Справа № 420/2592/20
16 січня 2021 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Тарасишина О.М., розглянувши заяву представника позивача про застосування судового контролю за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дії щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення та грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, зобов'язання вчинити певні дії, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява представника позивача про застосування судового контролю за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дії щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення та грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням від 04.05.2020 р. позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дії щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення та грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, зобов'язання вчинити певні дії задоволено повністю.
Визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_1 щодо не врахування та не виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 01.12.2017 року.
Визнано протиправними дії військової частини НОМЕР_1 , які виразилися у відмові нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за період з 2016 року по 2017 рік.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 року по 01.12.2017 року.
Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій за період з 2016 року по 2017 рік, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з військової служби в загальному розмірі 7746,80 грн.
Вказане рішення набрало законної сили 07.08.2020 р.
12.01.2021 р. (вх. № 1436/21) позивачем до суду подана заява про встановлення Військовій частині НОМЕР_1 строку для подання звіту про виконання судового рішення у справі № 420/2592/20.
Частиною 3 статті 166 КАС України передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Згідно із п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
На підставі викладених норм процесуального законодавства, суд вважає за можливе провести розгляд заяви представника позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду в порядку письмового провадження.
Дослідивши та проаналізувавши подану заяву, суд зазначає наступне.
Обґрунтовуючи необхідність встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 04.05.2020 р. по справі № 420/2592/20, представник позивача посилається на те, що судове рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2020 року виконано з порушенням вимог чинного законодавства.
У відповідності до приписів ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно ч.1 ст.372 КАС України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.
З викладеного слідує, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах встановлюється судом саме при вирішенні справи по суті, а відтак, висновки стосовно наявності або відсутності підстав для встановлення такого контролю зазначаються безпосередньо у рішенні суду за результатами розгляду позову.
У подальшому питання виконання рішення суду підлягають розгляду та вирішенню у порядку ст. 383 КАС України.
Разом із тим, питання щодо встановлення судового контролю за виконанням рішення по даній справі позивачем у ході розгляду справи не ставилося, і, як слідує з тексту рішення від 04.05.2020 р., судом не вирішувалося.
Таким чином, викладені у тексті рішення суду мотиви не дають підстав для висновку про необхідність обтяження суб'єкта владних повноважень обов'язком подати звіт чи сплатити штраф у порядку ч.1 ст. 382 КАС України.
Враховуючи, що встановлення судового контролю за виконанням судового рішення є правом, а не обов'язком суду, а також враховуючи положення КАС України щодо обов'язковості судових рішень, суд не вбачає підстав для встановлення контролю за виконанням рішення шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання.
Аналогічна правова позиція підтверджується практикою Верховного Суду, що викладена у додатковій постанові від 31.07.2018 року по справі №235/7638/16-а .
Відтак, суд відмовляє представнику позивача в задоволенні заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.
Керуючись ст. 382 КАС України, суд,-
У задоволенні заяви представника позивача про застосування судового контролю за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дії щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення та грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Ухвала набирає законної сили у строки, визначені ст.256 КАС України, та може бути оскаржена у відповідності до ст. 295, 297 КАС України.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її проголошення, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала оскаржується в порядку та строки ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.М. Тарасишина