Справа № 417/1130/20
Провадження № 3/417/1/21
"11" січня 2021 р. смт Марківка
Марківський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді: Чернік А.П.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Марківського ВП ГУНП в Луганськійобласті, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Лісна Поляна Марківського району Луганської області, гр-ки України, яка займається підприємницькою діяльністю, проживаючої в АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
12.10.2020 року відносно ОСОБА_1 , яка є власником магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що знаходиться по АДРЕСА_2 , складено протокол про те, що 12.10.2020 року об 11-25 год. було встановлено, що в санвузлі магазину відсутнє рідке мило та паперові рушники, чим порушено вимоги п. 8 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 9 травня 2020 року № 17.
ОСОБА_1 вину свою у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення не визнала та надала письмові пояснення, де зазначила, що в магазині виконуються вимоги п. 8 Тимчасових рекомендацій, у санвузлі наявне як рідке мило, так і паперові рушники. Огляд санвузла працівником поліції проводився з коридору шляхом освітлення приміщення санвузла ліхтариком мобільного телефона та без входження у це приміщення, у зв'язку з чим не було замічено, що на полиці біля дзеркала стояв флакон із залишками рідкого мила, а на шафі справа лежала упаковка паперових рушників. Перевірка магазину проводилась за її відсутності. Вона була викликана лише для підписання протоколу.
ОСОБА_1 просила закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі в зв'язку з таким.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідальність за ст. 44-3 КУпАП наступає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Так, пунктом 8 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 9 травня 2020 року № 17, визначено, що субєкт господарської діяльності повинен забезпечити постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах. використання багаторазових рушників заборонено.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом установлено, що на підтвердження вини ОСОБА_1 до протоколу додані докази: рапорт ДОП СП Марківського ВП ГУНП в Луганській області від 12.10.2020 року про складення протоколу щодо ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, який не зареєстровано в Марківському ВП ГУНП в Луганській області;
письмове пояснення ОСОБА_1 про відсутність рідкого мила та паперових рушників, з якого не вбачається, що остання давала ці пояснення особисто;
відеозапис, який хоч і є не повним, але ним підтверджуються пояснення, надані ОСОБА_1 суду, зафіксовано наявність рідкого мила та паперових рушників при вході до приміщення магазину та рідкого мила в санвузлі для працівників магазину, відсутність там багаторазових рушників.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, згідно з приписами ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення;
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків;
висновком експерта;
речовими доказами;
показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки;
відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху;
протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У ст. 7 КУпАП зазначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності до закону.
Так, стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Судом установлено, що докази як наявності факту адміністративного правопорушення, так і вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відсутні, а тому підстав притягати її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, немає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 44-3, 221, 247, 280, 283-285, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Закрити щодо ОСОБА_1 провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, в зв'язку з відсутністю події і складу вказаного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Марківський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: А.П.Чернік