Рішення від 11.01.2021 по справі 400/4830/20

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2021 р. № 400/4830/20

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В. В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1

до відповідача:Міністерства внутрішніх справ України, вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601

про:визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ України (далі - відповідач), в якій просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невиготовлення позивачу нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.07.2020 з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за спеціальним званням, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії; зобов'язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області для перерахунку пенсії з 01.07.2020 довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.07.2020 із зазначенням усіх складових грошового забезпечення співробітника ГУНП за порівняльною посадою, з якої позивача було звільнено на пенсію з органів внутрішніх справ, і надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, згідно з довідкою ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області від 19.03.2018 , а саме: посадовий оклад - 2 500 грн., оклад за спецзвання (підполковник) - 2 200 грн., надбавка за вислугу років (45 %), надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (10 %), надбавка за специфічні умови проходження служби (45 %), премія - 3 394,71 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач повинен оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.07.2020. Посилаючись на лист Головного управління Національної поліції України в Миколаївській області від 10.09.2020 № 219зі/05/28-2020 та лист Національної поліції України від 26.07.2019 № 8714/09/29-2019, у яких йдеться про розміри надбавки за специфічні умови проходження служби та премій поліцейських апаратів головних управлінь Національної поліції, позивач зазначає, що, серед іншого, у новій довідці повинні бути зазначені надбавка за специфічні умови проходження служби у розмірі 45 %, яка виплачується поліцейським з серпня 2019 року, та премія у розмірі 3 394,71 грн., яка виплачується поліцейським з 01.07.2020.

У відзиві на позовну заяву відповідач проти позовних вимог заперечує та просить відмовити в позові, посилаючись на те, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45) передбачено, що питання грошового забезпечення поліцейських врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 „Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова № 988). Відповідач вказує на неможливість застосування до спірних правовідносин рішення Верховного Суду від 17.12.2019, ухваленого за результатами розгляду зразкової справи № 160/8324/19, оскільки позивач отримує пенсію, призначену йому як колишньому працівнику міліції, та не має жодного відношення до військовослужбовців.

У матеріалах справи містяться дві відповіді позивача на відзив, які не передбачені статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України як заяви по суті справи. У відповіді на відзив позивач з посиланням на статтю 291 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що справа є типовою і для неї є зразковим рішенням Верховного Суду від 18.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19.

Відповідно до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження.

Безпосередньо, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши докази, що містяться у справі, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, суд установив такі обставини справи та відповідні їм правовідносини.

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Миколаївській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

19.03.2018 голова робочої комісії ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області видав позивачу довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), яка містить такі відомості про складові грошового забезпечення позивача: посадовий оклад - 2 500 грн., оклад за військове (спеціальне) звання - 2 200 грн., надбавка за стаж служби (45 %) - 2 115 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10 %) - 250 грн., премія - (2,05 %) - 144,83 грн.

Сторонами визнається, що на підставі цієї довідки був здійснений перерахунок пенсії позивача.

Позивач звернувся до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України із заявою від 23.09.2020 про виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.07.2020.

Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України листом від 16.10.2020 № З-18245/22 відмовив позивачу у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, посилаючись на те, що Порядком № 45 передбачено, що після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики, Пенсійний фонд України повідомляє своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію, зокрема, і до МВС. На сьогодні до МВС України списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходили. Отже, підстави для підготовки нових довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у тому числі і позивача, відсутні.

Вирішуючи спір між сторонами, суд виходить з такого.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон № 2262-ХІІ.

Законом України від 23.12.2015 № 900-VІІІ “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей” внесені зміни до Закону № 2262-ХІІ.

Відповідно до частини вісімнадцятої статті 43 Закону № 2262-ХІІ, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до частини другої статті 51 Закону 2262-ХІІ, перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Оскільки Закон України № 900-VІІІ прийнято у грудні 2015 року, право на перерахунок пенсії у позивача виникло з 01.01.2016.

