печерський районний суд міста києва
Справа № 757/54825/20-к
10 грудня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 у кримінальному провадженні № 42020101060000157 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 КК України, -
На розгляд слідчому судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_6 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні - прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях щодо організованої злочинності Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 42020101060000157 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 КК України.
Обґрунтовуючи вищезазначене клопотання, слідчий зазначив, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 14.05.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020101060000157, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3, 4 ст. 189, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255, ч. 2 ст. 121 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 , будучи раніше судимим за незаконний обіг наркотичних засобів, а також будучи притягненим до відповідальності за підробку паспорта, прибувши до України в жовтні 2019 року, ігноруючи вимоги статті 68 Конституції України щодо зобов'язання кожного громадянина неухильно додержуватися Конституції України та законів України, діючи з корисних мотивів, на підставі вже отриманого досвіду вчинення злочинів, вирішив розробити план злочинних дій із швидкого збагачення, який полягав у наступному.
Так, ОСОБА_7 , будучи вихідцем із кавказького регіону та особою, яка раніше притягувалась до кримінальної відповідальності за вчинення умисних злочинів, маючи певний життєвий досвід, організаторські здібності, лідерські якості та відповідний авторитет серед криміногенного елементу (осіб, що вчиняли злочини, притягувалися до кримінальної відповідальності, мають статуси «вора в законі» тощо), у період квітня-травня 2020 року (більш точного часу, дати та місця на даний час в ході досудового розслідування не встановлено) визначений «ворами в законі», як «наглядач» за угрупуваннями чеченської національності на території України, тобто особою, яка у дорученому їй регіоні уповноважена на вирішення певних питань у відносинах, що виникають між особами етнічних груп, у тому числі причетними до протиправної, протизаконної чи кримінальної (злочинної) діяльності, у зв'язку з цією та іншою діяльністю, вирішив створити стійке ієрархічне об'єднання - злочинну організацію, до складу якої повинні були увійти щонайменше дві організовані групи з числа осіб вихідців з кавказького регіону, які поділяють його погляди щодо можливості вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів з метою незаконного швидкого збагачення.
Метою створення злочинної організації, яку перед собою визначив ОСОБА_7 , є вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, пов'язаних з заволодінням чужим майном шляхом вимагань грошових коштів та майна від громадян чи підприємців, одержання від зацікавлених осіб винагороди за насильницьке примушування окремих громадян до виконання незаконних вимог цих осіб або до виконання в їх інтересах цивільно-правових зобов'язань, інших тяжких та особливо тяжких злочинів із застосуванням насильства над громадянами, пов'язаних із заволодінням їх майном чи права на майно.
Відповідно до свого злочинного плану створення та діяльності злочинної організації ОСОБА_7 розподілив ролі та функції між майбутніми співучасниками вчинення злочинів, а також розробив механізм й ієрархічну структуру підпорядкування учасників злочинної організації.
Так, найвищу (першу) ланку у злочинній організації ОСОБА_7 відвів собі, згідно чого йому, як організатору злочинної організації та її вищому керівнику, повинні були підпорядковуватися всі інші учасники злочинної організації, в першу чергу керівники окремих організованих груп, які повинні були безумовно, чітко і своєчасно виконувати всі його вказівки, настанови та вимоги. При цьому, саме ОСОБА_7 мав визначати напрямки злочинної діяльності, підшуковувати осіб, на користь яких необхідно було вчиняти злочини, розробляти проекти планів вчинення окремих злочинів і доводити їх до виконавців, координувати їх злочинну діяльність згідно з ієрархічною побудовою організації, приймати рішення про включення до складу злочинної організації нових членів, здійснювати контроль за їх діяльністю через підпорядкованих безпосередньо йому керівників організованих груп, за необхідності особисто приймати участь у вчиненні злочинів, розподіляти отримані злочинним шляхом кошти та отримувати основний дохід від вчинення злочинної діяльності.
Другу ланку у злочинній організації ОСОБА_7 відвів своїм найбільш довіреним особам, які безпосередньо підпорядковувались тільки йому, підшуковували і залучали до злочинної діяльності нових осіб, доводили до підпорядкованих їм учасників злочинної організації плани вчинення злочинів, контролювали їх виконання, здійснювали керівництво співучасниками злочину та особами яких використовували для вчинення злочинів і яким було невідомо про злочинну діяльність членів організації, особисто приймали участь у вчиненні злочинів, здійснювали координацію та контроль вчинення злочинів окремими структурними частинами злочинної організації, забезпечували зовнішню безпеку існування та діяльності злочинної організації, шляхом недопущення викриття діяльності злочинної організації, поширення будь-якої інформації про діяльність злочинної організації тощо.
