Справа №: 398/252/21
провадження №: 3/398/244/21
Іменем України
"16" січня 2021 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого слюсарем АВР ОВКГ за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП,
15.01.2021 року до Олександрійського міськрайонного суду надійшли матеріали про про притягненнядо адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до наступного.
За ч.4 ст.140 КУпАП настає відповідальність у виді накладення штрафу на громадян у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб, громадян - суб'єктів господарської діяльності в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих,якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням завдано матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Проте, в порушення зазначених вимог закону, в протоколі про адміністративне правопорушення від 09.01.2021 року серії ОБ №055346 не зазначено особу, чий транспортний засіб був пошкоджений в результаті вчинення адіністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП, хоча в иатеріалах справи міститься пояснення ОСОБА_2 , статус якого визначити неможливо. Крім того, до протоколу не надано відомостей про місце роботи особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та її належності до кола посадових осіб, яка відповідальна за експлуатаційний стан.
Суддя, розглядаючи справу, повинен, дослідивши докази у справі, переконатися шляхом співставлення фактично досліджених по справі обставин та доказів зі змістом обставин, в яких обвинувачується особа згідно з протоколом та з диспозицією відповідної статті КУпАП, і дійти до висновку про винність вказаної особи.
У відповідності до п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 23.12.2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» неприпустимим є спрощений підхід до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників. При розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП, у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз. Визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення,та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол та не може бути перекладено на суд.
Враховуючи викладене, у зв'язку з неможливістю розгляду справи про адміністративне правопорушення та неможливістю викликати в разі необхідності особу, статус якої визначити неможливо, оскільки така особа не зазначена в протоколі, приходжу до висновку, що матеріали справи підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.256, 283 КУпАП, суддя, -
Повернути до Олександрійського ВП ГУНП в Кіровоградській області матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Коліуш Г.В.