1Справа № 335/10649/20 3/335/205/2021
Іменем України
05 січня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевським районний суд м. Запоріжжя Геєць Ю.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює на посаді машиністом електропоїзду в Запорізькому депо, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП,
15.12.2020 року в провадження Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя, надійшла справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АА № 087772 від 04.12.2020 року, 04.12.2020 року о 08-25 год. м. Запоріжжя, Вознесенівський район, по вул. Перемоги, біля буд. 3, ОСОБА_1 керував транспортним засобом „Volkswagen”, номерний знак НОМЕР_1 , на міжміському автобусному маршруті „Запоріжжя - Біленька”, який виконував регулярні пасажирські перевезення, на момент зупинки в салоні автобусу кількість пасажирів перевищувала дозволену визначеною технічною характеристикою транспортного засобу (19 осіб з місцем водія), перебувало 22 пасажирів, що перевищувало на 3 особи, чим порушив вимоги постанови п.п. 9 п. 10 № 641 КМУ від 22 липня 2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 44-3 КУпАП, як порушення правил щодо карантину людей.
Суд, в порядку ст. 278 КУПАП, прийшов до висновку про необхідність повернення справи на додаткову перевірку, за наступних підстав.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясовувати обставини справи.
З норми ст. 278 КУпАП вбачається, що суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує ряд питань, одним з яких є правильність складення протоколу та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 255 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ.
Згідно вимог ст. 256 ч. 1 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Положеннями ст. 256 КУпАП встановлені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №1000-ІХ від 06.11.2020, який набрав чинності 21.11.2020, статтю 44-3 КУпАП доповнено частиною другою.
У зв'язку з чим, у протоколі про адміністративне правопорушення серії АА № 087772 від 04.12.2020 року стосовно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, не була вказана частина статті за якою кваліфіковано його діяння, що суперечить вимогам ст. 256 КУпАП.
Нормами КУпАП, не передбачено самостійна кваліфікація або перекваліфікація дії особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що перешкоджає розгляду даного протоколу по суті.
За змістом ст. 278 КУпАП у випадку, якщо в протоколі чи інших матеріалах виявлені недоліки, особа, яка проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали органу, який порушив адміністративну справу.
Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції відповідно до ст. 278 ч. 1 п. 2 КУпАП для доопрацювання.
Керуючись ст. 278 КУпАП, суд, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.В.Геєць