Третьою ланкою у ієрархії злочинної організації ОСОБА_7 визначив, так званих, «бійців», тобто осіб з числа чоловіків міцної статури, в більшості вихідцям з кавказького регіону, які поділяли погляди щодо можливості вчинення корисливих злочинів з метою незаконного швидкого збагачення, які будучи членами злочинної організації мали підпорядковуватись ОСОБА_7 чи керівникам організованих груп, безпосередньо вчиняли злочини, відповідно до відведеної їм ролі та розробленого плану вчинення злочинів, керували діями осіб, які не входили в злочинну організацію і яких використовували для вчинення злочинів, а також тих яким взагалі не було відомо про злочинну діяльність членів злочинної організації.
Для забезпечення стабільності та безпеки функціонування вказаної злочинної організації, під час вербування вказаних осіб ОСОБА_7 враховувалися їх особисті якості, фізичні дані, навички, вміння діяти в групі, їх «кримінальне минуле», навики поводження з вогнепальною зброєю, тобто досвід вчинення злочинів, визнання авторитету її лідера (керівника) та безумовне йому підпорядкування.
З метою забезпечення зовнішньої безпеки, конспірації та унеможливлення викриття правоохоронними органами всіх учасників злочинної організації, її керівником та керівниками організованих груп не доводився до відома інших учасників повний її склад, проте кожному учаснику злочинної організації були відомі керівники самої злочинної організації та її структурних одиниць - організованих груп.
Крім того, для забезпечення зовнішньої безпеки ОСОБА_7 спланував забезпечити корупційні зв'язки з місцевими органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
У вказаній злочинній організації ОСОБА_7 визначив чітку ієрархію та закріпив за собою функції керівника.
Зокрема ОСОБА_5 , як активний учасник очолюваної ОСОБА_8 організованої групи, яка являлася невід'ємною частиною створеної ОСОБА_7 злочинної організації, виконував наступні функції:
- добровільно вступив до складу очолюваної ОСОБА_8 організованої групи, яка являлася невід'ємною частиною створеної ОСОБА_7 злочинної організації, з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів (вимагань, розбійних нападів, примушування до виконання цивільно-правових відносин);
- приймав участь в розроблені планів злочинних дій;
- приймав безпосередню участь у вчинюваних злочинною організацією злочинах;
- разом з іншими учасниками підшуковував суб'єкти/об'єкти кримінальних правопорушень (потерпілих/майно);
- будучи обізнаним у боргових зобов'язаннях потерпілих, надавав зазначену інформацію керівнику організованої групи - ОСОБА_9 , чим сприяв вчиненню майнових насильницьких злочинів;
- спільно з іншими учасниками організованої групи здійснював психологічний та фізичний тиск на знайомих та друзів потерпілих, що сприяло вимаганню грошових коштів у останніх;
- будучи особою із добре розвинутими фізичними даними, вчинював фізичне та психологічне насильство щодо потерпілих під час вчинення злочинів;
- безпосередньо обговорював плани та методи вчинення кримінальних правопорушень та напрямки злочинної діяльності угрупування із керівниками злочинної організації та її структурних підрозділів (організованих груп).
Таким чином, не пізніше квітня 2020 року, більш точної дати на цей час в ході досудового розслідування не встановлено, на території м. Києва, Київської області, м. Одеса та в інших регіонах України діяла створена ОСОБА_7 злочинна організація, яка включала в себе не менше двох організованих груп, створених здебільшого з вихідців кавказького регіону, які були очолені ОСОБА_8 , ОСОБА_10 та іншими невстановленими особами.
Основним видом діяльності злочинної організації стали вчинення на території м. Києва та Київської області тяжких та особливо тяжких злочинів, пов'язаних з заволодінням чужим майном, шляхом вимагань грошових коштів та майна від громадян, вчинення розбійних нападів, одержання від зацікавлених осіб винагороди за насильницьке примушування окремих громадян до виконання незаконних вимог цих осіб або до виконання в їх інтересах цивільно-правових зобов'язань, інших тяжких та особливо тяжких злочинів із застосуванням насильства над громадянами, пов'язаних із заволодінням їх майном чи права на майно.
