Справа № 521/20588/20
Номер провадження 3/521/565/21
11 січня 2021 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Черевко С.П., розглянувши матеріали, які надійшли з Малиновського ВП в м. Одеса ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіційно не працевлаштованого, зареєстрованого та проживаючого відповідно до протоколів за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187, ст. 44-3 КУпАП, -
До Малиновського районного суду м. Одеси у відношенні гр. ОСОБА_1 з Малиновського ВП м. Одесі ГУНП в Одеські області надійшло п'ять протоколів про адміністративні правопорушення серії ВАБ №189971 від 10.09.2020 року, ВАБ №082310 від 13.10.2020 року, ВАБ №082414 від 28.10.2020 року, ВАБ №082417 від 02.11.2020 року, ВАБ №082416 від 02.11.2020 року , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187, ст. 44-3 КУпАП.
З протоколів вбачається, що 10.09.2020 року о 16 годині 00 хвилин ОСОБА_1 знаходячись у громадському місці а саме: на поліцейської станції №10 Малиновського ВП в м. Одесі, без засобів індивідуального захисту (маски), чим порушив Постанову КМУ №211 від 16.03.2020 року. У зв'язку з чим, інспектором поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №189971.
24.09.2020 року приблизно о 22 годині 35 хвилин ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду. У зв'язку з чим, інспектором поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №082310.
15.10.2020 року ОСОБА_1 не прибув на реєстрацію до Малиновського ВП, чим порушив правила адміністративного нагляду. У зв'язку з чим, інспектором поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №082417.
19.10.2020 року приблизно о 22 годині 10 хвилин ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду. У зв'язку з чим, інспектором поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №082414.
20.10.2020 року приблизно о 22 годині 50 хвилин ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду. У зв'язку з чим, інспектором поліції було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №082416.
ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення сповіщався шляхом направлення судової повістки. Судова повістка до суду не повернулась.
Дослідивши протокол та доданні до нього матеріали, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 187, ст. 44-3 КпАП України, з наступних підстав.
ОСОБА_1 в день находження матеріалів справи до суду, співробітниками поліції доставлений не був.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачений ст. 187, ст. 44-3 КУпАП України присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є обов'язковою /ч. 2 ст. 268 КУпАП/.
Суддею вжиті можливі заходи для виклику особи в судове засідання. Направлена судова повістка, яка не була повернута до суду.
Вивченням справи про адміністративне правопорушення, встановлено, що інспектором поліції у порушення ч. 1 ст. 256, ст. 251 КУпАП допущена неповнота та неправильність складення протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів до суду.
Так, на підставі матеріалів справи не можливо встановити особу, у відношенні якої складені протоколи про адміністративні правопорушення, ступінь його вини, майновий стан, соціальні зв'язки.
Окрім того, без присутності особи, явка якої є обов'язковою, суд не може встановити чи дійсно існує вказана особа, перевірити її особистість, роз'яснити її права, встановити фактичні обставини за якими було складено протокол та головне допитати особу з'ясувавши не тільки її правову позицію але й обставини очевидцем яких вона була. Не менш важливим у даному випадку є встановлення соціальних зв'язків особи, її сімейний та матеріальний стан, відомості про які необхідні судді для визначення справедливого адміністративного стягнення у випадку визнання особи винною.
Справа про адміністративне правопорушення, складається з наступних документів: безпосередньо з протоколу про адміністративне правопорушення; рапорту дільничного інспектору; пояснень ОСОБА_1 . Інших об'єктивних доказів вини гр. ОСОБА_1 матеріали справи не містять.
За відсутності особи, яка притягується до відповідальності та матеріальних доказів фактичних обставин правопорушення визнати особу винною у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення, на думку судді, не можливо.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю: за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення /п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП/.
У даному випадку, негативна відповідь на питання про винність громадянина ОСОБА_1 виходить не з позитивно встановленої невинності останнього, а з доказового аспекту презумпції невинності: ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.
Суд не є стороною обвинувачення, а співробітники поліції не зібрали та не забезпечили надання до суду відповідних доказів винуватості особи.
Таким чином, суддя вважає, що справа підлягає закриттю в зв'язку з відсутністю складу адміністративних правопорушень в діях ОСОБА_1 передбачених ч. 2 ст. 187, ст. 44-3 КУпАП.
Закриваючи провадження по справі, з підстав відсутності складу адміністративних правопорушень в діях ОСОБА_1 , суддя не стягує судовий збір, з останнього, відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Керуючись ст. ст. 9, 23, 33, 187, 221, 247, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження по справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 2 ст. 187, ст. 44-3 КпАП України закрити, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, особою щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: Черевко С.П.