Справа №522/23062/20
11 січня 2021 року м.Одеса
Суддя Приморського районного суду м.Одеси Домусчі Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, неодружений, неповнолітніх дітей немає, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1
-за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до адміністративних матеріалів, наданих суду 18.12.2020 року, суддя отримала 21.12.2020 року, 11.12.2020 року о 00.10 год. в м.Одесі, пров.Маяковського, 10, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом Opel Omega, д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, проводився у встановленому законом порядку, із застосуванням приладу Drager 6810 в присутності двох свідків. Результат огляду позитивний - 2,38 ‰. Водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9.а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
За вказаним фактом співробітниками поліції відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №086963 від 11.12.2020 року за ч.1 ст.130 КпАП України, від підпису якого та отримання другого примірника протоколу правопорушник відмовився.
У судове засідання призначене на 11.01.2021 року ОСОБА_1 з'явився, вину визнав та пояснив, що 11.12.2020 року випив склянку пива, та сів за кермо автомобіля. При здійсненні повороту, виїхав на зустрічну смугу руху, та зачепив транспортний засіб Хюндай, після чого були викликані працівники поліції.
Відповідно до п.2.9.а Правил дорожнього руху водіям забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до санкції ч.1 ст.130 КпАП України, за зазначене правопорушення на водіїв накладається стягнення формі штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 11.12.2020 року о 00.10 год. інспектором взводу №2 роти №3 батальйону №2 полку УПП в Одеській області ДПП старшим лейтенантом поліції Дачевим В.Б. було складено протокол серії ДПР18 №086963 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КпАП України.
Відповідно до протоколу серії ДПР18 №086963 від 11.12.2020 року огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія ОСОБА_1 у встановленому законом порядку, проводився за допомогою приладу Drager 6810. Результат огляду на стан сп'яніння: 2,38 ‰.
Згідно Акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, вбачається що за результатами огляду на стан сп'яніння проба позитивна 2,38 ‰, з результатами якого ОСОБА_1 згоден, про що свідчить його підпис, свідками огляду стали ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , а тест був проведений у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови.
В матеріалах справи містяться письмові пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 11.12.2020 року, в яких зазначено, що їх 11.12.2020 року було залучено працівниками патрульної поліції в якості свідків при оформлені протоколу про адміністративне правопорушення за ознаками ст.130 КУпАП. В їх присутності водій авто марки Opel Omega, д.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 пройшов огляд з використанням приладу Драгер Alkotester 6810, результатами якого складає 2,38 ‰. Також в їх присутності водій ОСОБА_1 був ознайомлений із змістом адміністративного протоколу, із правами та обов'язками, передбаченими ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, та повідомлено про місце та час розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Крім того, з доданого до справи відеозапису події, долученого до матеріалів справи №522/23062/20, вбачається, що ОСОБА_1 погодився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу Драгер в присутності двох свідків, результат огляду - 2,38 ‰, про що в Акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів та в роздруківці результату перевірки приладу Драгер міститься підпис ОСОБА_1 .
Згідно положень ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст.280 КУпАП регламентовано, що суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» передбачено, що при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з'ясовувати всі обставини, перелічені у ст.ст. 247, 280 КУпАП.
Відповідно до вимог статей 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Порядок проходження огляду на стан сп'яніння встановлений ст.266 КУпАП, а також затвердженою спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерством охорони здоров'я України №1452/735 від 09.11.2015 року Інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція). Інструкцією передбачено, що огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, або, у разі відмови водія пройти огляд на місці, лікарем закладу охорони здоров'я.
Відповідно до ч.ч.2, 3 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 надав свою згоду на проходження тесту на стан алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестера Драгер, результат огляду якого - 2,38 ‰, у зв'язку з чим було складено протокол про адміністративне правопорушення, з яким його було ознайомлено, проте від підпису та отримання другого примірника правопорушник відмовився, будь-яких заперечень щодо складання зазначено протоколу ОСОБА_1 не було надано.
При цьому суд звертає увагу на те, що після проходження огляду на стан сп'яніння за допомогою приладу Драгер на місці, результат якого виявися позитивний - 2,38 ‰, ОСОБА_1 , не погоджуючись з результатами огляду, мав право самостійно поїхати до медичного закладу для встановлення наявності або відсутності стану сп'яніння працівниками медичного закладу. Проте, як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 таким правом не скористався, самостійно не поїхав до закладу охорони здоров'я.
Крім того, у судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував факт вживання ним алкоголю, а саме - склянки пива.
Таким чином, докази зворотного - а саме що ОСОБА_1 не знаходився в стані алкогольного сп'яніння, відсутні.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення. Доказів протилежного суду не надано.
Обставини правопорушення та склад правопорушника ОСОБА_1 підтверджуються наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №086963 від 11.12.2020 року, від підпису якого та отримання другого примірника протоколу правопорушник відмовився; Актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 11.12.2020 року, результат огляду якого - 2.38 ‰, який підписав правопорушник, відеозаписом з місця події щодо проходження ОСОБА_1 огляду на стан алкогольного сп'яніння, який долучено до матеріалів справи №522/23062/20 та поясненнями ОСОБА_1 наданими у судовому засіданні 11.01.2021 року.
Будь-яких належних доказів щодо спростування своєї вини та того, що він не знаходився в стані алкогольного сп'яніння, правопорушником ОСОБА_1 суду не надано.
Відповідно до ст.252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.3 ст.266 КУпАП у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Відповідно до п.7 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Суд, з урахуванням викладеного, при визначенні виду адміністративного стягнення, що підлягає накладенню на правопорушника, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його неявку і ступінь його вини, вважаю за необхідне застосувати по відношенню до ОСОБА_1 міру адміністративного стягнення у вигляді штрафу в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року №3828-VI у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає також стягнення судового збору у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, яка станом на 01.01.2020 року становить 2 270,00 грн., тобто 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Керуючись ст.ст.9, 24, 33, 34, 40-1, ч.1 ст.130, ст.ст.221, 251, 252, 279, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суд,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та призначити адміністративне покарання у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м.Одеси.
Суддя Домусчі Л.В.