18 січня 2021 року № 320/1310/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши в місті Києві подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Медведєва О.В. про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦУКРОВИЙ ДІМ» до Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області, Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЦУКРОВИЙ ДІМ» до Головного управління Державної фіскальної служби України у Київській області, Державної фіскальної служби України, в якому позивач просить суд: скасувати рішення комісії ГУ ДФС в Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію або відмову в такій реєстрації ПН/РК в ЄРПН: від 10.10.2018 №949162/37359830, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 12 від 04.12.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 10.10.2018 №949164/37359830, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 26 від 06.12.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних; від 11.10.2018 №951270/37359830, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної № 38 від 11.12.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних; зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: №12 від 04.12.2017; №26 від 06.12.2017; №38 від 11.12.2017 датою їх подання.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 31 травня 2019 року адміністративний позов задоволено в повному обсязі, вирішено питання щодо розподілу судових витрат по справі.
На виконання вищевказаного рішення суду Київським окружним адміністративним судом 13 листопада 2019 року видано Товариству з обмеженою відповідальністю «ЦУКРОВИЙ ДІМ» виконавчі листи №320/1310/19.
13 квітня 2020 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Медведєва О.В. подано подання про заміну сторони виконавчого провадження. В якому просив розглядати подання без його участі.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2020 року призначено судове засідання з розгляду цього подання.
Учасники справи, які належним чином повідомлялися про дату, час та місце розгляду заяви в судове засідання не з'явились.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин, судом визнано за можливе розглянути дану заяву за відсутністю учасників справи та заінтересованих осіб.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Згідно ч. 1 ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до вимогам ч. 2 ст. 379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження (ч. 4 ст. 379 КАС України).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України", утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 затверджено положення про Державну податкову службу України та Державну митну службу України.
21.08.2019 Кабінетом Міністрів України прийняте розпорядження №682-р "Питання Державної податкової служби", згідно з яким погоджено з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. №227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" (Офіційний вісник України, 2019 р., №26, ст. 900) функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 17.05.2019 внесений запис в Єдиному державному реєстрі про державну реєстрацію Державної податкової служби України.
28.08.2019 Державною податковою службою України прийнято наказ №36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України", згідно з яким розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
Відтак, Державна податкова служба України є правонаступником Державної фіскальної служби України, а отже має певне коло прав та обов'язків останньої.
Відповідно до частини четвертої статті 87 Цивільного кодексу України юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Частиною першою статті 104 Цивільного кодексу України встановлено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Таким чином, боржником за даних обставин має бути Державна податкова служба України (код ЄДРПОУ - 43005393, адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8), яке є юридичною особою.
Тому, враховуючи, що виконавчі листи №320/1310/19 пред'явлено до виконання, а правонаступником первинного боржника є Державна податкова служба України, суд беручи до уваги ту обставину, що всі дії для правонаступника, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, вважає вимоги заявника обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 243, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Подання головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції Медведєва О.В. про заміну сторони виконавчого провадження - задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження № 60880940 при виконанні виконавчого листа №320/1310/19 виданого 13 листопада 2019 року Київським окружним адміністративним судом по справі №320/1310/19, а саме боржника Державну фіскальну службу України на її правонаступника - Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ - 43005393, адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа, 8).
3. Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи та заінтересованим особам.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Згідно підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Я.В. Горобцова