про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
Справа № 621/3343/20
Провадження 2/621/298/21
13 січня 2021 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Філіп'єва В.В., розглянувши позовну заяву
Акціонерного товариства «Банк Кредит Дніпро» (ЄДРПОУ 14352406, адреса місцезнаходження: 01033, місто Київ, вул..Жилянська, 32)
до ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 ),
про стягнення заборгованості,
Позивач АТ «Банк Кредит Дніпро» звернувся до Зміївського районного суду Харківської області з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором в розмірі 175 390 грн. 43 коп., а також понесені витрати по сплаті судового збору за подання позову до суду в розмірі 2630 грн. 86 коп.
Судом була отримана інформація про зареєстроване місце проживання відповідача у порядку, передбаченому частинами 6,7 статті 187 Цивільного процесуального кодексу України.
Позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам статей 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, передбачених ст.ст.185-186 ЦПК України, не вбачається.
Справа підсудна Зміївському районному суду Харківської області.
В позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частин 1-4 статті 274 Цивільного процесуального кодексу України, в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються: 1) малозначні справи; 2) справи, що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу; в яких ціна позову перевищує двісті п'ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Вказаний спір не відноситься до переліку справ, які не можуть розглядатися у спрощеному позовному провадженні відповідно до ч.4 статті 274 Цивільного процесуального кодексу України, відсутні обставини, що вимагають розгляду справи у порядку загального позовного провадження, в зв'язку з чим належить прийняти позовну заяву, відкрити провадження у справі та призначити справу до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи про час і місце її розгляду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 19, 175, 178-180, 187, 259-261, 274, 275, 277-278 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -
Прийняти до розгляду позовну заяву Акціонерного товариства «Банк Кредит Дніпро» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та відкрити провадження у цивільній справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні в приміщенні Зміївського районного суду Харківської області (63404, Харківська область, м.Зміїв, вул.Адміністративна, 6) на 09 годину 30 хвилин 04 лютого 2021 року.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Копію ухвали, позовної заяви та доданих документів надіслати відповідачеві.
Визначити відповідачеві п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 Цивільного процесуального кодексу України. Відповідно до частини 1 статті 193 Цивільного процесуального кодексу України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини 3 - 5 статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (відповідачу, третій особі).
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини 3 - 5 статті 178 Цивільного процесуального кодексу України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи (позивачу, третій особі).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/sud2014.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та апеляційному оскарженню не підлягає.
Текст ухвали складений 13.01.2021 року.
Суддя: В.В. Філіп'єва