Постанова від 12.01.2021 по справі 227/5062/20

12.01.2021 227/5062/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2020 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Левченко А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Добропільського ВП Покровського ВП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого ФОП, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

21.12.2020 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 для вирішення питання про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Згідно протоколу серії ВАБ №126922 від 12.12.2020 року встановлено, що гр. ОСОБА_1 12.12.2020 року близько 12.35 год. будучи власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АДРЕСА_2 , не вжив заходи щодо розмітки про дотримання дистанції на підлозі, чим порушив п.п.13 п.10 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року. Таким чином гр. ОСОБА_1 своїми діями порушив правила щодо карантину людей, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що розмітка була наявна, але на момент візиту поліції потускніла від миття полів санітарними-гігієнічними миючими засобами. ОСОБА_1 пояснив, що у той же день усунув недоліки та на даний час вся розмітка відповідає чинному законодавству, також визнав свою вину повністю та просив суворо не карати, так як каявся у вчиненому.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №126922 від 12.12.2020 року, ОСОБА_1 був ознайомлений з його змістом та підтвердив достовірність зазначеної в ньому інформації своїм особистим підписом в протоколі, зокрема щодо адреси його проживання і реєстрації, паспортних даних, місця роботи та номеру телефону.

Як вбачається зі змісту ч.1 ст.44-3 КУпАП, до адміністративної відповідальності може бути притягнута особа за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Кабінет Міністрів України 11.03.2020 року прийняв постанову № 211, якою з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року на всій території України відповідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Після цього карантин на території України неодноразово продовжувався та триває до теперішнього часу.

Згідно підпункту 13 пункту 10 Постанови КМУ від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби України COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на території України на період дії карантину забороняється діяльність суб'єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, в яких не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра.

Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, оскільки він порушив правила щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», п.п.13 п.10 Постанови КМУ від 22.07.2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби України COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме в умовах встановленого з метою запобігання поширенню на території України респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, карантину та фактично здійснював господарську діяльність без нанесеного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метри в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в АДРЕСА_2 .

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №0126922 від 12.12.2020 року; письмовими поясненнями гр. ОСОБА_1 на окремому аркуші від 12.12.2020 року; фотознімками місця здійснення господарської діяльності на яких зафіксована відсутність маркування для перебування у черзі.

Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи особу винного, а також те що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності раніше не притягався, щиро розкаявся у вчиненому, з огляду на відсутність доказів заподіяння шкоди чи інших негативних наслідків та відсутність обтяжуючих обставин, суддя вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП та обмежитись усним зауваженням, провадження у справі закрити.

Суддя враховує п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» та ст.40-1 КУпАП, за змістом яких судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, а отже, підстави для стягнення з порушника судового збору в даній справі відсутні.

Керуючись ст.ст. 22, 40-1, 44-3, 221, 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст.44-3 КУпАП - провадженням закрити, у зв'язку із звільненням його від адміністративної відповідальності і оголошенням усного зауваження на його адресу.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя А.М. Левченко

12.01.21