Ухвала від 19.01.2021 по справі 360/4889/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

19 січня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/4889/20

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Борзаниці С.В.,

при секретарі судового засідання:Печегіної Є.Є.,

розглянувши у підготовчому засідання клопотання Головного управління ДФС у Луганській області про заміну відповідача в адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.12.2017 № 0003704001, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі також - позивач, ФОП ОСОБА_1 ) до Головного управління ДФС у Луганській області), в якій просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , видане ГУ ДФС у Луганський області.

Від Головного управління ДФС у Луганській області до суду надійшло клопотання про заміну відповідача з Головного управління ДФС у Луганській області на Головне управління ДПС у Луганській області, оскільки відповідно до пункту 1 Положення Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області, подальше адміністрування податків і зборів, контроль за сплатою податків і зборів, ведення обліку податків і зборів, застосування фінансових санкцій, супроводження процедур адміністративного та судового оскарження тощо передано до повноважень Головного управління ДПС у Луганській області, отже, виконання функцій та повноважень по спірним правовідносинам здійснюється Головним управлінням ДПС у Луганській області.

Представник позивача не заперечував проти заміни відповідача з Головного управління ДФС у Луганській області на Головне управління ДПС у Луганській області, у зв'язку з чим просить розгляд справи проводити спочатку.

Розглянувши клопотання про заміну відповідача, суд дійшов такого висновку.

Відповідно до частини третьої статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України», реорганізовано ДФС України та утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» постановлено утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1.

Реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.

Пунктом 4 зазначеної постанови визначено територіальні органи Державної податкової служби правонаступниками майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються згідно з пунктом 2 цієї постанови, у відповідних сферах діяльності.

Так, згідно з додатком 2 до вищевказаної постанови Головне управління ДФС у Луганській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 682-р «Питання Державної податкової служби» погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» (Офіційний вісник України, 2019 р., № 26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

На виконання вищевказаного розпорядження наказом ДПС України від 28.08.2019 року № 36 «Про початок діяльності Державної податкової служби України» розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.

Відповідно до наказу Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 5 «Про початок діяльності Головного управління ДПС у Луганській області», та з урахуванням листа ДПС України від 28.08.2019 № 528/7/99-00-01-01-02 розпочато виконання Головним управлінням ДГІС у Луганській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Луганській області, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ГУ ДПС.

Наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 затверджене Положення про Головне управління ДПС у Луганській області. Відповідно до пункту 1 Положення Головне управління ДПС у Луганській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС у Луганській області.

У відповідності до підпункту 24 пункту 4 зазначеного положення Головне управління ДПС у Луганській області відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу, пов'язану із замовленням марок акцизного податку, їх зберіганням, продажем, відбором зразків, з метою проведення експертизи щодо їх автентичності та здійснює контроль за наявністю таких марок на пляшках (упаковках) з алкогольними напоями і пачках (упаковках) тютюнових виробів, ємкостях 9 упаковках) з рідинами, що5 використовується в електронних сигаретах, під час їх транспортування, зберігання і реалізації.

Отже, контроль за виконанням вимог закону у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів на даний час є одним із завдань Головного управління ДПС у Луганській області, та як наслідок оригінали документів, витребуваних судом у даній справі також знаходяться у володінні відповідного структурного підрозділу Головного управління ДПС у Луганській області, також у подальшому у зв'язку з передачею функцій щодо адміністрування податків і зборів, платежів, єдиного внеску виконання судового рішення у даній справі цілком стосується повноважень саме Головного управління ДПС у Луганській області.

Таким чином, суд вважає за необхідне замінити відповідача у справі з Головного управління ДФС у Луганській області на Головне управління ДПС у Луганській області.

Відповідно до частини шостої статті 48 КАС України після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.

Відповідно до частини першої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Частиною четвертої вказаної статті передбачено перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження.

Частиною третьою статті 12 КАС України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

У частині шостій статті 12 КАС України законодавцем визначені категорії справ, які для цілей цього Кодексу є справами незначної складності.

Дана справа не відноситься до справ незначної складності у розумінні частини шостої статті 12 КАС України.

Згідно приписів статті 12 КАС України, з огляду на предмет спору в даній справі, характер спірних правовідносин, а також з'ясування суттєвих обставин по справі, враховуючи те, що справа призначалась в загальному позовному провадженні, суд дійшов висновку, що розгляд адміністративної справи проводити спочатку, справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Керуючись статтями 48, 241, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Клопотання Головного управління ДФС у Луганській області про заміна відповідача - задовольнити.

Замінити відповідача з Головного управління ДФС у Луганській області на Головне управління ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код: 43143746, місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72) у справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.12.2017 № 0003704001.

Розгляд адміністративної справи за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 13.12.2017 № 0003704001 проводити спочатку.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче засідання на 16 лютого 2021 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов'язати Головного управління ДПС у Луганській області у строк до 10 лютого 2021 року надати суду належним чином завірені копії:

- документи, які стали підставою для винесення податкового повідомлення-рішення від 13.12.2017 № 0003704001 відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 .

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення або підписання та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяС.В. Борзаниця