Рішення від 12.01.2021 по справі 758/3429/18

Справа № 758/3429/18

Категорія 58

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2021 року Подільський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді - Захарчук С. С. ,

за участю секретаря судового засідання - Талаур К. І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк», третя особа - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Наталія Станіславівна, приватний виконавець Чупис Тетяна Петрівна про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (далі - ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк») про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.

Зазначав, що 03.08.17 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Н.С. було вчинено виконавчий напис, відповідно до якого пропонується стягнути з нього на користь ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» суму заборгованості у розмірі 29091, 02 грн.

Однак, зазначений виконавчий напис вчинено з порушенням вимог чинного законодавства, а тому він має бути визнаний таким, що не підлягає виконанню.

Так, банком не надано документів, які можуть слугувати доказом безспірності розміру грошових вимог відповідача до позивача, про наявність боргу позивачу не було відомо та вона не повідомлялася про наявність боргу. Крім того, відповідачем було пропущено строк звернення із заявою про вчинення виконавчого напису.

Посилаючись на зазначені обставини, просив визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис № 2056 від 17.10.17, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Н.С.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, у якій просив позов задовольнити у повному обсязі.

Суд ухвалив розглядати справу за відсутністю позивача.

У відзиві на позов відповідач проти задоволення позову заперечив, просив залишити позовну заяву ОСОБА_1 без задоволення, вказавши на те, що ПАТ «Перший Український Міжнародний банк» надав всі необхідні документи відповідно до Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів.

Відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; не з'явився в судове засідання без повідомлення причин.

Суд ухвалив розглядати справу за відсутністю відповідача.

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Н.С. була належним чином повідомлена про дату, час і місце судового засідання; не з'явилася в судове засідання без повідомлення причин.

Суд ухвалив розглядати справи за відсутністю приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Хари Н.С.

Приватний виконавець Чупис Т.П. у судове засідання не з'явилася, подала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Суд ухвалив розглядати справи за відсутністю приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Чупис Т.П.

Суд, вивчивши позов, дослідивши письмові докази у їх сукупності, дійшов наступного висновку.

Судом установлено, що 17.10.17 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Н.С. було вчинено виконавчий напис № 2056 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» заборгованості за кредитним договором № GP-5671339 від 17.12.13 за період з 02.10.16 по 02.10.17 у розмірі 29091, 02 грн., яка складається з: 19077, 34 грн. прострочена заборгованість за сумою кредиту, 7452, 80 грн. прострочена заборгованість за комісією, 2560, 88 грн. прострочена заборгованість за процентами (а.с. 12).

Відповідно до ст. 88 Закону України «Про нотаріат» нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років, а у відносинах між підприємствами, установами та організаціями - не більше одного року.

Якщо для вимоги, за якою видається виконавчий напис, законом встановлено інший строк давності, виконавчий напис видається у межах цього строку.

Обґрунтовуючи позов ОСОБА_1 посилався на те, що банком не надано документів, які можуть слугувати доказом безспірності розміру грошових вимог відповідача до позивача, про наявність боргу позивачу не було відомо та він не повідомлялася про наявність боргу.

Згідно з ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Доказів, які б спростовували зазначені твердження позивача ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк», а саме, щодо безспірності вимог, суду не надано.

Згідно з п. 1 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 р. N 1172, для одержання виконавчого напису по нотаріально посвідченим угодам, що передбачають сплату грошових сум, передачу або повернення майна, а також право звернення стягнення на заставлене майно подаються: а) оригінал нотаріально посвідченого договору (договорів); б) документи, що підтверджують безспірність заборгованості боржника та встановлюють прострочення виконання зобов'язання.

Крім того, відповідно до п.п. 1.1., 1.2 глави 16 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року N 296/5 для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість, або на правочинах, що передбачають звернення стягнення на майно на підставі виконавчих написів.

Перелік документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів, установлюється Кабінетом Міністрів України.

У порушення Закону України «Про нотаріат» нотаріус при вчиненні напису не переконався належним чином у безспірності розміру сум, що підлягають стягненню за написом, та безспірності характеру правовідносин сторін, чим порушив зазначені норми чинного законодавства. Означене вказує на відсутність у напису сили виконавчого документу, через що напис підлягає визнанню судом таким, що не підлягає примусовому виконанню.

Ураховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, відповідно до ст. 141 ЦПК України з ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» на користь ОСОБА_1 підлягає стягненню 704 грн. 80 коп. судового збору.

Керуючись ст. 88 Закону України «Про нотаріат», ст. ст. 12, 223, 258-259, 264-265, 268, 354 ЦПК України -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) до публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (04070, м. Київ, вул. Андріївська, 4, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 14282829), треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Хара Наталія Станіславівна (01054, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 37-41, оф. 215), приватний виконавець Чупис Тетяна Петрівна (18007, м. Черкаси, вул. Смілянська, 118, оф. 308), про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - задовольнити.

Визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис від 17.10.17 року, зареєстрований у реєстрі під № 2056, вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Харою Наталією Станіславівною.

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» на користь ОСОБА_1 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. судового збору.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення - 19.01.21.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С. С. Захарчук

Попередній документ
94244478
Наступний документ
94244480
Інформація про рішення:
№ рішення: 94244479
№ справи: 758/3429/18
Дата рішення: 12.01.2021
Дата публікації: 21.01.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Подільський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Інші справи позовного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (12.01.2021)
Дата надходження: 20.03.2018
Предмет позову: про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню
Розклад засідань:
16.12.2020 11:30 Подільський районний суд міста Києва