про повернення апеляційної скарги
20 січня 2021 рокуЛьвівСправа № 380/1011/20 пров. № А/857/15743/20
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Мікули О. І.
суддів -Гінди О. М.
Курильця А. Р.
перевіривши апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2020 року у справі № 380/1011/20 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Галтаун" до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними і скасування податкових повідомлень-рішень,
Ухвалою судді Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2020 року апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з невідповідністю апеляційної скарги вимогам статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не додано документа про сплату судового збору та надано десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення виявлених недоліків.
У зв'язку з критичною ситуацією, що склалася із фінансовим забезпеченням діяльності судів, зокрема, відсутністю асигнувань на оплату послуг з пересилання поштової кореспонденції, за допомогою електронних засобів зв'язку на адресу електронної пошти lv.official@tax.gov.ua.
04 січня 2021 року від Головного управління ДПС у Львівській області надійшло клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 січня 2021 року продовжено строк для усунення Головному управлінню ДПС у Львівській області недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2020 року, на 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Копію вказаної ухвали за допомогою електронних засобів зв'язку на адресу електронної пошти lv.official@tax.gov.ua доставлено скаржнику 05 січня 2021 року.
На виконання вимог вищевказаної ухвали скаржником 13 січня 2021 року повторно подано клопотання про продовження строків для усунення недоліків апеляційної скарги.
Клопотання мотивує тим, що виконати зазначену ухвалу в частині сплати судового збору не є можливим, оскільки з 07.01.2021 по 10.01.21 року є неробочими днями, а відтак сплата судового збору в 5 денний термін не залежить від волевиявлення скаржника.
Разом з тим, колегія суддів вважає вказані доводи скаржника безпідставними, оскільки станом на час постановлення ухвали - 20 січня 2021 року вимоги ухвали від 23 грудня 2020 року не виконано.
Суд зазначає, що, відповідно до вимог чинного законодавства, Кабінет Міністрів України зобов'язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів для потреб сплати судового збору.
Згідно з ч. 2 ст. 44 КАС України учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Податкові служби є державними органами, що здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, тобто, суб'єктом, що реалізує свою владну компетенцію, тому відсутність чи недостатність фінансування їх діяльності не може свідчити про наявність підстав для продовження строку сплати судового збору.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19 січня 2001 року у справі "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.
Відповідно до ст. 7 КАС України одним із принципів здійснення правосуддя в адміністративних справах є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
З цих підстав у повторному задоволенні клопотання про продовження строку для оплати судового збору необхідно відмовити.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.
У встановлений суддею-доповідачем строк особою, яка подала апеляційну скаргу, не усунуто недоліків апеляційної скарги.
Згідно з частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга повертається скаржнику, якщо останній не усунув недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Разом з тим, особі, яка подавала апеляційну скаргу, необхідно роз'яснити, що повернення апеляційної скарги не позбавляє права на повторне подання апеляційної скарги в порядку, встановленому процесуальним законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,
У задоволенні повторного клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про продовження строку усунення недоліків апеляційної скарги - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 04 листопада 2020 року у справі № 380/1011/20 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя-доповідач О. І. Мікула
судді О. М. Гінда
А. Р. Курилець