Справа № 401/640/17
Провадження № 1-в/401/2/21
"12" січня 2021 р. м. Світловодськ
Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:
головуючий суддя: ОСОБА_1
з участю:
секретар ОСОБА_2 ,
прокурор ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання заступника начальника Світловодського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області ОСОБА_4
про звільнення від призначеного покарання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
засудженого 26 вересня 2017 року вироком Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області за ч. 2 ст. 309 КК України до трьох років позбавлення волі, звільненого від відбування покарання з випробуванням згідно ст. 75 КК України з іспитовим строком тривалістю три роки, -
ОСОБА_5 засуджений 26 вересня 2017 року вироком Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області за ч. 2 ст. 309 КК України до трьох років позбавлення волі, звільненого від відбування покарання з випробуванням згідно ст. 75 КК України з іспитовим строком тривалістю три роки.
01 листопада 2017 року Світловодським РВ філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області, засудженого ОСОБА_5 поставлено на облік.
22 листопада 2017 року у ОСОБА_5 відібрано анкету та пояснення.
За час перебування на обліку ОСОБА_5 зарекомендував себе з позитивної сторони. До адміністративної відповідальності не притягувався, порушень громадського порядку не допускав, новий злочин не скоїв. За місцем проживання характеризується задовільно, обов'язки покладені на нього судом виконав.
Ухвалою Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 03 грудня 2020 року вирок від 26 вересня 2017 року приведено у відповідність до вимог Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень». Визначено за ч. 1 ст. 309, ч. 4 ст. 70 КК України ОСОБА_5 покарання у вигляді 3 (трьох) років обмеження волі. В іншій частині покарання залишено без змін.
Представник Світловодського РВ філії ДУ "Центр пробації" в Кіровоградській області в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суду не повідомив, про місце та час судового розгляду подання був повідомлений в установленому законом порядку.
Прокурор в судовому засіданні подання підтримав, не заперечує проти звільнення ОСОБА_5 від призначеного покарання.
ОСОБА_5 в судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки не повідомив, про дату, місце та час судового розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 537 КПК України - під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.
Згідно ч.ч.3,4 ст. 539 КПК України - клопотання (подання) про вирішення питання, пов'язаного із виконанням вироку, розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду суддею одноособово згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цього розділу.
У судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого; лікарська комісія, що дала висновок стосовно питань застосування до засудженого примусового лікування або його припинення, у випадку розгляду відповідних питань; спостережна комісія, служба у справах дітей, якщо розглядається погоджене з ними клопотання; цивільний позивач і цивільний відповідач, якщо питання стосується виконання вироку в частині цивільного позову, інші особи у разі необхідності.
Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
На підставі викладеного, керуючись ст. 78 КК України, ст.ст. 318-380, 537, 539 КПК України, суд, -
Подання заступника начальника Світловодського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Кіровоградській області ОСОБА_4 про звільнення від призначеного покарання ОСОБА_5 - задовольнити.
Засудженого ОСОБА_5 звільнити від покарання призначеного вироком Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 26 вересня 2017 року за ч. 2 ст. 309 КК України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з для її проголошення до Кропивницького апеляційного суду через Світловодський міськрайонний суд.
Суддя Світловодського міськрайонного суду
Кіровоградської області ОСОБА_1