином, на час розгляду справи судом пп.9 п. 10 Постанови Кабінету Міністрів №641 від 22.07.2020 р "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" конкретизує суб'єкта правопорушення, пов'язаного із здійсненням регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема, перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні .
До протоколу про адмінправопорушення долучені подорожній лист вантажного автомобіля (автобуса) ПАЗ НОМЕР_1 , виданий водію ОСОБА_1 перевізником, Паспорт Автобусного маршруту, затверджений перевізником.
Водій ОСОБА_1 надав трудовий договір, з якого вбачається, що він не є перевізником, а є найманим працівником у перевізника -ПП ОСОБА_2 .
Враховуючи що ОСОБА_1 не є суб'єктом господарювання -перевізником на нього не покладений обов'язок перевезення пасажирів у розумінні п.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року, протоколу №40 ТЕБ та НС від 30.10.20 року та Договору про організацію перевезень пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування у Славутській міській ОТГ №4/1 від 05.10.2020 року, натомість є найманим працівником - водієм, який керував транспортним засобом, виконуючи свої трудові обов'язки, передбачені Трудовим договором та чинним законодавством про працю.
На підставі викладеного вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адмінітсративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП в редакції, чинній на час складення протоколу про адмінпраовпорушення - 02.11.2020 р та на час розгляду справи - 20.01.2021 р.
Після доопрацювання матеріалів про адмінпраовпорушення, інспектором сектору БДР управління патрульної поліції в хмельницькій області департаменту патрульної поліції лейтенантом поліції Б.Крушельницьким долучено Рапорт, в якому він зазначає, що порушення ОСОБА_1 вимог ст. 44-3 КУпАП полягає в тому, що в порушення вимог протиепідеміологічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р № 641, він пернебував у автобусі в якості водія і при цьому не був забезпечений засобами індивідуального захисту, зокрема, респіратором або захисною маскою, чи не здійснював контроль за використанням засобів індивідуального захисту, респіратору або захисної маски, пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
Однак, переглянувши відеозапис події, долучений інспектором поліції Б. Крушельницьким до протоколу про адмінпраовпорушення серії АА № 189170 від 02.11.2020 р, встановлено, що 02.11.2020 р в автобусі ПАЗ 3205 д.н. НОМЕР_1 , яким о 07.00 год керував водій ОСОБА_1 в м. Славута по вул. Сангушків, всі пасажири були в захисних масках, а також водій ОСОБА_1 був у захисній масці.
Таким чином, в ході розгляду справи по суті не доведено наявність в діях водія ОСОБА_1 складу адмінітсративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст.ст.9, 33-35, 283, 284, 294, 247 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 за відсутністю в його діях складу адміністоративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Славутський міськрайонний суд Хмельницької області в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя Зеленська В.І.