Справа №461/213/21
13 січня 2021 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м.Львова Радченко В.Є., розглядаючи матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
у провадження судді Галицького районного суду м. Львова надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Перевіривши складений протокол та долучені до нього матеріали на відповідність вимог КУпАП, приходжу до висновку, що такий слід повернути для належного дооформлення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом, а судове рішення згідно закону повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Відповідно до Розділу ІІ пункту 6 Наказу Міністерства внутрішніх справ №1376 від 06.11.2015 року «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
З матеріалів справи вбачається недотримання особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 вищезазначеного Наказу, оскільки протокол заповнено не розбірливим почерком.
Протокол прочитати неможливо, адже почерк яким він заповнений є взагалі нечитабельним.
Встановити місце проживання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності з протоколу про адміністративне правопорушення неможливо. У зв'язку з цим в суду нема можливості здійснити виклик особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, щоб з'ясувати належним чином обставини адміністративного правопорушення.
Таким чином, приходжу до висновку, що невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вищевказаним вимогам Закону, що унеможливлює прийняття законного й обґрунтованого рішення у справі, а відтак без усунення зазначених недоліків розгляд справи є неможливим.
За таких обставин, з метою забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, індивідуалізації її відповідальності та реалізації вимог статті 245 КУпАП щодо своєчасного, всебічного, повного й об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її у відповідності із законом, вважаю за необхідне повернути матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності до Галицького ВП ГУ НП у Львівській області для належного дооформлення. При цьому, слід звернути увагу уповноваженої на складання протоколу особи на дотримання строків, визначених ст.38 КУпАП.
Керуючись ст.256,278,283 КУпАП, -
постановив:
матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Галицького ВП ГУ НП у Львівській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.Є.Радченко