Справа № 219/49/21
Провадження № 3/219/258/2021
Іменем України
11 січня 2021 року Суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Дубовик Р.Є., розглянувши матеріал, який надійшов з ОВС четвертого відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Артемівським МВ УМВС України в Донецькій області, громадянки України, працює продавцем магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП,
23.12.2020 року до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП, згідно з яким 23 грудня 2020 року об 11 годині 52 хвилини в торговому магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено систематичні факти зберігання з метою реалізації фальсифікованих продуктів , маркованих марками акцизного податку невстановленого зразку громадянкою ОСОБА_1 , чим порушено ЗУ «Про державне регулювання виробництва та обігу алкогольних напоїв».
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 177-2 КУпАП передбачено притягнення до адміністративної відповідальності за виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, а так само виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації або використання за призначенням обладнання для вироблення фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
Проте, у протоколі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП вказано, що ОСОБА_2 зберігала з метою реалізації фальсифіковані алкогольні напої, однак не зазначено які саме напої, у якій кількості та не наданого жодного доказу на підтвердження того, що вилучені алкогольні напої є фальсифікованими (висновок експертизи тощо).
У даному випадку неможливо з'ясувати в повній мірі обставини, що мають значення для всебічного, повного та об'єктивного вирішення справи, дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Окрім того, місцем вчинення правопорушення в протоколі вказаний магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , в той час як з наданих до протоколу документів, зокрема ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, вбачається, що магазин «Міраж» розташований по АДРЕСА_2 , що підлягає уточненню.
За таких обставин справа не може бути розглянута у відповідності з діючим законодавством, тому матеріали мають бути повернуті органу, який їх склав для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП, суддя -
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 177-2 КУпАП - повернути до ОВС четвертого відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Р. Є.Дубовик