Станом на 01.01.2016 грошове забезпечення поліцейських регулювалося Постановою № 988, положення якої підлягали до застосування для перерахунку пенсій, призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).

Пункт 1 Постанови № 988 передбачає, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

До 24.02.2018 пункт 5 Порядку № 45 (до внесення до нього змін постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова № 103) мав таку редакцію: «Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються».

Згідно з пунктом шостим Порядку № 45 (в редакції, чинній на дату перерахунку позивачу пенсії), відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Постановою № 103 пункт 5 Порядку № 45 був викладений в такій редакції: «Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту».

Як зазначено вище, позивач висуває позовну вимогу про зобов'язання відповідача оформити нову довідку про його грошове забезпечення станом на 01.07.2020. Позивач вважає, що, серед іншого, у новій довідці повині бути зазначені надбавка за специфічні умови проходження служби у розмірі 45 % та премія у розмірі 3 394,71 грн., яка з 01.07.2020 виплачується поліцейським.

В обґрунтування цієї вимоги позивач, серед іншого, посилається на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 (набрало законної сили 05.03.2019) та від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18 (набрало законної сили 19.11.2019), якими визнані протиправним та нечинним пункти 1, 2 Постанови № 103, змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 та пункт 3 Постанови № 103 відповідно.

Суд узяв до уваги, що позивачу був проведений перерахунок пенсії на підставі довідки від 19.03.2018 про грошове забезпечення, складові якого виплачувались поліцейським за відповідною посадою станом на 01.01.2016, а саме: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавка за службу в умовах режимних обмежень та премія. Матеріали справи не містять будь-яких доказів, що позивач був не згодний з перерахунком пенсії на підставі довідки від 19.03.2018, здійсненим з 01.01.2016.

Посилання позивача на те, що надбавка за специфічні умови проходження служби була введена в дію на підставі частини другої статті 94 Закону України від 02.07.2015

№ 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі - Закон № 580-VIII) та листа Національної поліції від 26.07.2019 № 8714/09/29-2019, суд відхиляє з таких підстав.

Суд враховує, що зміни до частини другої статті 94 Закону № 580-VIII не вносились з дати прийняття цього Закону.

Крім того, стаття 43 Закону № 2262-ХІІ установлює, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.

Листи Національної поліції не відносяться до законодавства, тому на їх підставі обов'язку видати нову довідку про грошове забезпечення позивача у відповідача не виникає.

Виплата надбавки за специфічні умови проходження служби передбачена Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 (далі - Порядок № 260).

Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.07.2020 № 539, який набрав чинності з 21.08.2020, абзац 3 пункту 4 розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку № 260 викладений в іншій редакції: «Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проєктів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання (за винятком Голови, його заступників, керівників органу поліції та їх заступників, керівників структурних підрозділів, що безпосередньо підпорядковуються керівникові органу) заступників керівника органу - керівникам структурних або відокремлених підрозділів органу поліції, керівників структурних або відокремлених підрозділів органу поліції - іншим поліцейським та оголошується наказом по особовому складу».

Право встановлювати цю надбавку надано керівникам органів поліції у розмірах, встановлених наказом ГУНП. Разом з тим, порядок призначення цієї надбавки не змінився, а саме: надбавка встановлюється кожному індивідуально на підставі вмотивованого подання та оголошується наказом по особовому складу.

Пункт 5 Порядку № 45 в редакції до внесення змін Постановою № 103 установлює, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням, серед іншого, інших щомісячних надбавок, доплат, підвищень та щомісячної премії - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Відповідно до пункту 12 розділу ІІ «Грошове забезпечення» Порядку № 260, керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції. Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції.

У довідці від 19.03.2018, виданій позивачу ліквідаційною комісією УМВС України Миколаївській області, розмір премії визначено у 2,05%, оскільки саме такий середній розмір премії фактично виплачений за грудень 2015 року по апарату головних управлінь Національної поліції за посадою, яку обіймав позивач, що було взято до уваги під час складання довідки позивача.

