Справа№639/8114/20
Провадження № 3/639/50/21
13 січня 2021 року суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Кісь Д.П., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з УПП ДПП у Харківській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. ст. 124, 122-4 КУпАП, -
03 грудня 2020 року о 08 год. 20 хв. гр. ОСОБА_1 у м. Харків, по вул. Дудинська, 12, керуючи транспортним засобом « Bаз 21114» номерний знак НОМЕР_1 порушив вимоги п. п. 10.1, 2.10-а, а саме: перед початком руху не впевнився, що це буде безпечно, в наслідок чого здійснив обрив пристрою подачі палива та шлангу до нього, після чого залишив місце ДТП до приїзду працівників патрульної поліції. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 124, ст. 122-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 з'явився, свою вину за обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення не визнав.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи, приходжу до такого.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Системний аналіз вищезазначених положень КУпАП дає підстави вважати, що, керуючись законом, суддя зобов'язаний оцінити кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а в сукупності з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, тобто, жоден доказ не має наперед встановленої сили.
Не дивлячись на висловлену ОСОБА_1 правову позицію про відсутність в його діях складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, 122-4 КУпАП, остання знайшла своє повне підтвердження наявними в матеріалах справи та дослідженими доказами в їх сукупності, а саме:
-протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 024627 від 07.12.2020 року та серії ДПР 18 № 024628 від 07.12.2020 року;
-схемою до протоколу огляду місця ДТП, яке сталось 03.12.2020 року;
-письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 03.12.2020 року;
-рапортом інспектора патрульної поліції І.Рюмшиної від 03.12.2020 року.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП, а саме - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів;залишення водіями транспортних засобів місця дорожньо - транспортної пригоди до якої вони причетні.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Відповідно до ст. 36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи обставини, встановлені під час судового розгляду, характер вчиненого правопорушення, особу винного, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вважаю за можливе накластина ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції статті, яка передбачає покарання за більш тяжке правопорушення з числа вчинених, тобто в межах санкції ст.124 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для виправлення останнього та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Окрім цього, з ОСОБА_1 на користь держави, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 122-4, 124 , 251, 283-284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбаченого ст. 124 та ст. 122-4 КУпАП та накласти на нього стягнення
- за вчинення правопорушення за ст. 124 КУпАП у виді штрафу на користь держави в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що дорівнює 340 (триста сорок) гривень 00 коп.;
- за вчинення правопорушення за ст. 122-4 КУпАП у виді штрафу на користь держави в розмірі 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадянин, що дорівнює 255 (двісті п'ятдесят п'ять ) гривень 00 коп.
Відповідно до ст.36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа скоєних, у виді штрафу в дохід держави в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 340 (триста сорок) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 гривень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяця.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Жовтневий районний суд м. Харкова протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.П. Кісь