Справа № 367/5912/17
Провадження № 2/367/477/2021
18 січня 2021 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
судді Карабаза Н.Ф.,
при секретарі Ободянської С.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні в місті Ірпінь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім?ї Бучанської міської ради Київської області про передачу дитини для проживання з батьком та про стягнення моральної шкоди
В провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім?ї Бучанської міської ради Київської області про передачу дитини для проживання з батьком та про стягнення моральної шкоди.
Від відповідача ОСОБА_2 надійшло клопотання про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог Службу у справах дітей Миронівської міської ради Київської області, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Миронівка, вул. Соборності, 48.
Представник позивача Сацик Р.В. подав до суду клопотання у якому просив розглянути заяву про залучення в якості третьої особи Службу у справах дітей Миронівської міської ради Київської області за його відсутності, не заперечував щодо її задоволення.
Представник відповідача ОСОБА_3 подала до суду заяву в якій просила клопотання про залучення до справи в якості третьої особи Службу у справах дітей Миронівської міської ради Київської області розглянути за її відсутності та відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає дане клопотання таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4, 5, 6, 7 ст. 53 ЦПК України у заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов'язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу. Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання відповідача та залучення до участі у справі у якості третьої особи Службу у справах дітей Миронівської міської ради Київської області.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 198 ЦПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 53- 55, 198 ЦПК України, суд, -
Клопотання відповідача про залучення третьої особи без самостійних вимог - задовольнити.
Залучити до участі у справі у якості третьої особи без самостійних вимог Службу у справах дітей Миронівської міської ради Київської області, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Миронівка, вул. Соборності, 48.
Відкласти підготовче судове засідання на 23.02.2021 року на 10-05 год.
Відповідно до ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами. Учасники справи зобов'язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом. У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Копію ухвали направити сторонам для відому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням - http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя Н.Ф. Карабаза