Перерахунок пенсії позивачу було здійснено станом на 01.01.2016, до внесення змін до Порядку № 45 Постановою № 103, тому визнання протиправним та нечинними пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, не впливає на підстави для перерахунку пенсії позивачу.

Визнання протиправним та скасування пункту 3 Постанови № 103 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019 також не може вплинути на підстави для оформлення відповідачем довідки про розмір грошового забезпечення позивача, оскільки ці зміни не вплинули на зміну розміру грошового забезпечення поліцейських та його складові, оскільки єдиною законодавчо встановленою підставою для перерахунку пенсії є підвищення грошового забезпечення, введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

Посилання позивача на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2020 у справі № 640/1699/20 та інші зазначені в позові судові рішення окружних адміністративних судів та апеляційних адміністративних судів суд відхиляє, оскільки Кодекс адміністративного судочинства України передбачає обов'язковість урахування лише висновків щодо застосування норм права, викладених у постановах Верховного Суду (частина п'ята статті 242 Кодексу адміністративного суду України).

Позивач не навів посилань на постанови Верховного Суду щодо застосування норм права у спірних правовідносинах на підтвердження позовних вимог.

Натомість позивач посилається на ухвалу Верховного Суду від 29.09.2020 у справі № 640/1400/20, зазначаючи, що цієї ухвалою установлено, що «позови пенсіонерів міліції до МВС України про надання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) і премії для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії - відповідають правовій позиції, викладеній Верховним Судом у рішенні від 17.12.2019 в зразковій справі № 160/8324/19».

Суд виходить з того, що частина п'ята статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає врахування лише висновків щодо застосування норм права, викладених саме в постановах, а не ухвалах Верховного Суду.

Крім того, позивач неправильно викладає зміст відповідної ухвали Верховного Суду, оскільки висновку, про який зазначає позивач у позові, у цій ухвалі не міститься. Зокрема, касаційний розгляд не проводився, у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою МВС України було відмовлено з тих підстав, що справа віднесена до справ незначної складності, а відповідач не обґрунтував, у чому саме полягає фундаментальне значення цієї справи для формування єдиної правозастосовної практики.

Щодо аргумента позивача про те, що справа є типовою і для неї є зразковим рішенням Верховного Суду від 18.12.2019 у зразковій справі № 160/8324/19, суд зазначає, що ця справа не підпадає під всі ознаки типових справ, зазначені у пункті 55 вказаного рішення Верховного Суду.

Зокрема, обов'язковою ознакою типової справи має бути, серед іншого, позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати протиправними дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до територіального пенсійного орану оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень постанови № 704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії та зобов'язання відповідача підготувати та надати до територіального органу Пенсійного фонду України таку довідку, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, статті 9 Закону № 2011-XII та з врахуванням положень постанови № 704.

У пункті 56 рішення Верховного Суду від 18.12.2019 у справі 160/8324/19 зазначено, що на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі, може впливати, серед іншого, інший предмет спору у подібних правовідносинах.

Позивач заявив позовні вимоги про оформлення довідки станом на 01.07.2020 та не у відповідності до статті 9 Закону № 2011-XII з врахуванням положень Постанови № 704, оскільки ці нормативно-правові акти не поширюються на пенсіонерів органів внутрішніх справ, до яких належить є позивач.

Отже, для справи, що розглядається, рішення у справі № 160/8324/19 не є зразковим.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Позивач не довів належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами наявність у відповідача оформити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.07.2020, натомість відповідач обґрунтував та довів правомірність відмови у вчиненні відповідних дій, у зв'язку з чим у позові належить відмовити.

Судові витрати у справі становить судовий збір у сумі 840,80 грн., сплачений за квитанцією від 02.11.2020 № 0.0.1891215899.1 за звернення до адміністративного суду з позовною заявою, який, у зв'язку з відмовою у позові, стягувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача не належить.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 241-246, 251, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 00032684) відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна