Постанова від 18.01.2021 по справі 243/9351/20

Єд. унік. № 243/9351/20

Провадження № 3/243/28/2021

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 січня 2020 року м. Слов'янськ

Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Дюміна Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП не встановлено, не працевлаштованого, місце проживання (перебування): АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

ВСТАНОВИВ:

26 жовтня 2020 року до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 440191 від 22 жовтня 2020 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП України.

Як вбачається з протоколу, 22 жовтня 2020 року о 10 годині 10 хвилин, у м. Слов'янську, по вул. Г.Батюка, біля АЗС «Авіас», водій ОСОБА_1 керував автомобілем Nissan Vanetta з державним номерним знаком НОМЕР_1 з ознаками наркотичного сп'яніння (порушенння координації рухів та мови), від проходження медогляду на стан спяніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, суд приходить до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання.

Згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Таким чином, в аспекті ст.ст. 251, 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є основним доказом і має відповідати всім критеріям та вимогам закону щодо його складання.

Однак, як було встановлено судом, ОСОБА_1 за вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення адресою, а саме: АДРЕСА_1 - не проживає, що в свою чергу позбавляє суд можливості вирішити справу по суті з дотриманням вимог чинного законодавства.

Суд зазначає, що постанова суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу є виконавчим документом.

Статтею 4 Закону України Про виконавче провадження встановлені вимоги, яким повинен відповідати виконавчий документ, зокрема, він повинен містити повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи.

Оскільки місце проживання особи відносно якої складено адміністративний протокол є невід'ємною частиною даних про особу яка притягається до адміністративної відповідальності, то в розумінні ст. 256 КУпАП, посадовим особам при складанні протоколу про адміністративне правопорушення необхідно встановлювати ці дані.

Однак, як було встановлено під час провадження зазначеної справи у суді та з'ясуванні фактичних обставин, згідно яких ОСОБА_1 за вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення адресою не проживає, посадова особа при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та внесенні до нього даних щодо місця проживання правопорушника, не перевірила дійсність та відповідність цих даних.

Відповідно до п.12 Постанови ПВСУ№ 11 від 17жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справі справ про адміністративні правопорушення», визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Таким чином, з огляду на вказані недоліки в матеріалах справи, суд позбавлений можливості постановити обґрунтоване та законне рішення, а тому зазначені матеріали слід повернути до Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області для усунення виявлених недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ст. 256, 278 КУпАП України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Повернути адміністративний матеріал - протокол про адміністративне правопорушення серії: ДПР18 № 440191 від 22 жовтня 2020 року із доданими матеріалами, номер справи Слов'янського міськрайонного суду Донецької області № 243/9351/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Слов'янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області для належного оформлення.

Копію постанови направити до Слов'янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя

Слов'янського міськрайонного суду

Донецької області Н.О.Дюміна