Справа № 909/1037/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
13.01.2021 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Скапровської І.М.,
секретар судового засідання Савчин Т.О.,
за участю:
прокурор: Чернописька Г.О.
від позивача: Крайник О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву прокурора про ухвалення додаткового рішення у справі №909/1037/19
за позовом: Першого заступника керівника Івано-Франківської місцевої прокуратури, вул. Гаркуші, 9, м. Івано-Франківськ, 76000 в інтересах держави - Державної служби України з безпеки на транспорті, пр. Перемоги, 14, м. Київ, 03135 до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Європа-Транс Агро", вул. В. Івасюка, 62, м. Івано-Франківськ, 76018 про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами в сумі 20974,09 грн.
встановив, що у справі №909/1037/19, 02.12.2020, Господарським судом Івано-Франківської області позов задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Європа-Транс Агро" на користь Державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативи в сумі 20974,09 грн. та на рахунок прокуратури Івано-Франківської області 1921 грн судового збору.
29.12.2020, прокурор звернувся до суду із заявою про ухвалення додаткового рішення, яким просить стягнути з ТОВ "Європа-Транс Агро" на користь Івано-Франківської обласної прокуратури судовий збір в сумі 1921 грн, сплачений за подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 10.10.2019 про повернення позовної заяви.
В обґрунтування заяви прокурор послався на вимоги ст. 244 ГПК України, якими передбачено обов'язок суду ухвати додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати, зокрема, в даному випадку витрати, які поніс прокурор в зв'язку з поданням апеляційної скарги в даній справі на ухвалу суду про повернення позову.
30.12.2020, суд призначив вищевказану заяву до розгляду в судовому засіданні на 13.01.2021.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали заяву про ухвалення додаткового рішення.
Розглянувши вищевказану заяву прокурора про ухвалення додаткового рішення у справі №909/1037/19 , суд вважає, що в задоволенні заяви слід відмовити.
При цьому суд врахував наступне.
Згідно вимог ст. 237 ГПК України, питання розподілу між сторонами судових витрат вирішує суд під час ухвалення рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 281 ГПК України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги ухвалює судові рішення у формі постанов згідно з вимогами, встановленими ст. 34 та гл. 9 р. ІІІ цього Кодексу, з урахуванням особливостей, зазначених у цій главі.
Статтею 282 ГПК України встановлено вимоги до форми та змісту постанови суду апеляційної інстанції.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 282 ГПК України у резолютивній частині постанови зазначається, зокрема, про розподіл судових витрат понесених у зв'язку з переглядом справи у суді апеляційної інстанції.
З матеріалів справи випливає, що прокурор просить ухвалити додаткове рішення по даній справі, з приводу розподілу витрат (судовий збір в сумі 1921 грн) понесених ним в зв"язку з поданням і розглядом апеляційної скарги поданої ним на ухвалу господарського суду Івано-Франківської області про повернення позовної заяви від 10.10.2019.
Приписами ст. 244 ГПК України передбачено, що додаткове судове рішення в тому самому складі і в тому самому порядку, ухвалює суд, що ухвалив рішення.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що Європейський суд з прав людини у рішенні винесеному у справі "Сокуренко і Стригун проти України" від 20.07.2006 (заяви № 29458/04, № 29465/04) зазначив, що фраза "встановленого законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність, вирішення питання про ухвалення додаткового рішення про розподіл судових витрат понесених прокурором в зв"язку з розглядом апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції від 10.10.2019, належить до повноважень суду апеляційної інстанції (Західного апеляційного господарського суду), який, 15.09.2020, ухвалив постанову у даній справі.
Таким чином, в задоволенні заяви прокурора про ухвалення додаткового рішення, яким просить стягнути з ТОВ "Європа-Транс Агро" на користь Івано-Франківської обласної прокуратури судовий збір в сумі 1921 грн, сплачений за подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 10.10.2019, слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 232, 234,235, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд
відмовити в прийнятті додаткового рішення по справі №909/1037/19 про стягнення з відповідача - ТОВ "Європа-Транс Агро" на користь Івано-Франківської обласної прокуратури судового збору в сумі 1921 грн за подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 10.10.2019 про повернення позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені розділом IVГосподарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено 20.01.2021.
Суддя І.М.Скапровська