Справа № 466/7324/20
про повернення адміністративних матеріалів
29.10.2020 року м.Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Білінська Г.Б., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українець, громадянин України, працюючого на посаді водія, адреса проживання: АДРЕСА_1 , -
за ст.44-3 КУпАП,-
Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП скерувало до суду матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за 44-3 КУпАП з підстав викладених у протоколі про адміністративне правопорушення від 11.09.2020 року, серії АА № 151497.
Відповідно до п.п. 2,4 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема у матеріалах про адміністративне правопорушення відсутні жодні докази вчинення адміністративного правопорушення гр. ОСОБА_1 , пояснення свідків, тощо. Окрім того, в матеріалах справи відсутнє реєстраційне свідоцтво на транспортний засіб або технічні характеристики транспортного засобу з яких можна було б встановити яку кількість сидячих та стоячих місць дозволяється перевозити транспортним засобом.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП слід повернути Управлінню патрульної поліції у Львівській області ДПП для дооформлення.
З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 256, 278, 280, 283 КУпАП -
Адміністративну справу про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП повернути Управлінню патрульної поліції у Львівській області ДПП для дооформлення.
Суддя Г. Б. Білінська