Справа № 557/1681/20
11 січня 2021 року смт.Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Тишкун П.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Гощанського відділення поліції Острозького відділу поліції ГУ Національної поліції в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, фізична особа-підприємець, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 139 КУпАП,
встановив:
17.09.2020 року до Гощанського районного суду Рівненської області, надійшов протокол про адміністративне правопорушення, згідно з яким 15 грудня 2020 року о 19:30 год. водій ОСОБА_1 , керуючи т.з. RENAULT MAGNUM АЕ 430 д.н. НОМЕР_1 з напівпричіпом DENNISON TRAILERS д.н. НОМЕР_2 допустив виніс землі на автодорогу, чим забруднив дорожнє покриття та створив перешкоди для дорожнього руху.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини відсутності суд не повідомив. Жодних пояснень чи заперечень на протокол не надав. У протоколі про адміністративне правопорушення наявна відмітка про ознайомлення ОСОБА_1 з інформацією про час та місце розгляду справи.
Дослідивши та оцінивши наявні у справі докази в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП, судовий розгляд справи про адміністративне правопорушення провадиться в межах обставин, зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення та у відношенні особи, щодо якої цей протокол був складений.
Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію», поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі, якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
Пункт 1.3 Правил дорожнього руху (далі - ПДР України), передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Диспозиція ч.1 ст.139 КУпАП передбачає відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Відповідно до п.3 розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395, при складанні протоколу про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 139, частиною четвертою статті 140 КУпАП або постанови у справі про адміністративні правопорушення, передбачені частинами першою - третьою статті 140 КУпАП (коли протокол не складається), до них необхідно долучати акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі (додаток 2).
На підтвердження винуватості ОСОБА_1 до протоколу про адміністративне правопорушення додано фототаблицю, на першому фотознімку якої зафіксовано передню частину автомобіля марки RENAULT з державним номером НОМЕР_1 без будь якої прив'язки до місцевості, на другому фото зафіксовано бокову частину вантажного автомобіля з написом МАСК без будь якої прив'язки до місцевості та ідентифікуючих ознак автомобіля, на третьому фото зафіксовано невідому поверхню без прив'язки до місцевості чи до будь яких транспортних засобів. Із доданої фото таблиці не можливо достеменно встановити, який транспортний засіб, де знаходиться, і чи заподіяно ним шкоду чи забруднення дорожньому покриттю.
Інших доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.139 КУпАП, включаючи акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі, до суду не надано.
Таким чином матеріали справи не містять належних та допустимих доказів того, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом, який забруднив дорожнє покриття, як і самого факту забруднення дорожнього покриття.
Тому суд приходить висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.139 КУпАП - забруднення дорожнього покриття, а тому, відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 247, 279, 283, 284, 287, 289 КУпАП-,
постановив:
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.139 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена через Гощанський районний суд до Рівненського апеляційного суду шляхом подачі в 10 денний строк, після її винесення, апеляційної скарги.
Суддя П.В.Тишкун