Створена та керована ОСОБА_7 на тривалий період часу злочинна організація та її структурні підрозділи характеризувалися:
- стійкістю, стабільністю і згуртованістю свого складу;
- розробкою та узгодженням планів і методів вчинення злочинів, пов'язаних із незаконним заволодінням чужого майна та правом на майно, шляхом вимагань, розбійних нападів та інших насильницьких злочинів, пов'язаних із заволодінням чужим майном та правом на майно;
- наявністю загальновизначених правил поведінки, що проявлялося в організованості, тісному зв'язку всіх її членів у їх злочинній діяльності, як під час готування до вчинення злочинів, так і безпосередньо в момент їх вчинення, а також після таких;
- суворою підпорядкованістю рядових її членів керівнику злочинної організації і керівникам її підрозділів;
- домовленістю та готовністю до вчинення злочинів всіма членами злочинної організації у будь-який час;
- розподілом грошових коштів отриманих від злочинної діяльності між всіма її учасниками;
- чіткою ієрархією.
Формування злочинної організації здійснювалося за принципом спільного проживання на певній території або за принципом тривалих особистих довірчих відносин, в тому числі у зв'язку зі спільним проходженням, проживанням в одному населеному пункті тощо.
З метою визнання авторитету створеної злочинної організації, демонстрації її переваги та величі у кримінальному середовищі та серед населення, учасниками злочинної організації під час готування та вчинення кримінальних правопорушень застосовувалось фізичне та психологічне насильство, в тому числі із погрозами зброєю та її застосуванням.
З метою полегшення вчинення злочинів, учасники злочинної організації, з моменту її створення і протягом усього часу її діяльності, вживали заходів для її озброєності.
Усередині злочинної організації існувала сувора конспірація, що виражалася в тому, що особи, які входили до її складу, називали один одного за прізвиськами, а також не всі учасники вказаної організації знали повний її склад як керівний так і учасників з інших структурних одиниць - організованих груп.
Крім внутрішньої стійкості, створена ОСОБА_7 злочинна організація характеризувалася і зовнішньою стійкістю, що виражалася у наявності корумпованих зв'язків зі службовими особами в органах державної влади та місцевого самоврядування, наявністю каналів обміну інформації щодо діяльності конкурентів по злочинному середовищу.
За час свого існування, створена ОСОБА_7 злочинна організація була визнана іншими злочинними угрупуваннями, а також на ґрунті розподілу сфер впливу і особистих неприязних відносин конфліктувала з конкуруючими злочинними угрупованнями.
Для швидкого та оперативного зв'язку, обміну інформацією та координацією дій між учасниками злочинної організації використовувався мобільний та інтернет зв'язок.
Для мобільності під час готування та вчинення злочинів, учасниками злочинної організації використовувалися різні типи і марки автомобілів, як з числа належних їм, так і інших автомобілів, а з метою конспірації на окремі транспортні засоби кріпились номерні знаки від інших автомобілів.
Вказані автомобілі використовувалися для транспортування членів злочинної організації до місць вчинення злочинів, з місць вчинення злочинів, незаконного позбавлення волі потерпілих, доставки зброї тощо.
Усередині злочинної організації існували елементи жорсткої дисципліни, які передбачали покарання за певну провину, тобто порушення загальновизначених правил поведінки учасника організації.
Дотримуючись суворої конспірації і жорсткої дисципліни, всі питання злочинної діяльності злочинної організації і здійснюваних нею злочинів, обговорювалися серед керівників організації, її структурних підрозділів та активних учасників, які визначали її рід і вид, визначали об'єкти для нападу, їх час і місце, розробляли і погоджували плани здійснення цих злочинів. Рядові учасники злочинної організації могли і не брати участь в обговоренні таких питань, прийняті рішення до них доводилися їх керівниками безпосередньо перед вчиненням того чи іншого злочину.
Визначивши об'єкт для злочину, члени злочинної організації завчасно за розпорядженням керівників організації або її структурних підрозділів, вивчали спосіб життя потерпілого, маршрути і способи його пересування, фізичні дані, оцінюючи можливості до вчинення опору, а також збирали інші дані його особистості, використовуючи можливості ведення прихованого спостереження за потерпілими. З урахуванням зібраних даних про потерпілого, план скоєння злочину відносно нього деталізувався та міг корегуватися, після чого визначалося остаточне час і місце скоєння злочину і остаточний склад його учасників, які могли входити як в одну структурну одиницю злочинної організації, так і бути залучені з різних.
