Справа №: 272/1/21
Провадження № 1-в/272/2/21
05 січня 2021 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю представника Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_3
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Андрушівка подання начальника Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гальчин Андрушівського району, Житомирської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, не одруженого, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого 18.06. 2013 року Андрушівським районним судом Житомирської області за ст..ст. 153 ч.2, 186 ч.2 КК України до шести років позбавлення волі,
встановив :
Начальник Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 та застосуванням обмежень. В обґрунтування зазначив, що ОСОБА_4 15.12.2017 року звільнився з місць позбавлення волі в зв'язку з чим відносно нього було встановлено адміннагляд терміном на один рік Богунським районним судом м. Житомира . Після закінчення адміннагляду ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та почав зловживати спиртними напоями, порушувати громадський порядок. Неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1ст.178, ст.ст. 173, 185 КУпАП, при цьому неодноразово попереджувався про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Представник Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області подання підтримав та просив задовольнити.
В судовому засіданні ОСОБА_4 заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, оскільки встановлення адміннагляду обмежить його можливості працювати по змінах та виїжджати за межі району в особистих справах.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання, виходячи з наступного.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно з п.«в» ч.1 ст.3 та абзацом 2 ч.1 ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення
Судом встановлено, що ОСОБА_4 був засуджений 18.06. 2013 року вироком Андрушівського районного суду за ст..ст. 153 ч.2, 186 ч.2 КК України до шести років позбавлення волі, 15.12.2017 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі. Після відбування покарання та закінчення строку адміннагляду, який відносно нього був встановлений після звільнення з місць позбавлення волі, ОСОБА_5 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, а саме за ч.1ст.178, ст.ст. 173, 185 КУпАП та відповідно попереджався про можливість встановлення йому адміністративного нагляду. Дані обставини, свідчать про те, що ОСОБА_4 не став на шлях виправлення, а тому, відносно нього має бути встановлено адміністративний нагляд. Посилання ОСОБА_4 на працевлаштування та інші обставини, висловлені ним в запереченнях жодними доказами не підтверджені. Однак, враховуючи характеристику з місця проживання, згідно якої сільська рада компроментуючих матеріалів на ОСОБА_4 не має, суд важає за можливе задовольнити подання частково.
При цьому згідно ч.2 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
На підставі наведеного та керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» та ст.. ст.. 371, 372, 380 КПК України, суд,
Подання задовольнити частково.
Встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на 1 ( один ) рік і визначити наступні обмеження :
1. Зявлятися на реєстрацію в чергову частину Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області перший понеділок кожного місяця.
2.Заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші торгові точки , де реалізуються спиртні напої на розлив .
3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі Андрушівського району Житомирської області без дозволу Андрушівського ВП Бердичівського ВП ГУ НП в Житомирській області.
4. Знаходитися за місцем свого проживання : АДРЕСА_1 з 23 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. наступного дня.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Андрушівський районний суд Житомирської області протягом 7 днів з часу проголошення..
Суддя:ОСОБА_1