Справа № 277/48/21
іменем України
19 січня 2021 року смт Ємільчине
Суддя Ємільчинського районного суду Житомирської області Гресько В.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Ємільчинського ВП Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , гр. України, українця, пенсіонера
за ч.2 ст. 173-2 КпАП України,
До Ємільчинського районного суду надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП. З протоколів про адміністративні правопорушення слідує, що 06.01.2021 року біля 17 години, 07.01.2021 року біля 18 години, 08.01.2021 року біля 18 години, 09.01.2021 року біля 13 години та біля 17 години 30 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи в нетверезому стані, вчинив домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , ображав її нецензурною лайкою, виганяв з будинку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив, що домашнього насильства відносно ОСОБА_2 не вчиняв.
До протоколів про адміністративні правопорушення додано два пояснення ОСОБА_2 від 09.01.2021 року про те, що 09.01.2021 року о 13 годині, 17 годині 30 хвилин, 08.01.2021 року о 18 годині її співмешканець ОСОБА_1 , перебуваючи в нетверезому стані, ображав її нецензурною лайкою, погрожував фізичною розправою, виганяв з будинку, аналогічні події відбувалися 06 та 07.01.2021 року
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Таким чином до 5 протоколів про адміністративні правопорушення долучено лише пояснення ОСОБА_2 , якими не підтверджується жоден факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень в зазначені в протоколах про адміністративні правопорушення дні та час. Інші докази на підтвердження факту вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП, в матеріалах справи відсутні.
Обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, не підтверджуються долученими до матеріалів справи доказами.
Згідно ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Зважаючи на обставини викладені вище, суд приходить до висновку, що відносно ОСОБА_1 безпідставно складено протоколи про адміністративні правопорушення за повторне протягом року вчинення домашнього насильства, і в його діях відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративних правопорушень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Житомирського апеляційного суду через Ємільчинський районний суд.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя:В. А. Гресько