ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
12 січня 2021 року м. Київ № 640/10878/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шевченко Н. М., розглянувши в письмовому порядку заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії,
В провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва перебувають матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії.
Рішенням суду від 29.07.2020 позов задоволено частково:
визнано протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України, які полягають у відмові скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії;
зобов'язано Міністерство внутрішніх справ України скласти та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19 листопада 2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 грудня 2019 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 ;
у задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Відповідно до ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.09.2020 рішення суду залишено без змін.
Через канцелярію суду надійшло клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням рішення, яке вмотивоване його неповним виконанням, що є ухилянням від виконання своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством України.
Від МВС України надійшов відзив на заяву позивача, в якому зазначено, що на виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.07.2020 ДП підготував довідку від 02.12.2020 № 22/6-939 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 19.11.2019 та листом від 07.12.2020 № 41651/22-2020 надіслав її до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві. Отже, підстав для задоволення заяви немає.
у відповідь позивач наголосила, що МВС України безпідставно не включило до нової довідки додаткові види грошового забезпечення за прирівняною посадою, з якою її було звільнено з Департаменту карного розшуку МВС України. Отже, рішення суду виконано не в повному обсязі, що зумовило звернутися із заявою про встановлення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах в порядку статті 382 КАС України.
Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Із доданих до заяви документів убачається, що відповідачем на виконання рішення суду надано оновлену довідку із зазначенням тільки основних видів грошового забезпечення, додаткові види грошового забезпечення не вказані із посилання на причину, що відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії поліцейських у Міністерства внутрішніх справ відсутні.
В листі Департаменту персоналу МВС України від 07.12.2020 № 1345ЗІ/22 у відповідь на запит позивача зауважено, що з метою виконання рішення суду МВС зверталося до Національної поліції України щодо надання інформації про розмір грошового забезпечення поліцейських станом на 19 листопада 2019 року. За повідомленнями Національної поліції України підрозділи Національної поліції не були визначені відповідачами у справах за позовами колишніх осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) про перерахунок пенсії, тому у них не виникає жодних зобов'язань щодо виконання таких рішень суду. Крім того, за інформацією підрозділів Національної поліції України, розміри надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії встановлюються за рішеннями керівників органів поліції за результатами роботи поліцейських за повний місяць, тому надання відомостей про розмір надбавки та премії на певну дату, зокрема на 19 листопада 2019 року є неможливим.
Отже, як зазначає позивач, станом на час звернення із заявою про встановлення судового контролю рішення суду від 29.07.2020 у даній справи виконано не в повному обсязі, з огляду на що, слід встановити судовий контроль.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Наведені позивачем обставини дозволяють встановити, що рішення суду не виконане, а права особи не поновлені, з огляду на що, суд дійшов до висновку про задоволення клопотання та надання відповідачу місячного строку на подання звіту про виконання судового рішення.
Суд наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 248, 256, 293- 297, 370, 382 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 29.07.2020 у справі № 640/10878/20 задовольнити.
2. Зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України подати у місячний строк з дати отримання даної ухвали звіт про виконання судового рішення від 29.07.2020 у справі № 640/10878/20.
3. Роз'яснити Міністерству внутрішніх справ України, що за наслідком розгляду звіту або в разі неподання такого звіту, суддя може накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.М. Шевченко