Постанова від 14.01.2021 по справі 616/790/20

Справа № 616/790/20

Провадження № 3/616/9/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" січня 2021 р. смт Великий Бурлук

Великобурлуцький районний суд Харківської області

в складі головуючого - судді Грошової Н.М.

за участю секретаря Логвінової М.В.

прокурора Шабалдаса О.С.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт Великий Бурлук, Великобурлуцького району, Харківської області, громадянки України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на час розгляду справи не працює, зареєстрована та про проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

31.12.2020 року до Великобурлуцького районного суду Харківської області надійшов адміністративний матеріал надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 664 від 22 грудня 2020 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Великобурлуцької районної ради VІІ скликання, згідно з рішенням №735-VII Великобурлуцької селищної ради Харківської області від 27.07.2018, та особою, уповноваженою на виконання функцій держави, згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700 - VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: 05 квітня 2019 року, тобто пізніше 31 березня 2019 року (включно), подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну Е - декларацію за 2018 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 72-6 КУпАП визнала, щиро розкаялася, підтвердила обставини справи та пояснила, що декларацію подала пізніше передбаченого Законом терміну, а саме, 05.04.2019 року, при цьому умислу на порушення строків подання податкової декларації у неї не було, а порушення строків зумовлено тим, що в неї дома відсутня відповідна техніка, яка необхідна для подання декларації та, з урахуванням похилого віку, в неї відсутні навички роботи на комп'ютері, у зв'язку з чим була змушена звернулась до знайомих в районній адміністрації, які допомогли заповнити декларацію.

В судовому засіданні прокурор Великобурлуцького відділення Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області Шабалдас О.С. вважав, що обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтверджують наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. та просив накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Великобурлуцького відділення Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області Шабалдаса О.С., дослідивши додані до протоколу матеріали, суд приходить до наступного висновку.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено, зокрема адміністративну відповідальність.

Згідно ч.1 особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до п.10 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є зокрема депутати районних рад.

Так, рішенням №735-VІІ Великобурлуцької районної ради Харківської області від 27 липня 2018 року, ОСОБА_1 є повноважним депутатом VII скликання Великобурлуцької районної ради Харківської області.

Отже, ОСОБА_1 , як суб'єкт, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», була зобов'язана в порядку статті 45 даного Закону, подати до 31 березня 2019 року (включно), шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави за минулий 2018 рік.

Однак, відповідно до публічної частини Реєстру, ОСОБА_1 подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави за минулий 2018 рік 05 квітня 2019 року.

Окрім повного визнання свої вини, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, а саме:

-змістом протоколу про адміністративне правопорушення №664 від 22.12.2020 року, складеного стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП;

-постановою Великобурлуцької районної виборчої комісії №36 від 18.06.2018 про визнання обраною та реєстрацію ОСОБА_1 депутатом Великобурлуцької районної ради.

-рішенням №735-VІІ Великобурлуцької районної ради Харківської області від 27 липня 2018 року, відповідно до якого ОСОБА_1 є повноважним депутатом VII скликання Великобурлуцької районної ради Харківської області;

- списком депутатів Великобурлуцької районної ради Харківської області VII скликання станом на 01.02.2020;

-рішенням №6-VII від 18.12.2015 року «Про затвердження Регламенту Великобурлуцької районної ради Харківської області» VII скликання

-інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій про подання ОСОБА_1 05.04.2019 року щорічної декларації за 2018 рік;

-послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2019 - 24.04.2019 року, яким підтверджується, що декларація ОСОБА_1 фактично подана 05.04.2019 року;

Вказані докази є узгодженими між собою, отримані у встановленому законом порядку та не викликають сумнівів у їх належності, допустимості та достовірності.

Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку що ОСОБА_1 порушила вимоги ч.1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» та кваліфікує її дії за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення вимог фінансового контролю, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Положення КУпАП відображають принцип індивідуалізації адміністративної відповідальності, який означає відповідність заходу впливу, який обирається для порушника, меті адміністративної відповідальності.

Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

У відповідності до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Приймаючи рішення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності суд враховує те, що ОСОБА_1 є людиною похилого віку, пенсіонером, не мала наміру уникнути фінансового моніторингу доходів, оскільки декларація за 2018 рік нею була подана. Також, суд враховує незначний строк пропуску подачі декларації, а саме: 5 днів, що суттєво знижують суспільну шкоду вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, яке не становить великої суспільної небезпеки, а також цим правопорушенням не було завдано збитків державним чи суспільним інтересам.

За змістом ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Зазначена норма закону не містить будь-якого переліку умов або обставин, наявність яких дозволила би судити про малозначність правопорушення, а також застережень щодо неможливості її застосування до окремих складів адміністративних правопорушень.

З урахуванням викладеного, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 положення ст.22 КУпАП, звільнивши її від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого нею адміністративного правопорушення й обмежитись усним зауваженням, що є достатнім та адекватним скоєному засобом впливу, що дозволяє досягти виховних та превентивних мір на майбутнє, одночасно забезпечуючи невідворотність реагування за кожне правопорушення, в тому числі за малозначне.

Відповідно до вимог ч.2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст.283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Великобурлуцький районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя Великобурлуцького районного суду

Харківської області Н.М. Грошова