В період часу з квітня 2020 року по грудень 2020 року створена ОСОБА_7 злочинна організація вчинила ряд тяжких та особливо тяжких злочинів, пов'язаних із заволодінням майном та правом на майно громадян із залякуванням останніх, шляхом погроз та застосування щодо них насильства та зброї, а також інші тяжкі та особливо тяжкі злочини із застосуванням насильства, зокрема:
- в період часу з 30.04.2020 по 15.07.2020 учасниками злочинної організації - ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та іншими невстановленими особами вчинено незаконне позбавлення волі потерпілого ОСОБА_15 , а також вимагання грошових коштів в сумі 28 000 доларів США, що відповідно до офіційного курсу валют встановленого Національним банком України станом на момент вчинення кримінального правопорушення становив 755 199 гривень 20 копійок, поєднане з насильством відносно останнього, а також погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров'я для потерпілого та його близьких родичів та спричинення тілесних ушкоджень потерпілому;
- 07.10.2020 учасниками злочинної організації - ОСОБА_7 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_5 та іншими невстановленими особами з метою вимагання грошових коштів у ОСОБА_19 , в офісному приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , висловлюючи погрози фізичною розправою та вбивством щодо потерпілого та його близьких родичів, висловили незаконну вимогу передати їм грошові кошти під приводом оплати неіснуючого боргу в сумі 550 000 доларів США, що відповідно до офіційного курсу валют встановленого Національним банком України станом на момент вчинення кримінального правопорушення становив 15 598 000 гривень, під час вчинення вимагання вищевказані особи спричиняли потерпілому ОСОБА_19 удари руками та ногами по тулубу та в голову.
Таким чином, ОСОБА_7 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше квітня 2020 року, більш точної дати на цей час не встановлено, з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів на території України створив стійку злочинну організацію, до складу якої залучив ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_5 та інших не встановлених на теперішній час осіб, які надали згоду на участь у цій організації та вчинюваних нею злочинах та увійшли до її складу.
Отже, створена ОСОБА_7 злочинна організація завдяки розробленим її учасниками заходам убезпечувала себе від викриття і діяла з квітня 2020 року по грудень 2020 року на території України, а припинила своє функціонування у зв'язку із її викриттям правоохоронними органами.
Слідчий зазначив, що під час досудового розслідування встановленні обставини, які дають обґрунтовані підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, які підтверджуються матеріалами кримінального провадження.
Слідчий вказав, що на даний час існує сукупність підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_5 може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
На думку слідчого інший більш м'який запобіжний захід, крім тримання під вартою, не зможе ефективно попередити спроби підозрюваного ухилитися від досудового розслідування та суду, а також для запобігання ризикам, які зазначені у клопотанні.
Підсумовуючи клопотання, слідчий просив застосувати щодо підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та відповідно до ч. 4 ст. 183 КПК України не визначати підозрюваному ОСОБА_5 розмір застави у кримінальному провадженні.
Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому дані та обставини, просив задовольнити.
Сторона захисту у судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Так, захисник вказав на необґрунтованості підозри та відсутності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України. Крім того, захисник просив обрати підозрюваному будь-який інший запобіжний захід, що не буде пов'язаний з триманням під вартою. Підозрюваний підтримав думку свого захисника.
Слідчий суддя, заслухавши позиції сторін, вивчивши клопотання та дослідивши долучені в його обґрунтування матеріали, матеріали, які були долучені в судовому засіданні, дійшов наступного висновку.
Як вбачається зі змісту клопотання, Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 14.05.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42020101060000157, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. ч. 2, 3, 4 ст. 189, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 296, ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255, ч. 2 ст. 121 КК України.
