Справа № 396/343/16-к
Провадження № 1-в/396/7/21
Іменем України
(резолютивна частина)
13.01.2021 року м. Новоукраїнка
Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
представника Новоукраїнського ВП ГУНП ОСОБА_3
особи, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Новоукраїнка подання начальника Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1 , раніше судимого 26.01.2017 року Апеляційним судом Кіровоградської області за ст. 185 ч. 3, ст. 71 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення волі. Звільненого з місць позбавлення волі 21.06.2019 року умовно - достроково на 8 місяців 5 днів за ухвалою Ленінського районного суду Кіровограду від 12.06.2019 року,-
Начальник Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , який після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, за місцем проживання характеризується негативно, ніде не працює, зловживає алкогольними напоями, порушує громадський порядокя, з сусідами не підтримує дружні стосунки, проживає за рахунок випадкових заробітків, товаришує з особами схильними до крадіжок та вживання алкогольних напоїв, протягом поточного року вчинив п"ять адміністративних правопорушень, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечив щодо задоволення подання.
В судовому засіданні представник Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області подання підтримав повністю.
Заслухавши пояснення представника Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області, ОСОБА_4 , розглянувши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає задоволенню так, як в судовому засіданні встановлено наступні обставини.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживаючий АДРЕСА_1 , раніше судимий 26.01.2017 року Апеляційним судом Кіровоградської області за ст. 185 ч. 3, ст. 71 КК України до 3 років 1 місяця позбавлення вол, звільненого 21.06.2019 року умовно - достроково не відбутий строк 8 місяць та 5 днів.
ОСОБА_4 після відбуття покарання на шлях виправлення не став, за місцем проживання характеризується негативно, офіційно не працює, проживає за рахунок випадкових заробітків, з сусідами не підтримує дружні стосунки.
На протязі року громадянин ОСОБА_4 здійснив п"ять адміністративних правопорушень за що був притягнутий до відповідальності:
- Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області 24.01.2020 року за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП України, попередження.
- Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області 24.01.2020 року за ст. 177 КУпАП України, штраф сімнадцять гривень.
- Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області 17.04.2020 року за ст. 177 КУпАП України, штраф сімнадцять гривень.
- Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області 25.09.2020 року за ст. 177 КУпАП України, штраф сімнадцять гривень.
- Новоукраїнським відділом поліції ГУНП в Кіровоградській області 16.12.2020 року за ст. 51 КУпАП України, штраф триста сорок гривень.
Відповідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до змісту ст. 6 ч. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
За матеріалами міськрайвідділів адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених в п. "в" ст.3 Закону "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", до подання начальника в цьому випадку має бути додано матеріали, які свідчать про те, що, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, особа систематично порушувала громадський порядок і права інших громадян, вчиняла інші правопорушення.
З цього приводу Пленум Верховного Суду України роз'яснив, що під іншими правопорушеннями слід розуміти порушення, які посягають на громадську безпеку чи порядок управління, причому, за кожне правопорушення особа притягувалась до відповідальності у встановленому порядку.
Судом встановлено, що дійсно, ОСОБА_4 порушує громадський порядок, вчиняючи адміністративні правопорушення, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності.
Даючи оцінку поданій характеристиці та матеріалам подання, суд вважає, що ОСОБА_4 підпадає під можливість встановлення за ним адміністративного нагляду, та беручи до уваги, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 не став на шлях виправлення і залишається небезпечним для суспільства, продовжує порушувати громадський порядок, зловживає алкогольними напоями, систематично допускає вчинення адміністративних правопорушень, на заходи профілактичного характеру з боку органів поліції не реагує, суд вважає, що встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду є доцільним строком на 1 рік, із застосованням всіх обмежень, передбачених ч.1 ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне подання задовольнити.
Керуючись ст. ст.3,6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд, -
Подання начальника Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд, відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
1. Заборонити ОСОБА_4 виїжджати за межі міста (населеного пункту) в особистих справах без дозволу поліції. У разі необхідності виїзду, зобов'язаний письмово попередити працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про мету, термін виїзду, точну адресу, місце перебування, отримати дозвіл на виїзд, маршрутний листок та з'являтися в поліцію для реєстрації.
2. Заборонити залишати своє помешкання, за яким проживає, після 21-ї години і до 6 годин ранку, без отримання на те письмового дозволу керівництва поліції. При необхідності порушення цієї заборони піднаглядний з поважної причини зобов'язаний попередити керівництво поліції.
3. Зобов'язати громадянина ОСОБА_4 , з'являтися на реєстрацію в поліцію чотири рази на місяць тобто кожної п'ятниці тижня з 9-00 години до 17-00 години.
Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоукраїнський районний суд протягом семи днів з моменту проголошення.
Повний текст ухвали суду складено13.01.2021 року та оголошено учасникам провадження 13.01.2021 року о 16:45 годині.
Головуючий: ОСОБА_1