Постанова від 11.01.2021 по справі 759/21051/20

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

ун. № 759/21051/20

пр. № 3/759/150/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2021 року суддя Святошинського районного суду м.Києва Оздоба М.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер невідомий, за ст.44-3 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

До Святошинського районного суду м.Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого 06.11.2020р. приблизно об 11.30год. за адресою: м.Київ, бул.Кольцова, 13, ОСОБА_1 , перебуваючи на робочому місці не забезпечила дотримання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення корона вірусної хвороби, а саме: відсутній термометр, відсутній запас засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих засобів, чим порушила ст.29 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», п.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020р, п.п.1, 7 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020р. №17.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, у зв'язку з чим вважаю за можливе розглянути справу за її відсутності. Подала до суду клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку із відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, оскільки вона особисто не здійснює у вказаному закладі господарську діяльність те не відповідає за дотримання карантинних норм. Крім того, у магазині не було порушень, зо вказані у протоколі про адміністративне правопорушення.

Згідно п.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП, тобто за порушення ст.29 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», п.1 Постанови КМУ №641 від 22.07.2020р, п.п.1, 7 Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020р. №17. Разом з тим у матеріалах справи відсутні докази того, що ОСОБА_1 працює, є посадовою особою або здійснює господарську діяльність у вказаному закладі, тобто що вона є суб'єктом правопорушення.

Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Суд вправі розглянути справу про вчинення адміністративного правопорушення в межах і на підставі протоколу, складеного уповноваженими органами, при цьому всі викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.

Відповідно приписів ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Дослідивши матеріали справи, зокрема, протокол про адміністративне правопорушення та інші надані до суду матеріали, оцінивши докази в їхній сукупності та співставленні, та приймаючи до уваги, що вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення не підтвердилась матеріалами справи про адміністративне правопорушення в їх сукупності, вважаю за необхідне закрити провадження по справі, оскільки в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керуючись ст.44-3, ст.ст. 221, 247, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Святошинський районний суд м. Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя : М.О. Оздоба