10.12.2020 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 189 КК України /а. м. 127-145/.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя виходить з практики Європейського суду з прав людини та вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру та навіть у сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів у тому, що особа, можливо, вчинила злочин, вбачаються в долучених до клопотання матеріалах, що містяться в протоколі допиту свідка ОСОБА_23 /том 1 а. м. 67-71/, протоколі допиту потерпілого ОСОБА_15 /том 1 а. м. 121-124/, протоколі додаткового допиту потерпілого ОСОБА_15 /том 1 а. м. 125-131/, протоколах пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 20.07.2020 /том 1 а. м. 132-146/, протоколі додаткового допиту потерпілого ОСОБА_15 від 16.10.2020 /том 1 а. м. 147-151/, протоколі додаткового допиту потерпілого ОСОБА_15 від 19.10.2020 /том 1 а. м. 152-156/, протоколах пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 22.07.2020 /том 1 а. м. 169-180/, протоколі допиту потерпілого від 15.05.2020 /том 1 а. м. 183-191/, протоколах пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 15.05.2020 /том 1 а. м. 192-200/, протоколі додаткового допиту потерпілого від 18.06.2020 /том 1 а. м. 201-203/, протоколі додаткового допиту потерпілого від 02.07.2020 /том 1 а. м. 204-206/, протоколі пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 02.07.2020 /том 1 а. м. 207-209/, протоколах огляду відеозапису від 14.09.2020 /том 1 а. м. 210-215/, протоколі огляду відеозапису від 06.10.2020 /том 1 а. м. 216-223/, протоколі допиту потерпілого ОСОБА_19 /том 1 а. м. 226-229/, протоколі пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 08.10.2020 /том 1 а. м. 230-233/, протоколі додаткового допиту потерпілого від 12.10.2020 /том 1 а. м. 234-236/, протоколі допиту потерпілого від 12.11.2020 /том 2 а. м. 1-5/, протоколах пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 26.11.2020 /том 2 а. м. 6-21/, протоколі допиту свідка від 19.11.2020 /том 2 а. м. 22-28/, протоколах пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 27.11.2020 /том 2 а. м. 29-44/, протоколі за результатами проведення НСРД від 07.10.2020 /том 2 а. м. 45-52/, протоколі за результатами проведення НСРД від 06.10.2020 /том 2 а. м. 53-81/, протоколі за результатами НСРД від 07.10.2020 /том 2 а. м. 82-96/, протоколі за результатами НСРД від 13.11.2020 /том 2 а. м. 97-108/, протоколі за результатами НСРД від 16.11.2020 /том 2 а. м. 109-110/.
Приймаючи вказані дані з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, вважаю їх достатніми для визначення поняття обґрунтованої підозри щодо ОСОБА_5 на даній стадії досудового розслідування.
Слідчий суддя, з урахуванням обґрунтувань слідчого, прокурора, тяжкості інкримінованих ОСОБА_5 кримінальних правопорушень та їх характеру, відомостей про особу підозрюваного, вважає наявними в провадженні ризики, визначені п. п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України.
Так, ризик переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду підтверджується тим, що ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжких насильницьких злочинів, вчинених у складі злочинної організації, за попередньою змовою, за які передбачено покарання виключно у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна. Усвідомлюючи невідворотність покарання у разі визнання його винним, яке пов'язане із позбавленням волі за вчинення вказаних кримінальних правопорушень, підозрюваний може переховуватися від органу досудового розслідування та суду. Крім того, враховуючи сталість злочинної організації і зв'язки її членів в кримінальному середовищі, підозрюваний, перебуваючи на волі, зможе вжити заходів конспірації з метою уникнення від кримінальної відповідальності. В даному конкретному випадку посилання сторони захисту на те, що ОСОБА_5 одружений та має дитину не спростовують даного ризику.
Ризик знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, обумовлюється тим, що на даний час у вказаному кримінальному провадженні не встановленні всі обставини, які підлягають доказуванню, зокрема не встановлено всіх учасників злочинної організації тому, для уникнення покарання за скоєння особливо тяжких злочинів, підозрюваний може самостійно, або за допомогою інших учасників знищити, сховати або спотворити речі і документи, які можуть мати значення речових доказів у кримінальному провадженні та які на даний час не відшукані органом досудового розслідування.
Ризик незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного у цьому ж кримінальному провадженні ймовірний, враховуючи те, що злочини, у яких підозрюється особа, є насильницькими, в результаті яких заподіювалась у тому числі моральна та фізична шкода потерпілим, що свідчить про те, що підозрюваний схильний до вчинення таких дій та, перебуваючи на волі, підозрюваний з метою уникнення кримінальної відповідальності для себе, своїх спільників, може вчинити дії направлені на примушення до зміни наданих раніше свідчень допитаними особами.
З урахуванням вимог статей 177, 178 КПК України, враховуючи обґрунтованість повідомленої підозри, тяжкість ймовірного покарання за інкриміновані діяння, конкретні обставини кримінального правопорушення, встановлені ризики, що оцінені в сукупності із наданими даними про особу підозрюваного, вважаю наявними підстави для застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки більш м'який запобіжний захід не зможе запобігти наявним в провадженні ризикам, на які посилається сторона обвинувачення.
Відповідно до п. п. 1, 4 ч. 4 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування та щодо злочину, передбаченого статтями 255-255-3 Кримінального кодексу України.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя не знаходить підстав для визначення розміру застави як альтернативного запобіжного заходу при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Керуючись ст. 29 Конституції України, ст. ст. 177, 178, 180, 182, 183, 184, 194, 197, 199, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 189 КК України - запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
При застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не визначати розмір застави, як альтернативний запобіжний захід.
Строк тримання під вартою обраховувати з 09.12.2020 та до 06.02.2021 року включно.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення, може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1